Hangisini seçerdiniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangisini seçerdiniz?

Mesaj ErsinGS » 29 Nis 2022, 02:33

Uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız Omega, Tudor veye Breitling veya daha genel olarak parayı bölmeden tek saat almanızı öneririm.
Kullanıcı avatarı
ErsinGS

Mesaj Patriot » 29 Nis 2022, 09:00

Krono olarak tissot 1973 heritage chronograph tercih ederim. Diver olarak legend diver oris aquis captain cook hepsi güzel secenekler deneyip karar verirdim.
Kullanıcı avatarı
Patriot

Mesaj digitusmaximus » 29 Nis 2022, 10:37

danGerfuLL yazdı:Benim beğenim forumla pek örtüşmüyor ancak -Allah affetsin- ben Captain Cook alırım. [emoji846]

Krono saate çok sıcak bakmıyorum. İlla krono lazımsa Quartz krono daha makul bence.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

+1
Ben de Captain Cook alırdım. Yeşili şahane duruyor. Çok şık ve gösterişli bir saat..

Bende kronometresi olan bir kaç tane saat var ama hiç birinin kronometresini kullanmadım. Sadece çalışıyor mu diye 1-2 kere basmışımdır o kadar.

(En azından benim fikrim ile uyuşuyor :D )
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj haylo » 29 Nis 2022, 11:49

Ben bu durumu yaşamış birisi olarak tek saat alırdım. İster Tudor BB58 olur isterse de bu seviyede başka model veya marka siz seçin. Ama bir saat parasına 2-3 tane almazdım. Bu benim tercihim tabi. Çünkü bende iki seiko, bir burberry saat vardı. Ne zaman ki BB58 aldım, diğer saatleri takmadım bile. BB58 i çünkü hiç çıkarmadım. Her şeyle uyumluydu. İster kot tişört, ister eşofman.
Ha şimdi Tudor yok, sattım çünkü ve ilana koydum ertesi gün gitti. Bu da bir başka avantajı. Ama bir dezavantajı vardı bende. BB58 den sonra hep eş veya daha üstünü beğeniyorum [emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
haylo

Mesaj raven » 29 Nis 2022, 13:33

LLD tercih ederdim.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj hknmtn » 29 Nis 2022, 18:16

Tek saat alıp Tudor'u seçerdim.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj autograph » 29 Nis 2022, 20:18

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Tudor daha mantıklı gelmeye başladı :)
Kullanıcı avatarı
autograph

Mesaj autograph » 01 May 2022, 20:57

Bugün Tudor BB 58'i görerek denedim. Saat güzel ancak maalesef tek ve teşhir ürünü Türkiye'de mutad olduğu üzere. Ayrıca ikisi de olsa Mavi BB yerine Siyah olanı daha tercih edermişim gibi geldi. Öte yandan fazlaca Submariner kadranlı olması da bir başka durum.

Ayrıca Hamilton Chrono'yu elime aldım fakat çok kalın ve kullanışlılık konusunda soru işareti oldu kafamda. Breitling'in Premier 01 modeline bayıldım. Beyaz panda olan muhteşem. Aynı mekanizmayı kullanan Tudor'u görmek isterdim ama ellerinde yoktu.

Bugün yine Legend Diver ve Mavi ve yeşil Rado CC modellerini gördüm.
Geçen hafta Oris Aquis ve D65 modellerini elime alıp koluma takmıştım.

Tüm saatler içinde içime aslında en sineni Rado 42mm Mavi kadran (Bu arada Yeşil de çok güzel) ve üç kayışla satılan (Bilezik, Nato, deri) modeli çok etkileyiciydi. Tamamen özgün tasarım, kimseyi taklit etmemesi çok hoşuma gitti. Sevmediğim tek şey saat kolunun ok tarzında olmasıydı. ama o da kadı kızı örneği...
Kullanıcı avatarı
autograph

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 117 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners