Tag Heuer Carrera Calibre 8 ( GMT Grand Date ) Chronometer

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Tag Heuer Carrera Calibre 8 ( GMT Grand Date ) Chronometer

Mesaj schavelle » 16 Eyl 2023, 20:30

Sevgili saatseverler, forumda bu saate ait inceleme konusu g├Ârmedi─čim i├žin kendi incelememi sizlerle payla┼čmak istiyorum.
E─čer yanl─▒┼č kategoride konuyu a├žt─▒ysam d├╝zeltilmesini rica ederim. Foto─čraflar─▒ Tapatalk ile y├╝kleyece─čim, e─čer g├Âr├╝nt├╝leme sorunu ya┼čarsan─▒z belirtiniz.

Saatimiz Tag Heuer Carrera Calibre 8 GMT model no: WAR5010.FC6266.

Her ne kadar kabul etmesi zor da olsa yaz─▒l─▒ ve sosyal medyada s├╝regelen payla┼č─▒mlardan etkilenmi┼č olmal─▒yd─▒m ki Tag Heuer markas─▒na kar┼č─▒ ├žok ciddi bir ├Ânyarg─▒ya sahiptim. Ayr─▒ca en ├žok taklit edilen markalardan biri oldu─ču i├žin tan─▒mad─▒─č─▒m saatlerde replika olanlar─▒ ay─▒rt edememe riskim de vard─▒.
Yine de tesad├╝fen g├Ârd├╝─č├╝m bu saati duygusal bir kararla May─▒s ay─▒ gibi al─▒verdim (2. el olarak).

Sevgili Cengiz ustam─▒z taraf─▒ndan komple elden ge├žtikten sonra rotasyonda 3 ay kadar kullan─▒ld─▒.
├ľncelikle saatin ad─▒n─▒n 1950'lerde d├╝zenlenen Carrera Panamericana otomobil yar─▒┼člar─▒ndan esinlenilerek verildi─čini ├Â─črendim. Daha sonra Porsche ile kolaborasyonlar da yap─▒lm─▒┼č. Motor sporlar─▒ ile ili┼čkili olduk├ža uzun bir ge├žmi┼če sahip.

Saat 41 mm ├žap─▒nda, 49mm lug-to-lug, 13.5mm kal─▒nl─▒k ve 20mm lug aral─▒klar─▒na sahip. Daha ├Ânce kulland─▒─č─▒m 41mm Longines Conquest ile benzer boyutlarda. ├çok az daha kal─▒n, o da komplikasyonlar sebebiyle normal diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Saatin kasa ┼čekli eski Carrera chronographlara ├žok benziyor. ─░nce bezelli oldu─čundan kadran g├Ârece b├╝y├╝k├že bir orant─▒ya sahip. Lug'lar ucu k├╝t kesilmi┼č prizma gibi. Kenarlar f─▒r├žalanm─▒┼č, bezel parlak. Genel olarak basit ve klasik bir ┼čekle sahip.

Saatin as─▒l ├Âzelli─či bana g├Âre komplikasyonlar─▒:
GMT ├Âzelli─čini ikinci bir akrep ve yelkovan ile g├Âsteriyor ve saat 6 taraf─▒na yerle┼čtirilmi┼č. Hayaller F.P. Journe Chronometre Resonance, ger├žekler Carrera (!) Parlak ├žer├ževesi ve t─▒rt─▒kl─▒ dairesel ┼čekli ile kadrana derinlik kat─▒yor.

Takvim ise saat 12 y├Ân├╝ne yerle┼čtirilmi┼č 2 basamakl─▒ Grand Date ┼čeklinde. Onun da parlak derinlere inen ├žer├ževesi 3. boyut kat─▒yor. Metal indisler aras─▒nda ince fosfor uygulanm─▒┼č. Akrep ve yelkovan kollar─▒ k─▒l─▒├ž ┼čeklinde ve ucunda yine ince bir fosfor uygulamas─▒ var. Tarih gece 12'de g├╝zel bir t─▒k sesi ile ertesi g├╝ne at─▒yor (quick-set).

├ľn ve arka y├╝zde d├╝z safir cam bulunmakta.

Calibre 8 mekanizma COSC ├Âzellikli ETA 2892-A2 baz ├╝zerine yerle┼čtirilmi┼č bir takvim ve GMT mod├╝l├╝nden olu┼čmakta. Mod├╝l├╝n markas─▒n─▒ bir t├╝rl├╝ bulamad─▒m. Belki de custom Tag'dir. ETA tabanl─▒ olmas─▒ par├ža de─či┼čimi gerekirse avantaj bence. Nitekim Cengiz ustan─▒n bir ├žark─▒ de─či┼čtirmesi gerekti ve kolayl─▒kla temin edebildik. Saat 28800 vuru┼č h─▒z─▒nda (4 Hz) ve 42 saat g├╝├ž rezervine sahip.

Ayn─▒ saatin bir de GMT ├Âzelli─čini akrep-yelkovan kullanmadan, onun yerine i├žinde rakam olan bir pencere ┼čeklinde g├Âsteren versiyonu var. Ancak o saat 44mm ├žap─▒nda oldu─čundan bana g├Âre ├žok b├╝y├╝k.
Saatin bas-├žek tepesi ucunda logoya sahip ve yeterli b├╝y├╝kl├╝kte. Kurmas─▒ ├žok rahat.

Saatin kordonu ve tokas─▒ hakk─▒nda ├žok olumlu ┼čeyler s├Âyleyemeyece─čim. Kordonu baz─▒ yerlerde Timsah derisi olarak ge├žiyor ama ben kullan─▒rken Longines'in Timsah g├Âr├╝n├╝ml├╝ bask─▒ derilerinden bir fark g├Âremedim. Katlanan klips ┼čeklinde logolu bir tokas─▒ var ama katlan─▒nca biraz fazla kal─▒n oluyor ve g├╝venli tutsa da birazc─▒k oynuyor. Tokas─▒ geli┼čtirilebilir. Deliksiz bir kordon ├╝zerine s─▒k─▒┼čt─▒r─▒larak ayarlanmas─▒ tasarlanm─▒┼č. Tek iyi yan─▒ kordonun ucunun i├žeri do─čru katlanmas─▒. Benim gibi ince bilekli ve uzun kordonlar─▒n ucunu zapt etmekte zorlanan biri i├žin iyi bir ├ž├Âz├╝m.

Saat hem spor hem de dress kullan─▒ma sahip. Ayn─▒ saatin 3 linkli Oyster'a benzeyen ├želik bilezikli bir versiyonu da var. Siyah kordon ile spor ├Âzelli─čini fazla kaybetmeden biraz da resmi ve ofis ortamlar─▒na uygun oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum.100m su ge├žirmezlik oldu─ču belirtilmi┼č ama deri kordon sebebiyle suyla pek temas etmedi.

Fosforlar geceleri i┼č g├Âr├╝yor ama ├Âyle dalg─▒├ž veya pilot saatleri gibi bir beklenti i├žinde olmamak laz─▒m.
3 ayl─▒k g├Âzlemim COSC ├Âzelli─či ve kullan─▒┼čl─▒ komplikasyonlar─▒ olan versatil ve ┼č─▒k bir saat olmas─▒. Tak─▒p ├ž─▒k─▒yorum. Tek saat olarak idare edebilir. Tarih├žesi de derin. ├ľzetle Chronogragh'lar─▒ ile me┼čhur olan Tag Heuer'lere bir alternatif model.

Te┼čekk├╝rler okudu─čunuz i├žin.ResimResimResimResimResimResim

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
schavelle

Ya┼č: 46
Kay─▒t: 29 Oca 2018, 10:45

Re: Tag Heuer Carrera Calibre 8 ( GMT Grand Date ) Chronomet

Mesaj Eterna » 16 Eyl 2023, 21:08

Saatinizi g├╝le g├╝le kullan─▒n. Bile─činizde g├╝zel duruyor. Cengiz ustan─▒nda eline sa─čl─▒k.

Bu g├╝zel ve detayl─▒ payla┼č─▒m i├žinde te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Eterna

Ya┼č: 48
Kay─▒t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj schavelle » 16 Eyl 2023, 21:24

Eterna yazd─▒:Saatinizi g├╝le g├╝le kullan─▒n. Bile─činizde g├╝zel duruyor. Cengiz ustan─▒nda eline sa─čl─▒k.

Bu g├╝zel ve detayl─▒ payla┼č─▒m i├žinde te┼čekk├╝rler.
Te┼čekk├╝rler. Foto─čraflar ├ž─▒km─▒┼č demek ki :)
Ben kendim g├Âr├╝nt├╝leyemiyorum da...

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
schavelle

Mesaj Mhe » 17 Eyl 2023, 18:00

Saati g├╝leg├╝le kullan─▒n, Cengiz Usta'n─▒n da eline sa─čl─▒k. Ben de hem spor hem dress watch g├Âr├╝n├╝ml├╝ oldu─čuna kat─▒l─▒yorum. TH orta segment saatler i├žinde zaman─▒nda do─čru bir ileti┼čim stratejisi kurmu┼č ve bunu ba┼čar─▒ ile uygulam─▒┼č bir marka ve bu a├ž─▒dan da takdiri hak ediyor. Sevgiler
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Mhe

Kay─▒t: 22 Kas 2022, 19:57

Mesaj schavelle » 19 Eyl 2023, 21:57

Mhe yazd─▒:Saati g├╝leg├╝le kullan─▒n, Cengiz Usta'n─▒n da eline sa─čl─▒k. Ben de hem spor hem dress watch g├Âr├╝n├╝ml├╝ oldu─čuna kat─▒l─▒yorum. TH orta segment saatler i├žinde zaman─▒nda do─čru bir ileti┼čim stratejisi kurmu┼č ve bunu ba┼čar─▒ ile uygulam─▒┼č bir marka ve bu a├ž─▒dan da takdiri hak ediyor. Sevgiler
Te┼čekk├╝rler.
Dedi─čim gibi eskiden ├Ânyarg─▒m olan bir markayd─▒. ┼×imdi ├Âzellikle baz─▒ modellerini ├žok be─čeniyorum.
Bu vesile ile 1-2 vintage Camaro modelini payla┼čay─▒m. (Kaynak: Eric Wind)ResimResim

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
schavelle

Mesaj insatiable » 19 Eyl 2023, 23:32

g├╝zel zamanlar─▒n─▒za e┼člik etsin. g├╝le g├╝le kullan─▒n.
"saat, ├Ânce insan─▒ g├Âsterir, sonra zaman─▒."
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
insatiable

Kay─▒t: 30 Haz 2011, 04:09

Mesaj eraslani » 20 Eyl 2023, 08:35

Mutlu g├╝nlerde kullan─▒ls─▒n [emoji122][emoji122]
Tarih penceresi ve farkl─▒ gmt fonksiyonuyla sira d─▒┼č─▒ olmay─▒ ba┼čarabilen harika bir saat [emoji108]

SM-G990E cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Kay─▒t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj schavelle » 21 Eyl 2023, 01:34

Te┼čekk├╝rler @insatiable @eraslani

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
schavelle

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners