1991'den bug羹ne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve M羹cevherat
d羹nyan覺n en prestijli l羹ks saat markalar覺 ve benzersiz saat koleksiyonlar覺na ev sahiplii yap覺yor.

Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Bayraml覺k Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Bayraml覺k Kutu A癟覺

Mesaj gokhangirgin » 14 May 2020, 13:36

Dostlar覺m

Hepinize tek tek 癟ok teekk羹r ederim. Hem saat tebrii hem de yeni ya tebrikleri i癟in teekk羹r ederim. Saati sizin de beenmeniz beni 癟ok mutlu etti.
Aa覺da teekk羹r listemde istem d覺覺 atlad覺覺m birileri var ise imdiden 繹z羹r dilerim

Ok7
Ozgur
Morningstar
Tt59
Zafeer
Timeluxury
Cihanmert
Ekdellal
ustybs
Mlm
Mandos
Drcca
Kb8
Adorno
Alk覺m
Ankthas
Coolfire
KadirSeiko
raz
Ground
Azizkaya
Althor
eyimen
justaguy
BoluluBatuhan
Hozburun
Canzdmr
MrPand羹l
SelAc
Merdo
Beatrixkido
Okanito
Afl
MehmetKarat羹rk
Gkarinca
Albus
Sieger
襤ozcelik73
Cbmad
Umutt
Cengonor
Ufkynl
Tgm
Kiwi21
Kadim

Hepinize tekrar teekk羹r ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
gokhangirgin

Kay覺t: 01 Haz 2018, 11:30

Mesaj gokhangirgin » 14 May 2020, 13:40

Bu saat hen羹z 24 saattir bende ve 8-10 saat kolumda kalm覺t覺r. 襤lk izlenimlerimi paylamak isterim.

ncelikle biraz hikayesine girmek isterim.

Bu sene May覺sta 50inci ya覺m覺 kutlad覺m. Aylar 繹ncesinden bir heyecan vard覺. Ne yapay覺m diye d羹羹n羹rken akl覺ma doal olarak s覺k覺 bir parti geliyordu. Bir 癟ok arkada覺m ile bir taraflar覺m覺z覺 da覺tana kadar s羹recek bir doum g羹n羹 partisi d羹zenleyecektim. Aylar 繹nceden tan覺d覺覺m ve sevdiim bir Rolex butik ile de durmadan konuarak 50inci ya覺ma 繹zel bana biraz da torpil ge癟erek istediim 2-3 saatten birisini bana bulabilmeleri i癟in 癟ok ricalar ediyordum色色.

. ve ..
geldi corona gitti hayaller..

ger癟ekler ile kar覺 ka覺ya kalmaya balad覺覺m d繹nemde g繹z羹ken evde parti olmadan, kolumda saat olmadan ge癟irmeyi kabullenmitim.

Bu arada uzun y覺llard覺r diyebileceim bir s羹redir de sahip olmay覺 en 癟ok istediim AP Jumbo i癟in s覺rada beklerken ara s覺ra butie onu da soruyordum. Sonra bir anda oraya da soray覺m s覺ra ne durumda 55ime yetiir mi 繹reneyim istedim o bolukta. Evren butikte Evren bey ile g繹r羹羹yorum. Ona da 50inci ya覺m覺 ve o ya覺ma 繹zel bir saat istediimi s繹yledim. Sonra sa olsun birka癟 g羹n sonra 1-2 alternatif ile d繹nd羹 bana ama bana uyacak saatler deildi. Teekk羹re edip bekleyeceimi s繹yledim.

Daha sonraki g羹nlerde bir anda bana bu saati teklif etti. 襤nanamad覺m. 羹nk羹 daha 癟ok k覺sa s羹re 繹nce beendiiniz saatlerde b繹l羹m羹nde internette g繹rd羹羹m bu saatin fotoraf覺n覺 paylam覺t覺m ve mesaj 癟ok h覺zl覺 gitmi yukar覺 J mesajlar覺n ulat覺覺n覺 bilsem baka foto koyard覺m ama ger癟ekten hayretler i癟inde idi.
Evren beyin g繹nderdii bu saat internette 癟ok beendiim saat idi. Yaln覺z 癟ap覺n覺 繹renince biraz teredd羹t ettim. 38mm deyince acabalar belirdi kafamda. Daha 繹nce aile fotoraf覺nda paylam覺覺md覺r be g繹renler vard覺r belki ben de bir tane de AP 15300 39mm var siyah kadran. Onu takarken bazen bu k羹癟羹k m羹 acaba derken 38mm beni korkuttu. Sorun uydu ki butik kapal覺 olduu i癟in deneyemiyordum ama saat de baka birisine gitmeden karar vermem gerekiyordu. Evren beye bu saati istediimi ilettim. Sa olsun onlar da bana gerekli ilgi ve alakay覺 g繹stererek saati ay覺rd覺lar ve ilk f覺rsatta denemek istediimi s繹yledim.

ans覺ma k覺sa s羹re i癟inde butik s覺n覺rl覺 ekilde randevulu sistem ile a癟覺ld覺 ve hemen gittim, denedim ama koluma ge癟irmeden ilk g繹r羹te ak misali ald覺m dedim. Yard覺mlar覺 ve bana bu saati uygun g繹r羹p s覺rada bile olmad覺覺m bir anda 50inci ya覺ma istinaden g繹sterdikleri incelik i癟in 癟ok teekk羹r ediyorum Tektaa ve Evren beye. Buradan bunu da paylamak istedim.

Saati 癟ok fazla her detay覺 ile inceleyemedim. A癟覺k癟as覺 buradaki bir 癟ok ii kadar da teknik bilgiye sahip olmad覺覺m i癟in size 癟ok teknik detaylar veremeyeceim. Tabiri caiz ise ben kullan覺c覺y覺m :)

Chrono olmas覺 kaynakl覺 癟ok ince bir saat olmad覺覺 i癟in ve 癟eneli yap覺s覺 sayesinde kasl覺 g繹r羹n羹m羹nden dolay覺 saat kesinlikle 38mm bir saat gibi durmuyor. 40mm Rolex bab覺nda durdu desem yeridir. Bir d羹n halen s覺rada beklediim Daytona gelirse muhtemelen benzer boyutlarda hissediliyor olacakt覺r. Mekanik 繹zelliklerini bir tarafa b覺rak覺rsam AP RO muhteem bir 癟izgiye sahip saat ve kendini g繹steriyor.
Kay覺i zaten bana g繹re saat d羹nyas覺ndaki en muhteem kay覺. una inananlardan覺m. Genta 繹nce kay覺覺 癟izdi, sonra ona uyacak bir saat yaratt覺. Bir kay覺 ancak bu kadar g繹rsel muhteemlikte olabilir. Burada pratik kullan覺m覺ndan bahsetmiyorum. T羹m hislerimi g繹rseli 羹zerinden yaz覺yorum.
Kay覺覺n覺n g羹zelliine 38mmin bilek 羹zerindeki uyumu da eklenince bilek 羹zerinde sanat eseri gibi duruyor.

Kadran rengi 癟ok g羹zel se癟ilmi. A癟覺k ve parlak rengine ramen kadrandaki her datay覺 g繹rebiliyorsunuz. Akrep yelkovan, dier indexler hi癟 biri kaybolmuyor. Mavi dier pencereleri ise muhteem bir uyum i癟inde. Bir chrono 38 mm s覺d覺r覺l覺r m覺? belki ama bu kadar okunur olur mu? ite bu bir sanat ve AP bunu yapm覺. 38mm i癟inde bir birine girmemi, her eyi okunakl覺 ve da g繹z羹n羹z羹 alamad覺覺n覺z bir ahenk ve g羹zellik i癟inde bir b羹t羹n haline getirilmi. Panda mavisi de 癟ok yak覺m覺. Siyah veya baka bir renk olsa san覺r覺m bu kadar elit durmazd覺.

Saat biraz a覺r gibi gelse de kol hemen al覺覺yor. Pandemi nedeni ile 癟ok d覺ar覺da olmasam da birka癟 arkada覺m g繹rd羹. Kendilerine bir ey s繹ylememi olsam bile daha ilk saniyede hemen g繹zleri koluma gitti. Saat ger癟ekten t羹m bak覺lar 癟al覺yor. Saat kendini hissettiriyor. Bu da kullan覺c覺s覺na baka bir haz veriyor. u ana kadar bir 癟ok saat ald覺m ama hi癟bir saatte bu kadar 癟ok bak覺p bak覺p durmam覺t覺m. San覺r覺m benim g羹nl羹k ve tek saatim olacak uzun bir s羹re i癟in.

Chrono d羹nyas覺nda 38mm veya AP chrono nas覺l bir yerdedir teknik olarak ve iin uzmanlar覺 a癟覺s覺ndan tam bilemem ama en az覺ndan kendim i癟in konuursam g繹z羹mde art覺k Daytona eski yerinde deil. Bu saat bambaka. Kan覺mda bir s羹re sonra AP 38mm Chrono ayr覺 bir yere oturacak ve ba yap覺tlardan birisi konumuna gelecek diye d羹羹n羹yorum. Sadece chrono olarak deil g繹rsel bir aksesuar olarak da bence 癟ok g羹癟l羹 bir g繹rsele ve zenginlie sahip bu saat ileride daha 癟ok aranacak ve deerlenecektir diye de d羹羹n羹yorum.

Bug羹n birka癟 g繹rsel daha paylaaca覺m ama daha g羹zel 癟ekimler ile ilerleyen g羹nlerde biraz daha g繹rsel yollar覺m size.

Herkse tekrar teekk羹r ederim.

Kullan覺c覺 avatar覺
gokhangirgin

Mesaj gokhangirgin » 14 May 2020, 13:50

Birkac tane daha gorsel paylasagim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullan覺c覺 avatar覺
gokhangirgin

Mesaj Bond » 14 May 2020, 14:51

ok tebrikler, g羹zel g羹nlerde :champ: 39 Mm eski Panda versiyonu gene 癟ok hotu, bu ayr覺 g羹zel :thumbup:

Gayet yak覺m覺 bilekte nefis duruyor :champ: :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 50
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj cagatay1903 » 14 May 2020, 15:18

Doum g羹n羹n羹z ve yeni saatiniz kutlu olsun :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay1903

Ya: 42
Kay覺t: 10 Mar 2014, 15:52

Mesaj Fatih28 » 14 May 2020, 16:49

38 mm ve panda dial, muazzam bir saat, tebrikler... [emoji1319][emoji1319][emoji1319]

Kullan覺c覺 avatar覺
Fatih28

Kay覺t: 25 Haz 2016, 01:39

Mesaj gokhangirgin » 14 May 2020, 18:58

Tesekkurler Bond, Cagatay1903, Fatih28 [emoji120][emoji120][emoji120]

Kullan覺c覺 avatar覺
gokhangirgin

Mesaj diesel » 14 May 2020, 20:10

Hay覺rl覺s覺 olsun, ger癟ekten 癟ok ho g繹r羹n羹yor g羹le g羹le kullan覺n..
Kullan覺c覺 avatar覺
diesel

Kay覺t: 04 Tem 2010, 10:21

ncekiSonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 54 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners