TekSaat hakkında

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

TekSaat hakkında

Mesaj tmac61 » 08 May 2022, 18:34

Merhaba,

tek saat firmasının ürünleri piyasanın altında fiyatlara satılıyor,

biraz şüphelendim ve araştırdım; bazı yorumlarda tamirli/hasarlı saat gönderiyor denmiş kalan yorumlar da gayet iyi, garanti de 2 yıl denmiş

bu firmadan alışveriş yapılır mı deneyimleriniz, fikirleriniz nelerdir.

teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
tmac61

Re: TekSaat hakkında

Mesaj tcake » 08 May 2022, 22:03

Sattıkları saatlere kendi garantilerini veriyorlar. Yani aydın saat(resmi distribütör) garantili değil. 2 defa alışveriş yaptım memnunum şuana kadar. Tabiki de son karar sizindir ytd:)

GM 9 Pro d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
tcake

Mesaj Umutunal » 08 May 2022, 22:14

Gayet güvenilir firmadır, yaptıkları işin hakkını veriyorlar
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj yaman20 » 08 May 2022, 22:18

tcake yazdı:Sattıkları saatlere kendi garantilerini veriyorlar. Yani aydın saat(resmi distribütör) garantili değil. 2 defa alışveriş yaptım memnunum şuana kadar. Tabiki de son karar sizindir ytd:)

GM 9 Pro d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aydın saat servisi ile kişisel 2 kere tecrübem oldu,her ikisinde de memnun kalmadım.. :oops:
İyiyi ara, doğruyu ara, güzeli ara fakat kusuru arama.
Kullanıcı avatarı
yaman20

Mesaj ronin47 » 09 May 2022, 00:14

Benim de merak ettiğim bir firma açıkçası. Bu firma hakkında aklıma gelen üç önemli soru var ve bunlar net bir şekilde cevaplanırsa durumun açıklığa kavuşacağını düşünüyorum.

1-İlk olarak eğer tamir görmüş veya teşhir diye tabir edilen ürünleri satıyorlarsa, ürünlerin açıklamalarında ürünlerin bu durumundan bahsediliyor mu ? Aksi durumda gerek Tüketici Kanunu, gerekse de Borçlar Kanunu bağlamında sıkıntılı bi durum var. Ancak ben bu veya benzeri bir duruma işaret eden bir açıklama göremedim.

2-Ürünlerin orjinal olduğuna dair evraklar tarafımıza yollanıyor mu ? Ürün Türkiye distribütörünün liste fiyatının altında ve ayıplı olduğu belitilmeden satılıyorsa ister istemez akla bu soru geliyor.

3-Son olarak aklıma gelen ürünün orjinal olduğu ve tamir görmemiş olması durumunda distribütör haricinde bir kanalla ülkeye sokulmuş olabileceği. Bavul ticareti diye tabir edilne yöntemlerle veya paralel ithalat gibi yöntemlerle olabilir. Veya daha basit bi açıklması olabilir. Mesela iş değişikliği veya iflas gibi bir sebepten ürünler maliyetine elden çıkarılıyor olabilir. Ancak o zaman Aydın Saat garantsi devam ederdi diye düşünüyorum. Ya da fiyatı düşük olan tek marka Seiko ise artık Seiko satmayacak olabilirler.

Naçizane fikrim, bu üç soru cevaplanırsa aklınızdaki tüm soru işaretleri giderilmiş olacağı yönünde. Yoksa amacım kimseyi kötülemek veya töhmet altında bırakmak değil. Hatta makul cevaplara ulaşabilirsek ben de satın almayı düşünüyorum.
Mobilis in Mobili
Kullanıcı avatarı
ronin47

Mesaj hknmtn » 09 May 2022, 04:43

Yakın zamanda Tek Saat'ten Seiko marka bir saat aldım. Orijinal, faturalı, kutulu ve belgeli bir şekilde geldi. Garanti belgesi eksiksiz doldurulmuştu ama Aydın Saat garantili değildi. Hatta piyasadaki aldığım bir çok saatçiden de iyi bir paketleme ile geldi.
Paralel ithalat tarzı yöntemlerde gelen saatlerin olması büyük ihtimal ile doğru olabilir. Kaçak ya da sahte ürün olduğunu düşünmüyorum. Zaten kaçak, sahte mala geniş geniş fatura keserek satacak firmayı da düşünemiyorum.
Aydın Saat zaten garanti konusunda mimli bir firma. Tek Saat'in garantisi Aydın Saat'ten daha iyi bile olabilir. Deneyimleyenler bunu daha iyi bilir.
Ben sorun yaşamadım.
Sorun yaşayan bir kaç kişinin olması önemli değil böyle konularda. Önemli olan sorun yaşayanların sorunları ne kadar çözülebildi. Yoksa en büyük firmalarda bile sorunlar yaşanıyor.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Eterna » 09 May 2022, 10:44

ronin47 yazdı:Benim de merak ettiğim bir firma açıkçası. Bu firma hakkında aklıma gelen üç önemli soru var ve bunlar net bir şekilde cevaplanırsa durumun açıklığa kavuşacağını düşünüyorum.

1-İlk olarak eğer tamir görmüş veya teşhir diye tabir edilen ürünleri satıyorlarsa, ürünlerin açıklamalarında ürünlerin bu durumundan bahsediliyor mu ? Aksi durumda gerek Tüketici Kanunu, gerekse de Borçlar Kanunu bağlamında sıkıntılı bi durum var. Ancak ben bu veya benzeri bir duruma işaret eden bir açıklama göremedim.

2-Ürünlerin orjinal olduğuna dair evraklar tarafımıza yollanıyor mu ? Ürün Türkiye distribütörünün liste fiyatının altında ve ayıplı olduğu belitilmeden satılıyorsa ister istemez akla bu soru geliyor.

3-Son olarak aklıma gelen ürünün orjinal olduğu ve tamir görmemiş olması durumunda distribütör haricinde bir kanalla ülkeye sokulmuş olabileceği. Bavul ticareti diye tabir edilne yöntemlerle veya paralel ithalat gibi yöntemlerle olabilir. Veya daha basit bi açıklması olabilir. Mesela iş değişikliği veya iflas gibi bir sebepten ürünler maliyetine elden çıkarılıyor olabilir. Ancak o zaman Aydın Saat garantsi devam ederdi diye düşünüyorum. Ya da fiyatı düşük olan tek marka Seiko ise artık Seiko satmayacak olabilirler.

Naçizane fikrim, bu üç soru cevaplanırsa aklınızdaki tüm soru işaretleri giderilmiş olacağı yönünde. Yoksa amacım kimseyi kötülemek veya töhmet altında bırakmak değil. Hatta makul cevaplara ulaşabilirsek ben de satın almayı düşünüyorum.

Maddelerden birine yani "teşhir" yazdığınıza değinmek istiyorum. Çok çok özel ve pahalı markaları vs. ayırıyorum. Klasik saat mağazalarının ve markalarının çoğu için yazıyorum.

Vitrinde 100 tane saat görüyor iseniz o 100 saatin aynısı ayrıca kapalı olarak alttaki dolapta vs. yoktur. Satıldığında teşhirdeki saati gönderirler. İlanda bu saat çekmecede mi vitrinde mi duruyor yazmaz. Çizik, kusur vs yok ise direk gönderirler teşhir vs fark etmez.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj manil » 09 May 2022, 10:58

Eterna yazdı:
ronin47 yazdı:Benim de merak ettiğim bir firma açıkçası. Bu firma hakkında aklıma gelen üç önemli soru var ve bunlar net bir şekilde cevaplanırsa durumun açıklığa kavuşacağını düşünüyorum.

Maddelerden birine yani "teşhir" yazdığınıza değinmek istiyorum. Çok çok özel ve pahalı markaları vs. ayırıyorum. Klasik saat mağazalarının ve markalarının çoğu için yazıyorum.

Vitrinde 100 tane saat görüyor iseniz o 100 saatin aynısı ayrıca kapalı olarak alttaki dolapta vs. yoktur. Satıldığında teşhirdeki saati gönderirler. İlanda bu saat çekmecede mi vitrinde mi duruyor yazmaz. Çizik, kusur vs yok ise direk gönderirler teşhir vs fark etmez.

Hazırlar arasında yapılan satışta bu fark etmeyebilir ama hukuken mesafeli satış sözleşmesinde malın niteliğine dair açıklamaların durumu tam olarak yansıtması beklenir. Sizin verdiğiniz pratiğe dair bilgi ise bu kapsamda ele alınabilir.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 149 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners