Swatch and Omega

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Swatch and Omega

Mesaj mrtkrks » 30 Eki 2022, 13:48

hknmtn yazdı:MoonSwatch, bazı saat sitelerine ve alışveriş sitelerine düşmeye başlamış arkadaşlar.
https://www.armadasaat.com/index.php?ro ... moonswatch
Sabırlı olan arkadaşlar fahiş fiyatlar ödemeden istediği modeli yakın zamanda alacak diyordu zaten işi bilenler.
Hemen şunu ekleyim, siteden daha önce alışveriş yapmadım. Güvenilirliği konusunda net bir bilgim yok. Bilgisi olan arkadaşlar varsa zaten aydınlatacaklardır.
Sahte saat sattıkları ile ilgili çok fazla yorum var internette. Pek güvenilir durmuyorlar zaten.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj Ufkynl » 30 Eki 2022, 19:48

Forumda "hayırlı olsun" mesajları dışında mesaj görmek beni saat sever olarak daha mutlu ediyor. Bence herkesin fikrini rahat rahat beyan etmesi lazim. Özellikle genel düşüncenin aksi fikirler gerçekten ufuk açıcı olabiliyor.

Saate gelirsek tamamen pazarlama harikası. Hem swath a hem omegaya hem giriş seviye tüketiciye hem saat dünyası için faydalı. Hickimse bu saati grail saat olarak almaz. Neden bu saate bu kadar olumsuz tepki var anlamıyorum. Hadi fiyat 1000 usd civari falan olsa anlicam.

SM-A325F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj ozturkti » 31 Eki 2022, 16:19

Bugün Akasya AVM'ye girip Swatch mağazasına öylesine bir uğradım ve şansıma beş modelin stoklarında olduğunu öğrendim.
Plüto modelini aldım ama Dünya modeli de aklımı çelmedi değil. Her ikisi de hala stokta var. Umarım saatsever birileri alır.
Kullanıcı avatarı
ozturkti

Mesaj agahbagrik » 31 Eki 2022, 16:47

cemhk yazdı:Resim

Ibhahimovic takıyorsa ben de alim dedim, şaka bir yana eşim bunu al beraber takarız dedi :)

Öğlen Akasyada 7 renk vardı (Jupiter, Dünya, Merkür, Neptün, Venüs, Ay ve Pluto)

hayırlı olsun, gerçekten de tam hanıma çocuklara vs. almalık saat olmuş.
omega sahipleri buna bozulur denmiş ama benim omega speedmaster saatim olsa bu swatch omega'ları almak konusunda önceliğim olmasını bile isterdim, eğer bu olmazsa bozulurdum. çocuğumla aynı tasarıma sahip saat takmak hoşuma giderdi, 13 yaşında çocuğa da orijinal bir speedmaster alacak halimiz yok :D alırdım bu swatch speedmaster'ı birlikte takardık :champ: swatch'ın yerinde olsam kolunda orijinal speedmaster ile geleni sıra bekletmeden dükkana alırdım, speedmaster sahipleri lord gibi hissederdi kendini almayacak bile olsam saatleri görmeye swatch mağazasına giderdim :lol: :champ:
Kullanıcı avatarı
agahbagrik

Mesaj prx » 31 Eki 2022, 17:19

cemhk yazdı:Resim

Ibhahimovic takıyorsa ben de alim dedim, şaka bir yana eşim bunu al beraber takarız dedi :)

Öğlen Akasyada 7 renk vardı (Jupiter, Dünya, Merkür, Neptün, Venüs, Ay ve Pluto)
İlginç bir saat oluşmuş.swacht irony kullandim kasa öyle olsaymis baya iyi olurdu.hocam kolda hissiyatı nasil bioseramigin.guzel durmuş bileginizde renk te fuşya galiba güzel cıvıl cıvıl.cam hesalite midir?

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj muratcan87 » 07 Kas 2022, 23:28

Eskisi gibi sıralar olmasa da hala talep zirvede. Geçen hafta Zürih’teydim. Herkesin elinde Swatch torbası gördüm. Sonra butiğin önünden geçerken bir sorayım dedim. Bir adet Venüs kalmıştı. Sabah yeni bir parti mal gelmiş ve hepsi tükenmiş. Zaten anlamamak mümkün değildi herkese dağıtmışlar gibi dolaşıyorlardı. :D Almasam da kolumda denedim. Saat cidden çok hafif. Bence öyle çok kalitesiz de görünmüyor. Bu fiyatlara elbette Irony serisi gibi camı daha güzel olan, çelik bir saat olsa çok daha güzel olurdu. Plastik olması, renk atma şikayetleri olması, kayışının çok kalitesiz olması dezavantajları. Ancak bu fiyata üstünde Omega yazan, tarihin en ünlü tasarımlarından birini üstelik oldukça eğlenceli renklerle kolunda taşımak çok keyifli. Başına bir iş gelse de üzülünmez. Koleksiyonluk olmasa da kült bir saat. Zaten bu fiyat farkı bunlardan kaynaklı. Ayrıca çelik bir kasayı Omega’nın kabul etmesi saçma olurdu. Bence arada tedirgin olmadan takılabilecek oldukça güzel bir saat. Hafif ve tasarımı iyi, pilli mekanizması da hem iyi zaman tutuyor hem de uzun ömürlüyle kendini kanıtlamış. Bu bağlamda çok da düşünmeden alıp geçilebilir. Saatlerce sıraya giren veya koleksiyon değeri olduğu düşünmek ise tek kelimeyse saçmalık.
En son muratcan87 tarafından 08 Kas 2022, 13:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj cemhk » 08 Kas 2022, 12:59

Aldığımdan beri başka saat takmadım, kolumda yok gibi. ekran çizilmesine karşı 27mm'lik bir koruyucu taktım ama bir parça küçük geldi. Fırsat bulunca bir de 29 mm deneyeceğim.
Kullanıcı avatarı
cemhk

Mesaj muratcan87 » 08 Kas 2022, 15:01

Ekran demek ilginç olmuş cama :D Sanırım iyice alıştık akıllı saat ve telefonlardan. Bence bu saatin en kötü yanı kayışı. Görsel açıdan iyi olsa da kalitesi çok kötü bence. Cama çok takılmadım ben. Safir olmadığından illa ki çizilecektir ve değişimi de kolay ve ucuzdur diye tahmin ediyorum. Bu nedenle ben film takmazdım. Güzel bir tatil saati olduğunu düşünüyorum. Rengarenk ve ucuz bir speedmaster tasarımını kullanmak çok keyifli olsa gerek. Ben de sanırım tatillerde kullanmalık bir tane beğendiğim renklerden birini alacağım.
Kullanıcı avatarı
muratcan87

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: imdatbesikci ve 253 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners