1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Hublot Classic Fusion Black Magic İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hublot Classic Fusion Black Magic İncelemesi

Mesaj Tgm » 14 Ara 2015, 23:26

platinum yazdı:Peki diyelim ki in-house olarak üretilen bir mekanizma Eta'dan aslında daha hassas değilse? In-house bir mekanizmanın gerçekte Eta'dan daha başarılı olduğunu nasıl anlayacağız?

In-house un zaman tutma konusunda ETA dan çok başarılı olmadığını söylemiştim zaten. Kastettiğim bu değil.

In-house da yorum, bakış açısı, az biraz yaratıcılık, farklılık artık ne denirse.. Kendi adıma söylersem beni çeken bu..

Belli bir bütçeye kadar ETA eksi değil artı dedik ya, neden diyorum? :) Bazı kıstaslarla yola çıktığımızı düşünelim. Dress istiyoruz, şu kadar çap, şu kadar kalıklık vs.. olsun. Bütçe dahilinde bu kıstaslarda in-house bulunabiliyorsa, neden ETA tercih edilsin?

Cct, Royal Oak seviyesinde başka bileşenler devreye giriyor. Tasarım dediğin gibi o seviyedeki saatleri efsaneleştiren ilk noktalardan.
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj SeRxx » 14 Ara 2015, 23:31

Tolga açık konuşayım biraz; "in-house" ego tatmininden başka bir şey değil çoğu zaman. İçimize ekilmiş "farklı olma" tohumlarının boy verme şekillerinden biri sadece ;)
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Thevenin » 14 Ara 2015, 23:39

" In-house " terimini bir kriter olarak gormeyi birakmak cozum olabilir ilk etapta :D Ne oldugu zaten coktandir belirsiz.

Ne oldugu belli standart bir kalibre olduktan sonra yukarida Cct'nin belirttigi noktalar benim icin her zaman mekanizmadan daha onemli.

Icinde ETA olan IWC Mark serisi ile Laco/Stowa/Steinhart/UcanSabri... arasindaki fiyat farklari buyuk olcude IWC disindakilerin gorece islenmemis oduna benzetilebilirliklerinden kaynaklaniyor, sadece IWC markasi yuzunden degil :D

Intergalaktik tepede yer alan markalar zaten mekanizmayi da saati de ayni incelikte oya gibi isliyorlar. Bu sanat eserlerine edecek laf ya da bicilecek deger konusunda Ankara buyuksehir belediye baskanina danisilabilir :D

Deryadaki diger markalari dogru degerlendirmek icinse Rolex bir benchmark noktasi. Mesela liste fiyatlari uzerinden Jumbo/Submariner kuru 3.00 iken " Jumbo overpriced " demek yine kisiye bagli olmakla beraber bence haksiz degil :D
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj Bg17 » 14 Ara 2015, 23:40

Tgm yazdı:Başar abi, katıksız katkısız bir in-house imkansız gibi. Bu değerli bir tespit oldu. Modern dünyanın basit bir tezahürü aslında

Ama nedense in-house benim için önemli. Hatta ciddi bütçe ayıracağım saatlerde (bu 10k üstü) ilk kriterim. Hatta 5k civarı dress baksam herhalde FC manufacture bakardım.

ETA nın faydalarını tartışamayız. Ama ikisinin içinde ETA olduktan sonra biri 5k iken neden diğeri 10k. Mesela 5k Tag, 10k breitling olsun. Ben neden sırf markası daha parlak diye aradaki bu farkı sırtlanıyım?

Belli bir bütçeye kadar neden ETA eksi değil de artı? Görece normal sayabileceğimiz (mesela 6-7k) bütçede kriterlerimizi karşılayan in-house makineli bir seçenek varken neden ETA makineli tercih edilsin? :)

Eta kullanan markalar hangileri, orta ust seviyede Omega, Breitling, Tag, yada Iwc, UN gibi ust markalarin giris modelleri.

10 K usd ye ciktiginda zaten alabilecegin urunlerde eta bulman kolay degil.

Illa inhouse olacak diye FC, yada Nomos u Omega ya tercih eder miyim? Ben etmem. Sirf inhouse olmasi bir avantaj degil cunku.
Simdi bir urunden kac tane yaparsan maliyeti o kdar duser, cunku sabit maliyetlerin vardir, urun adedi arttikca adet urune daha az dagitilir. Ehh ETA bunu yakalamis. ARti ne kadar fazla uretirsen, kalite kontrol makenizman o kadar gelisir, hatalari daha erken yakalarsin, daha etkili bir urun gelistirme sistemin olur, maliyet sistemin daha basarilidir. Inhouse ureteceksen, deli gibi yatirim yapacaksin, daha sonra da fiyat konusunda pazardaki rakiplerine yakin olacaksin., demekki az kar edeceksin, yada bazi seylerden kisacaksin. Yani inhouse da, rolex degilsen, ki kimse rolex i tartismiyor, isin var. Eger patek de degilsen, belirli sayida saat satman lazim. e ben bu durumda kullanici olarak niye ek maliyeti ustleniyim, bi de ustune risk aliyim? Hele de diger tarafta kendini kanitlamis bir urun varken.

Araba piyasasindan ornek verirsem, niye kimse alfa romeo almiyor da audi aliyor? Daha mi iyi? degil ama kendini kanitlamis, servis alt yapisi var vs vs.

Saat dedigin, gorsel zevk, kullanim kolayligi, marka degeri, tasarim ve makenizma. Yani mesela graham ne yaparsa yapsin, ben almam o tasarimla. Makenizma cok cok onemliyse dress watch lar jaeger de 5K ya mevcut, kalite olarak da calatrava ile yarisir.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj Bg17 » 14 Ara 2015, 23:47

Thevenin yazdı:"

Icinde ETA olan IWC Mark serisi ile Laco/Stowa/Steinhart/UcanSabri... arasindaki fiyat farklari buyuk olcude IWC disindakilerin gorece islenmemis oduna benzetilebilirliklerinden kaynaklaniyor, sadece IWC markasi yuzunden degil :D

IWC nin de ne kadar islendigin tartisirim hele de Mark serisinde... neyseki konumuz o degil.

Thevenin yazdı:"
Intergalaktik tepede yer alan markalar zaten mekanizmayi da saati de ayni incelikte oya gibi isliyorlar. Bu sanat eserlerine edecek laf ya da bicilecek deger konusunda Ankara buyuksehir belediye baskanina danisilabilir :D

Aklima Dan Brown in ana karakterinin saati geldi, Ankara BB icin ozel dinazorlu versiyon yaptiracaklarmis.

Resim
Resim

Thevenin yazdı:"Deryadaki diger markalari dogru degerlendirmek icinse Rolex bir benchmark noktasi. Mesela liste fiyatlari uzerinden Jumbo/Submariner kuru 3.00 iken " Jumbo overpriced " demek yine kisiye bagli olmakla beraber bence haksiz degil :D

bencede... kesinlikle overpriced.
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj Clk » 15 Ara 2015, 01:01

Yapma Bg17, Jumbo'ya overpriced demek abes kacar. O "Tapisseri" kadranin imalat süreci, O "muhtesem detaylara sahip mekanizma ve rotor", o el emegi göz nuru bilezik, yada offshore serilerinde kullanilan seramik bezelin 8 saat süren imalat süreci (just machining), rotorda kullanilan 22 karat altin, her noktada mekanizmaya ve saatin her ögesine degen insan eli ve verilen emek v.s. v.s.

Halk emek kalitesi ile mutlu olana lafim yok. Sonucta karin doyuruyor ama bu mantikla ETA ile In House mekanizmalari ayni kefeye koymak borsa lokantasi ile 3 yildizli michelin restauranti ayni kefeye koymaktir. " Borsa lokantasinda porsiyon daha büyük ve ucuzdu karnimiz doydu ama michelin restaurantta ac kaldik" demek gibi birsey :D
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bg17 » 15 Ara 2015, 01:17

Konumuz jumbo degil yaw. Ama ordaki dusuncem de soyle, fiyati 25K CHF oldu. 17 K, 18 K iken mantikli idi. Fakat PP 5711 le ayni fiyatda olmamasi gerekir diye dusunuyorum. Yani PP fiyat indirirken, AP nin arttirmasi bana abuk geliyor. YOksa saat su ana kadar gordugum gorecegim en guzel saat. 2 yil dusunup aldim sonucta.

Burdaki ETA kiyaslamasi da zaten o klasman icin gecerli degil. 2121`de zaten JLC tasarimi :) biliyorsun.

SOyle bir ornek veriyim, co axial Planet OCean alacagima, UN Maxi Marine aldim, biri inhouse, biri ETA. Bence dogru karardi.

Clk yazdı:Yapma Bg17, Jumbo'ya overpriced demek abes kacar. O "Tapisseri" kadranin imalat süreci, O "muhtesem detaylara sahip mekanizma ve rotor", o el emegi göz nuru bilezik, yada offshore serilerinde kullanilan seramik bezelin 8 saat süren imalat süreci (just machining), rotorda kullanilan 22 karat altin, her noktada mekanizmaya ve saatin her ögesine degen insan eli ve verilen emek v.s. v.s.

Halk emek kalitesi ile mutlu olana lafim yok. Sonucta karin doyuruyor ama bu mantikla ETA ile In House mekanizmalari ayni kefeye koymak borsa lokantasi ile 3 yildizli michelin restauranti ayni kefeye koymaktir. " Borsa lokantasinda porsiyon daha büyük ve ucuzdu karnimiz doydu ama michelin restaurantta ac kaldik" demek gibi birsey :D
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj MertYe » 13 Oca 2016, 00:42

Uzun zamandır incelemedeki fotoğraflar kötü iyi fotoğraflar ekleyeyim konuya diyordum. Evde iyi bir fotoğraf makinesi buldum. Fotoğrafları standart olarak çektim. Daha alışmaya çalışıyorum. Özellikle saatin resimlerde olduğundan daha kalın gözüktüğü gibi kanaat getirildi (Thank to Cct :D) Şimdilik bunlarıda konuya ekleyeyim [emoji106].

Fotoğraflar eskiden vasattı şimdi kötünün iyisi. Değil mükemmele ulaşmak daha normali bile yakalayamıyorum [emoji38]

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
MertYe

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: biunlu ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners