Swatch and Omega

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Swatch and Omega

Mesaj Numii » 10 Nis 2022, 15:38

İstenilen rakamı haketmedigini dusunuyorum. Çelik govde olmadigi gibi mineral cam yerine plastik cam kullanilmis yanilmiyorsam. İcerisindeki mekanizma diger swacht chronolarin icinde bulunan mekanizma. Bu kadar degerli kilan ne peki o zaman. Omega goruntusu vermekse olay ve bunu resmi olarak yapabilme durumu ise degerli kılan peki derim. O butcelere japon otomatik saatler öpülür basa koyulur her zaman...
Kullanıcı avatarı
Numii

Mesaj digitusmaximus » 10 Nis 2022, 16:37

Numii yazdı:İstenilen rakamı haketmedigini dusunuyorum. Çelik govde olmadigi gibi mineral cam yerine plastik cam kullanilmis yanilmiyorsam. İcerisindeki mekanizma diger swacht chronolarin icinde bulunan mekanizma. Bu kadar degerli kilan ne peki o zaman. Omega goruntusu vermekse olay ve bunu resmi olarak yapabilme durumu ise degerli kılan peki derim. O butcelere japon otomatik saatler öpülür basa koyulur her zaman...

Bunu değerli kılan şey üzerindeki OMEGA yazısı. Bu yazıyı takan kişi kendini yaşam tarzı olarak bir kaç seviye üste taşıdığını düşünüp tatmin ediyor. Ortalık yerde "Ben Swatch takıyorum" diye dolaşıyor. Swatch markası da saatin üzerine 5 adet harf yazıp bu harfleri extra 100 dolara sattığı ve kazancını artırdığı için için ticari zekasını kutluyor. Yani alan memnun satan memnun. Bu vakitten sonra "Ben o paraya onu almam şunu alırdım." demenin bir faydası yok sanırım. Kızmaya hakkı olan tek kesim çelik kasa gerçek Omega sahibi olanlardır.
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj kilimanjaro » 10 Nis 2022, 17:09

Aslında bu başlıkta konuşulanlar , dünyadaki belli başlı saat forumlarındaki genel tartışmaları yansıtıyor.Her mesajı tek tek okudum ve çok keyif aldım.Söylenecek fazla bişe kalmamış derken kızgınlık ifadesi bu mesajı yazmama neden oluyor diyebilirim.Elbette bu düşünceye de saygım var.

Omega speedmaster sahipleri neden kızacak bu omega - swatch işbirliğine bunu anlayamadım.Neredeyse 5 yıldır bu saati takarım ... ilginç bir saat ve ben hala sevip sevmediğime karar veremedim.Ama gördüm ki amma seviliyormuş ve bu çok hoşuma gitti.O ne kuyruklar öyle ...

Ayrıca bu işbirliği beni çok az şaşırttı.Omega bu işi yıllardır yapmıyor mu ? speedmaster ın suyunu çıkarmadı mı ? kaç çeşit speedmaster yaptı ve bunların hepsini ay saati olarak lanse etmedi mi ?

Adamlar kendi grubunun gücünü kullandı ve speedy i kendi grubunun alt segmen bir markasına adepte etti.

Ayrıca bu saati sadece artık ulaşabilir bulanlar almıyor , her gelir grubundan insanlar alıyor.Bu da çok olumlu bir gelişme bence.Bugün Zorlu center greenwitch yetkilisiyle uzun bir sohbetim oldu.Adam tam 6 adet almış.Sorduğumda kolleksiyonuna katmak için aldığıı söyledi.O taraftan bakıldığında gayet makul bir gerekçe.

Son olarak saati henüz elime almadım ancak beğenip beğenmeyecek olmam nereden bakacağıma bağlı diyorum ve alanlara hayırlı olsun.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj prx » 10 Nis 2022, 17:59

:roll:
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj Regista » 11 Nis 2022, 03:06

Sanırım Omega, Elon Musk, Jeff Bezos veya Virgin Group bu ekipten biri bu gezegenlerden birine kesin gidecekler diye düşündü. En iyisi tüm galaksiyi içerir bir koleksiyon yapalım nereye gideceklerse artık, biz de zaten var bunla gidin demek için girdi bu işe[emoji3]
Şaka bir yana kendi saat görgüm daha çok f/p saatlere yöneliktir. Kasası çelik, camı safir olmayan, quartz mekanizmalı bir saate ne olursa olsun 260 usd vermem.
Bir el daha artırayım; halihazırda bioceramic saatler swatch mağazalarında 1450-1900tl bandında satılıyor. Metal kasalı otomatik mekanizmalar ise 3500 - 4000 arası diye hatırlıyorum. Böyle bir durumda hele hiç vermem.
-Ama her türlü alırım diyen arkadaşlara da tüm kalbimle hayırlı olsun güle güle kullan kardeşim derim. İnsanların zevkine, cebine, tercihine ahkam kesmek yaşadığımız çağın dışında bir tutum.-

Bazı arkadaşlar yurtdışı şartlarına göre çok ucuz bizde pahalı vs yoksa fiyat aslında ucuz diyorlar ama katılmıyorum. Yabancı forumlarda ve yotube kanallarında görüyoruz adamlar 10usd için birbirini kesiyor.
Seiko için yurtdışı mecralarda sunduğu standart kalite, güvenilir mekanizma vs göz önüne aldığımızda Seiko biraz fiyat artırdı diye neler yazıldı çizildi çok taze...(ulan mevzu yine seikoya geldi topa tutulmayız inşallah[emoji3])

Ben daha çok konunun şurasına bakmayı değerli buluyorum bir kaç da soru soruyorum kendi kendime:
-sektörde oyunu değiştiren firma olarak swatch büyük resimde ne yapmaya çalışıyor? Saat sektörüne ve kullanıcılara uzun vadede yansımaları ne olur?
-seri 42mm çap 47,8 lug to lug tek tip ölçülerde çıktı ama bir kaç varyantın renk olarak özellikle kadın kullanıcılar düşünülerek oluşturulduğu görülüyor. Kadınlar için oldukça büyük değil mi ölçüler? Bizi iyice unisex saatler mi bekliyor gelecekte?

Nick Hayek'in bu işi Speedmaster veya Omega ile sınırlı tutacağını sanmıyorum, gördüğü bu ilgiden sonra artık kurdun dişine kan değdi diyebiliriz.
Sıradaki çalışmanın, bir bond filmi arefesinde seamaster olacağını düşünüyorum.
Selamlarımla,
Kullanıcı avatarı
Regista

Mesaj cemhk » 11 Nis 2022, 08:42

digitusmaximus yazdı:
Bunu değerli kılan şey üzerindeki OMEGA yazısı. Bu yazıyı takan kişi kendini yaşam tarzı olarak bir kaç seviye üste taşıdığını düşünüp tatmin ediyor. Ortalık yerde "Ben Swatch takıyorum" diye dolaşıyor. Swatch markası da saatin üzerine 5 adet harf yazıp bu harfleri extra 100 dolara sattığı ve kazancını artırdığı için için ticari zekasını kutluyor. Yani alan memnun satan memnun. Bu vakitten sonra "Ben o paraya onu almam şunu alırdım." demenin bir faydası yok sanırım. Kızmaya hakkı olan tek kesim çelik kasa gerçek Omega sahibi olanlardır.

Statü, seviye, fiyat çok takılıyorsunuz, altı üstü bir saat sonunda. Omega sahibi birçok arkadaşım bu saatlerden aldı ve keyifle takıyor :thumbup:
Kullanıcı avatarı
cemhk

Mesaj kilimanjaro » 11 Nis 2022, 09:09

prx yazdı::roll:

Bu ikon çok şey anlatıyor ... etkilendim.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj digitusmaximus » 11 Nis 2022, 09:23

cemhk yazdı:
digitusmaximus yazdı:

Statü, seviye, fiyat çok takılıyorsunuz, altı üstü bir saat sonunda. Omega sahibi birçok arkadaşım bu saatlerden aldı ve keyifle takıyor :thumbup:

Dublör olarak kullanıyordur o plastik Omega-Swatch saatini. :D :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 54 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners