Kutu A癟覺l覺覺 - Rolex Datejust 41

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Kutu A癟覺l覺覺 - Rolex Datejust 41

Mesaj Baran » 18 Nis 2020, 11:09

Herkese,uzun zaman sonra yeniden merhaba!Forumun en eski 羹yelerinden,uzun bir d繹nem en aktif 羹yelerinden biri olarak,aktif olmad覺覺m d繹nemde aral覺klarla takip ettiim sizlere yeni saatimin bahanesiyle bir kutu a癟覺l覺覺,Baran Us羹l羹 bir inceleme yapmak istedim.

Bu platformda hayat覺ma dokunan insanlar oldu.Abim gibi sevdiklerimde oldu,dost olduklar覺mda,hereyine komama ramen nank繹rl羹k edende,ortada elle tutulur birey yokken sebepsiz o anki ruh halimle uzaklat覺klar覺mda oldu,illaki bunlar覺n yan覺nda istemeden yada sonradan d羹羹n羹nce piman olduum,k覺rd覺覺m insanlarda oldu.u an g繹r羹t羹羹m 1 elin parma覺 insan kald覺 o koskoca insan selinden ge癟tikten sonra.Zaten ne demiler,dost dediin insan say覺s覺 1 elinin parmaklar覺n覺 ge癟iyorsa,bilki onlar senin dostun deildir,hi癟bir zaman olmam覺lard覺r.襤lk g羹nden beri herkesi dostum olarak g繹r羹p iyi niyetle yaklamaya 癟al覺t覺m g繹r羹t羹羹m kimler varsada asl覺nda hepsini sevdim,bu b繹yle biline.Kimi 羹zd羹ysem,kalp k覺rm覺sam affola ey ahali..

Bilenler bilir,bilmeyenler bilenlerden 繹renir gibi sacmasapan ego dolu bir c羹mle kurmayaca覺m :) amma velakin kendimide hafife almayaca覺m,foruma ilk girdiimde alt segment 20 saatle 羹ye olup,saatler hakk覺nda hi癟bir horolojik bilgiye sahip deildim,ki hala deilim ahahahaha.Bu segment olay覺n覺da hi癟bir zaman kavrayamad覺m cunku bana g繹re segment anlay覺覺 kiiden kiiye deiir.Herkesin saati kendine g繹re 羹st segmenttir! Neyse foruma 羹ye olduktan sonra otomatik saatlerle tan覺覺p, Seiko Orient segmenti :) ile balay覺p u an akl覺ma gelmesi m羹mk羹n olmayacak say覺da markan覺n yine fazla say覺da modelini kulland覺m.Bana g繹re orta segment olan Oris,Hamilton,Tag Heuer,Victorinox ve yine sayamayaca覺m say覺da markan覺n yine bircok modelini kulland覺m.Sonra Breitlingler Panerailer Bvlgariler diyorumya sayamayacag覺m say覺da saatler...Hesap etmek istemeyeceim miktarlarda zararlar ahahahaha

Gel zaman git zaman ,bana g繹re 羹st segment kabul ettiim ve k羹癟羹kl羹羹mden beri Hastas覺 olduum marka olan Rolex ile tan覺t覺m.Vay vay vay vay ne duyguydu ama,deliksiz kasa eski nesil Submarinerdi.P羹羹羹 ne sevinmitim,bug羹n ayn覺 saati yine alsam yine sevinirim,marka sevgisi lanet gitsin b繹yle birey :) Rolex de tabiri caizse eein eyine ey ka癟覺rd覺m,eyini 癟覺kartt覺m,ka癟 model ald覺m kulland覺m satt覺m tamiridir bak覺m覺 saat癟ilerde tak覺lmacalar,takaslar pazarl覺klar hat覺rlam覺yorum ama adet rekorunu Rolexde k覺rd覺m say覺 olarak.

Evlendim,d羹羹nd羹r odur budur geldik 癟o癟uk fasl覺na,nasipse may覺s ba覺 bir olan bebem geliyor,olan diye ve ilk cocuk aileninde ilk torunu olduu,cinsiyetede spermin yani benim karar verdiimi jinekolog olan babamdan 繹t羹r羹 bildiim i癟in havam 1500 oldu ve 繹nce milli i癟eceimiz rak覺 ile karacierimi 繹d羹llendirip kendimede hat覺ra bir Rolex ald覺m :)

Yeni bircok 羹ye olduu i癟in arada geldi akl覺ma,35 ya覺nday覺m,襤stanbul Badat Caddeliyim bebekliimden beri,i癟 mimar覺m ama malesef farkl覺 i kollar覺nda cal覺t覺ktan sonra en son ta覺mac覺l覺k iimi kapat覺p bu i癟inden gectiimiz ekonomik buhran覺n ge癟mesini bekliyorum.As覺l olan hobim otomobiller,hobiden 繹te hayat覺m asl覺nda.2. hobim saatler ve son olarak bir hobimde Diecast model otomobiller ki ciddi bir koleksiyon sahibi olduumu 羹yelerin bir k覺sm覺 bilir.

Neyse uzatt覺m biliyorum,zaten herzaman her incelememde s繹ylediim gibi istemeyen s覺k覺lan,ne sacmal覺yor bu ya diyenler sayfay覺 terkedebilir,nede olsa cok az kalan demokratik ortamlardan birindeyiz.

Saati vir羹s羹n patlad覺g覺 d繹nemde ald覺m,malum maazalara gidip deneme ans覺 yok,istediim model y覺llar 繹nce al覺veri yap覺p g羹vendiim P覺rlantda denk gelince,羹st羹ne 2020 s覺f覺r olunca,ehh firmada kurumsal olunca yeni d繹nem deyimi ile tetii 癟ektim.Silaht覺r tetikte hi癟 sevmem,dubleyi doldurdum diyelim ge癟elim :) buradan P覺rlant cal覺sanlar覺na sorunsuz al覺veri ve verdikleri yalandan deil gercek kurumsal hizmet ile teekk羹r ediyorum.

Saat 126300 kodlu Datejust II 41mm olan model.Yeni olan 3235 makinaya sahip.Bu makine bircok yeni Rolex modelinde kullan覺l覺yor.Neredeyse 癟elik,癟elik alt覺n,komple alt覺n b羹t羹n Rolex modellerini kullanm覺 olmama ragmen Datejust serisi klasik g繹r羹n羹m羹nden 繹t羹r羹 kolumda yer bulmam覺t覺,kadran rengi olarak mavi istememe ragmen DJ lerde kullan覺lan lacivert kadran覺 cok koyu buluyor,Submarinerlerde kullan覺lan yanarl覺 d繹nerli daha a癟覺k mavi tonda bir kadran覺n neden bu seride kullan覺lmad覺g覺n覺 d羹羹n羹rken Rolex saolsun Azzurro kadran覺 c覺kartt覺.Kadran覺 kolumda hi癟 denemeden alm覺 oldum ama kutuyu a癟ar a癟maz cok begendim.Maviyse mavi olacak arkadas siyahsa siyah sar覺ysa sar覺 :) zelliklerini cok anlatmay覺 sevmiyorum zaten internette hersey var.

J羹bile bilezik gercekten 癟elik bile olsa ki orta baklalar parlak oldugundan ve 5 parca bakla sistemine sahip oldugundan g羹nein alt覺nda resmen 覺覺l 覺覺l,heee imdi Fluted t覺rt覺kl覺 bezel neden almad覺n araba M5 ama jantlar kapak diyenler olabilir,癟elik saatin cok zor bulunduu bu d繹nemde s覺f覺r bana g繹re uygun fiyatl覺 bulunca modeli ald覺m,bezel cok kolay i,u durumlar d羹zelsin sokaa 癟覺kabilelim,veledimi kuca覺ma alay覺m sagl覺kla,birtane beyaz alt覺n t覺rt覺kl覺 bezel al覺p takacag覺m :)

Valla uzun gibi oldu,ne yazacag覺m覺da bilemedim mal meydanda koyuyorum resimleri,karn覺m cok ac覺kt覺 bieyler yiyeceim o y羹zden k覺sa :) kesiyorum.Son olarakta Allah kabul etsin koleksiyonumu paylaacag覺m,Deepsea olmazsa olmaz覺md覺r tan覺yanlar bilir 1 kere s覺f覺r san覺r覺m 2 kerede 2. El al覺p kullanm覺t覺m,en son bunu ald覺m heralde birdaha ellemem.Explorer II ise eskiden beri en sevdiim tek sevdiim beyaz kadran Rolexdir.Baka marka saatim kalmad覺 hepsini elden c覺kartt覺m art覺k saat zevkimde oturdu,bunca maceradan deneyimden sonra geldiim nokta,Patek dahil Rolex is Rolex, For me!

Kendinize iyi bak覺n,umudunuzu kaybetmeyin,sokaa c覺kmay覺n evde kal覺n saatsiz kalmay覺n :champ:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
En son Baran taraf覺ndan 20 Nis 2020, 09:38 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Re: Kutu A癟覺l覺覺 - Rolex Datejust II

Mesaj akincio » 18 Nis 2020, 11:21

Baran bey hay覺rl覺 olsun. Sal覺kl覺 bir ekilde olunuza kavuman覺z dileiyle.
Ayr覺ca deden kalma saatlere olan tutkunuzu yaz覺da atlam覺s覺n覺z. [emoji16]
Tebrikler [emoji3][emoji122]

CPH1931 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
akincio

Ya: 34
Kay覺t: 06 ub 2014, 16:38

Mesaj Kb8 » 18 Nis 2020, 11:30

ncelikle bebeiniz i癟in tebrik ediyorum; sal覺kl覺 ve huzurlu bir yaam diliyorum.
Yeni saatiniz de g羹zel zamanlar覺n覺z覺 g繹stersin.

SM-G975F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Kb8

Ya: 40
Kay覺t: 25 Eki 2015, 21:20

Mesaj morningstar » 18 Nis 2020, 11:34

Bebeiniz i癟in tebrik ederim 繹ncelikle saatiniz hay覺rl覺 olsun g羹zel zamanlar g繹stersin incelemenizi keyifle okudum :champ:

SM-N950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
morningstar

Ya: 28
Kay覺t: 25 Au 2018, 23:45

Mesaj mrtkrks » 18 Nis 2020, 11:34

Okumas覺 癟ok keyifli bir yaz覺 olmu. Saat zaten muhteem. G羹zel zamanlar g繹stersin inallah.

Kullan覺c覺 avatar覺
mrtkrks

Kay覺t: 04 Ara 2019, 16:48

Mesaj hlkshnr » 18 Nis 2020, 11:35

Saatiniz hay覺rl覺 olsun g羹le g羹le kullan覺n.

Bebeinize de sal覺kla kavutursunuz inallah.

Kullan覺c覺 avatar覺
hlkshnr

Kay覺t: 14 Au 2016, 01:07

Mesaj Umutt » 18 Nis 2020, 11:36

Allah, sal覺kla kuca覺n覺za almay覺 nasip etsin.

Yeni saatiniz de g羹zel zamanlar g繹stersin, 癟ok g羹zel bir 羹癟l羹 olmu ger癟ekten

LYA-L09 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj hozburun » 18 Nis 2020, 11:45

Baran bebek i癟in tebrikler, Allah tamam覺na erdirsin inallah... Saatin de hay覺rl覺 olsun, 覺覺l 覺覺l maallah :champ:

LYA-L09 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 159 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners