Patek Philippe Aquanaut 5065A-001 Stainless Steel

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Patek Philippe Aquanaut 5065A-001 Stainless Steel

Mesaj Oversea » 24 Nis 2020, 01:25

Hayırlı olsun. Bu arada Genevre Mührü ve PP Mührü bilgileri PP'nin mührü çıkarttığı tarihten kalma birçok kaynakta. Biliyorsunuz 2013 yılında Genevre Mührü kriterleri tamamen güncellendi ve mekanizma ve kasa için ayrı ayrı damga vuruyor. Ayrıca bağımsız bir kurum olmasının yanı sıra, her saat parçası tek tek kutulanıp denetime gidiyor ve o şekilde onay süreci başlıyor. PP her defasında kendi kendini onaylamak için böyle bir zahmete girmiyor çünkü yılda 80.000 üretim bandını aşmış durumda. Bu tür denetim mekanizmalarının tamamen bağımsız ve dışardan olması gerektiğini düşünüyorum. Kendi kendini denetleyen bir yapı bana biraz tuhaf geliyor. Gerçi artık PP Mührü bir standartı temsil ederken, Genevre Mührü bir mirasın onay damgası gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?
Oversea

Mesaj Ok7 » 24 Nis 2020, 15:54

eraydinc yazdı:Hayırlı olsun. Bu arada Genevre Mührü ve PP Mührü bilgileri PP'nin mührü çıkarttığı tarihten kalma birçok kaynakta. Biliyorsunuz 2013 yılında Genevre Mührü kriterleri tamamen güncellendi ve mekanizma ve kasa için ayrı ayrı damga vuruyor. Ayrıca bağımsız bir kurum olmasının yanı sıra, her saat parçası tek tek kutulanıp denetime gidiyor ve o şekilde onay süreci başlıyor. PP her defasında kendi kendini onaylamak için böyle bir zahmete girmiyor çünkü yılda 80.000 üretim bandını aşmış durumda. Bu tür denetim mekanizmalarının tamamen bağımsız ve dışardan olması gerektiğini düşünüyorum. Kendi kendini denetleyen bir yapı bana biraz tuhaf geliyor. Gerçi artık PP Mührü bir standartı temsil ederken, Genevre Mührü bir mirasın onay damgası gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?
+1. İnsanın kendi damak zevkine göre yaptığı yemeğe kendi kendine 10 puan vermesi gibi bişey aslında.damak zevkleri çok iyi olduğu için problem olmuyor

Redmi 7A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ok7

Mesaj sieger » 24 Nis 2020, 16:16

@eraydinc Buna aslinda pek katilamadim.
Teoride evet, ama bence uygulamada pek oyle degil. Bagimsiz bir yerin olmasi demek her sey mukemmel olacak anlamina zaten gelmiyor, zira rolex senede milyon saat yapiyor, ve kadran hatasina kadar (bir air kingde 3 yerine de 9 yazmasi gibi) hatalar olabiliyor. Diger yandan patek kurulumundan itibaren geneve damgasinin da en iyi destekcilerinden birisiydi, ancak daha sonra bir cok yeni yetme firma kolayca bunu almaya baslayinca kizip bunu terk ediyor.
Ve kurulumunda bile patek buyuk sozler soylerken, ayni masada otururken artik eskisi gibi degil demesi, bence o mirasin artik kalmadigini gosterdigini dusunuyorum. Sonucta Patekin Psi zaten miras demek.

@ok7, bunu ben yaptim oldu, kendime bi damga basayim demek gibi degil tabii ki. Ozunde patek in geldigi ve sundugu hassasiyeti diger hic birisi beklemiyor, bu baglamda daha net ogreni, guzel bir karniyarik yapip oldu mu olmadi mi diye tadan patek, ancak disardan gelenler icine et konmus mu patlican var mi, tamma o zaman gibi bir durum oluyor. Yani en azindan iddia edilen ve savunulan bu.

Biraz da bu aralar mekanizmalara takmis olup baya zamandir da inceliyorum, okuyorum, anlamadigim bir kac seyden birisi, patek, ap, vacheron gibi firmalari bi ezme politikasi var, nedenini bir turlu anlayamiyorum, cogu yerde hatta rolex rocks, patek sucks bile diyen var, cidden bu nereden cikmis acaba. Kiyaslamak icin demiyorum, zira ikisinin hedef kitlesinden tutun da mantalite olarak bile cok farkli firmalar, farkli seylere inanip, farkli seyler pesinde kosuyorlar. Farkli seviyelerde iscilik ve standartlar belirtiyorlar, ikisini kiyaslamak cok sacma ama yine de aralarinda horology olarak fersah fersah fark varken.. cok garip, aclik da basima vurdu heralde tam aciklayamadim kendimi :champ:
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj Ok7 » 24 Nis 2020, 17:58

sieger yazdı:@eraydinc Buna aslinda pek katilamadim.
Teoride evet, ama bence uygulamada pek oyle degil. Bagimsiz bir yerin olmasi demek her sey mukemmel olacak anlamina zaten gelmiyor, zira rolex senede milyon saat yapiyor, ve kadran hatasina kadar (bir air kingde 3 yerine de 9 yazmasi gibi) hatalar olabiliyor. Diger yandan patek kurulumundan itibaren geneve damgasinin da en iyi destekcilerinden birisiydi, ancak daha sonra bir cok yeni yetme firma kolayca bunu almaya baslayinca kizip bunu terk ediyor.
Ve kurulumunda bile patek buyuk sozler soylerken, ayni masada otururken artik eskisi gibi degil demesi, bence o mirasin artik kalmadigini gosterdigini dusunuyorum. Sonucta Patekin Psi zaten miras demek.

@ok7, bunu ben yaptim oldu, kendime bi damga basayim demek gibi degil tabii ki. Ozunde patek in geldigi ve sundugu hassasiyeti diger hic birisi beklemiyor, bu baglamda daha net ogreni, guzel bir karniyarik yapip oldu mu olmadi mi diye tadan patek, ancak disardan gelenler icine et konmus mu patlican var mi, tamma o zaman gibi bir durum oluyor. Yani en azindan iddia edilen ve savunulan bu.

Biraz da bu aralar mekanizmalara takmis olup baya zamandir da inceliyorum, okuyorum, anlamadigim bir kac seyden birisi, patek, ap, vacheron gibi firmalari bi ezme politikasi var, nedenini bir turlu anlayamiyorum, cogu yerde hatta rolex rocks, patek sucks bile diyen var, cidden bu nereden cikmis acaba. Kiyaslamak icin demiyorum, zira ikisinin hedef kitlesinden tutun da mantalite olarak bile cok farkli firmalar, farkli seylere inanip, farkli seyler pesinde kosuyorlar. Farkli seviyelerde iscilik ve standartlar belirtiyorlar, ikisini kiyaslamak cok sacma ama yine de aralarinda horology olarak fersah fersah fark varken.. cok garip, aclik da basima vurdu heralde tam aciklayamadim kendimi :champ:
Yemek mevzunu kapatalım ozaman Allah kabul etsin (: ya bana garip gelen durum şu ; bir patek saatin pp seal almama ihtimali varmı sonuçta kendileri yapiyor.pp seal olmayan saati varsa bilmem.Tamam yüksek standartlar herşey güzel ama zaten o damgayı basmak için üretimi o standartlarda yapicaklar.damgaya ne gerek var.yani alamama ihtimali olmayan biseyi aldım diye belirtmeye ne gerek var.bende tam anlatamiyorum bence duygularımı [emoji1] düz mantiktan yurursem ; yani iyi bişey yaptığında ben çok iyi yaptım demek yerine başkasının sen çok iyi yaptın demesi daha iyi bişey bence

Kullanıcı avatarı
Ok7

Mesaj sieger » 24 Nis 2020, 20:31

@ok7, heh simdi yazabilirim! :D Evet bu konuda cok haklisiniz, diyebilirlermis ki, geneva bize basit, biz sevmedik, tamam ok. ama sonra kendi kendine de basma diyorsunuz. Cok mantikli, ama heralde illa bisi basmak lazim demisler heralde, o da miras
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj Oversea » 24 Nis 2020, 21:20

Hayır her şeyi geçtim, şu an grand seiko da patek damgasını rahatlıkla karşılayacak saatler üretiyorlar. Yani damgayı almak zor değil şu anki standartlarıyla. Kendini test eden firmalarda en güvenlisi jaegerin 1000 saat testi. Damga yerine 1000 saat test edilmiş baskısı bence çok daha değerli. Benim kişisel fikrim patekin yıllık üretim miktarını yavaşlattığı için genevre mühründen vazgeçmesi. Çünkü her saat tek tek inceleniyor ve sertifikalandırılıyor. Vacheron hala 20.000 üretim bandını aşmayarak bu titiz testi başarıyla karşılıyor.
Oversea

Mesaj Ok7 » 24 Nis 2020, 21:36

Bence safi ukalalik eğer yok chopard a cartier e fln da vermişler mührü diye kizdilar gibi bı durum varsa gerçekten.yani standartlari karsilarsa hakederse alacak tabiki.iyi Porto şampiyonlar ligi kazandı diye Real Madrid çekilsin turnuvadan kendine turnuva duzenlesin a takımiyla genç takimi maç yapsın kupa versin dünyanın en büyüğü oldum yine diye dolaşsın ortada (:

Kullanıcı avatarı
Ok7

Mesaj Mlozturk » 24 Nis 2020, 23:59

Gerçekten farklı bir saat İngilizlerin 2. Dünya savaşında Almanlar ın dikkatini çekmeden filolarını korumakla görevli sivil görünümlü gemilerine taktıkları isim vardır Q ships, onlar gibi gücünü (klasını) belli etmeyen bir Q watch.
Güle güle kullanın.

ELE-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mlozturk

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 177 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners