38MM Seiko Dalgıç Saati Bulamamak

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

38MM Seiko Dalgıç Saati Bulamamak

Mesaj ScubaDiver » 30 Mar 2022, 02:00

Öncelikle merhaba bu forumda yeni bir üyeyim bu da ilk konum olacak. Problemimi saat uzmanı yazarlar ile paylaşarak doğru sonuca ulaşmak istiyorum, TSF'nin bulabileceğim en doğru mecralardan bir tanesi olduğunu düşünüyorum.

Aslında kafamdaki modeli kararlaştırmıştım; Seiko SKX013 idi. Hem klasikleşmiş olması hem de çok pahalıya kaçmadan koleksiyon değeri taşıyabilecek bir saat olduğunu düşünmemden dolayı karar vermiştim lakin bu ürünü bulmak çok zor. Şu anda ülkemizde satılık bulamadım. Yurt dışından getirecek olsam gümrük vergisi olarak %20+20 gibi absürt bir fiyat vermek zorunda kalacağım. Hadi diyelim 2.el olmasın çünkü çok daha iyi alternatif olan Long Island'ın 38MM saatleri çok hoşuma gitti lakin yine aynı problemle karşılacağım ; gümrük :oops:. 300 Dolarlık bir saatin Amerika'dan bana ulaşması 540+40(kargo) doları geçecek.

SEIKO SKX tasarımını çok seviyorum başka tasarım bir ürün kullanmak istemiyorum. Keşke ülkemizde olsaydı Long Island'lar. Dediğim ürün bu;https://longislandwatch.com/islander-38mm-automatic-dive-watch-isl-05/.

Siz saat severlerden öneri bekliyorum sizce ne yapmalıyım? Bu ölçülerde yeni bir model bulamadım.
Kullanıcı avatarı
ScubaDiver

Re: 38MM Seiko Dalgıç Saati Bulamamak

Mesaj hknmtn » 30 Mar 2022, 02:34

Merhaba. Bir hesap hatası var sanırım 300 dolarlık saatin ABD'den gelişi 360$ + kargo olur. (Mayıs 1'e kadar giriş yaparsa tabi.) Mayıs 1'den sonra %30 olacak vergi.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj ScubaDiver » 30 Mar 2022, 11:36

hknmtn yazdı:Merhaba. Bir hesap hatası var sanırım 300 dolarlık saatin ABD'den gelişi 360$ + kargo olur. (Mayıs 1'e kadar giriş yaparsa tabi.) Mayıs 1'den sonra %30 olacak vergi.

Hocam +%20 de özel tüketim vergisi vermek durumunda kalacağım galiba hem de hesaplanırken önce gümrük vergisini ekliyor sonra toplam üzerinden tekrar %20 ÖTV ekliyor bir de bu %30 olacakmış ayvayı yedik daha önce saat aldınız mı yurt dışından ÖTV uygulanmadan geçirme şansım var mı?
Kullanıcı avatarı
ScubaDiver

Mesaj selfwinder » 30 Mar 2022, 11:42

Islander mantıklı bir seçim olur, SKX013 çok pahalı artık, duygusal bir sebep haricinde bu kadar para vermek anlamsız.
Bu arada evet maliyet hesabında bir hata yapmışsınız, totalde cebinizden çıkacak tutar 400 doların altında kalacaktır.
less is more
Kullanıcı avatarı
selfwinder

Mesaj ScubaDiver » 30 Mar 2022, 11:58

selfwinder yazdı:Islander mantıklı bir seçim olur, SKX013 çok pahalı artık, duygusal bir sebep haricinde bu kadar para vermek anlamsız.
Bu arada evet maliyet hesabında bir hata yapmışsınız, totalde cebinizden çıkacak tutar 400 doların altında kalacaktır.

Cevap için çok teşekkür ederim yani ÖTV alınmayacak o zaman tabii ki de Islander alacağım çünkü SKX-013'lere güvenemiyorum. Tamir görmüş olabilir, mekanizması değişmiş olabilir. Ben böyle şeylerden anlamadığım için kesinlikle kazık yerdim. Hem zaten uzun vadede mod yapmak istediğim için zaten görüntüsünü değiştirecektim o zaman SKX olmasının bir anlamı kalmayacak ki. SKX'in bütün parçaları Islander'a uyduğu için de ekstra bir avantaj ayrıca teknolojik açıdan hacking özelliği olması camının daha kaliteli olması da ayrıca bir etken daha önce CASIO dışında bir saat takmamıştım ilk defa otomatik bir saat kullanacağım için sizlere danışmak istedim tekrardan teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
ScubaDiver

Mesaj görkemk » 30 Mar 2022, 16:55

38 mm seiko diver tabiki var

Resim

SNE573P1
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj hknmtn » 31 Mar 2022, 01:16

ScubaDiver yazdı:
hknmtn yazdı:Merhaba. Bir hesap hatası var sanırım 300 dolarlık saatin ABD'den gelişi 360$ + kargo olur. (Mayıs 1'e kadar giriş yaparsa tabi.) Mayıs 1'den sonra %30 olacak vergi.

Hocam +%20 de özel tüketim vergisi vermek durumunda kalacağım galiba hem de hesaplanırken önce gümrük vergisini ekliyor sonra toplam üzerinden tekrar %20 ÖTV ekliyor bir de bu %30 olacakmış ayvayı yedik daha önce saat aldınız mı yurt dışından ÖTV uygulanmadan geçirme şansım var mı?

Özel tüketim vergisi diye bir şey yok bildiğim kadarıyla ya da adını bilmiyorum ödediğim verginin. Vergi olarak sadece AB ülkelerinden alırsanız %18, diğer ülkelerden alırsanız %20 vergi ödersiniz. Ben onun adını gümrük vergisi olarak biliyorum. Başka da bir şey ödemezsiniz vergi olarak. Ha şu var bazı siteler çok hesaplıyor vergiyi. Ben yurt dışından çok alışveriş yaparım. Bazı sitelerin absürt rakamalar çıkardığını görüyorum. Bazıları da mesela ürün+kargo bedeli üzerinden vergi hesabı yapıyor. Alırken buna dikkat etmek lazım tabi. Siz de muhtemelen hesabı yanlış yapan bir siteden almayı denediniz. Nerden almaya çalışıyorsanız link verin biz de bir bakalım.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 197 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners