Lorus Saatler

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Lorus Saatler

Mesaj Eterna » 21 Oca 2023, 12:14

Dostlar Selam,

Maalesef yakından takip ettiğimiz ve bildiğimiz üzere saat fiyatları uçtu gitti. Özellikle otomatik saatler her gün daha da ulaşılmaz bir hal alıyor. Böyle bir durumda belli bir standartın üzerinde olan, Türkiye'de bulup alabileceğimiz, garantisi ile güvenle kullanabileceğimiz bir markayı hatırlatmak istedim.

Lorus markası hepimizin çok iyi tanıdığı, Seiko nun ürettiği bir marka. 1982 den beri üretim yapıyor. Ben de zaman içerisinde bir kaç kere satın aldım ve kullandım. Bir problem yaşamadım. Sağlamlığı, kullanılabilirliği, ulaşılabilirliğini Casio ya benzetiyorum.

Fiyatları görece olmak üzere uygun sınırlar içerisinde yer alıyor. 3000 TL civarında otomatik saatleri. Evet ekonomik kriz var. Bu para az mı diyebilirsiniz. Ama günümüzde maalesef ucuz bir şey kalmadı.

Lorus markasının Pilli, Otomatik ve Solar modelleri var. Analog ve Dijital modelleri var. En büyük avantajıda Türkiye'de resmi ve garantili olarak satılmasıdır. Her Lorus saat 2 sene Aydın saat garantisi altındadır.

Sizlerle otomatik bazı modellerini paylaşmak istedim. Modeller çok tanıdık gelebilir :) Gördüğüm kadarı ile bazı güncel, popüler Seiko modellerine çok benziyorlar. Sakın çalmış, kopyalamış demeyin. Sonuçta patron aynı..

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: Lorus Saatler

Mesaj mturann » 21 Oca 2023, 12:17

Fiyatlar uygunsa düşünülebilir
Seiko bir şeyler deniyor yine herhalde :)
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj ercment45 » 27 Oca 2023, 09:00

Bende bazı modellerini beğeniyorum.TR içi iyi bir alternatif gibi görünüyor.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ercment45

Mesaj burakyigit » 27 Oca 2023, 10:48

çoğu modeli görsel olarak güzel görünüyor. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
burakyigit

Mesaj fbC » 27 Oca 2023, 11:10

Geçenlerde de Erk Bey military tarzında otomatik lorus incelemişti. Ben otomatik saatleri olduğunu bilmiyordum. İçinde de Seiko makine mevcut. Seiko mekanizmalı çin homagelarına tercih edilebilir.
Kullanıcı avatarı
fbC

Mesaj prx » 24 Şub 2023, 21:58

Bu da lorus le locle[emoji4]Resim

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj murat3406 » 03 Mar 2023, 02:52

Lorus ve Pulsar Seiko nun alt markalarından fiyatı çok uygun saatlerdir.2800-3000-3500 TL.arasinda otomatik saatler mevcut.

SM-A047F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
murat3406

Mesaj BatuhanKLC » 07 Mar 2023, 16:30

15 yıllık göz bebeğim neredeyse haftanın 3-4 günü kolumda olan bir Lorus um var . Hatta 2 yıl kadar önce Cengiz abide safir camla modlattık. Tavsiye ederim , fiyatına göre iyi iş çıkartan saatleri var .
Kullanıcı avatarı
BatuhanKLC

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: beatrixkido, Bing [Bot], EczAtes, Google [Bot], Solestar ve 97 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners