Otomatik saati sadece belli zamanlarda kullanmak zararl覺m覺 ?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Otomatik saati sadece belli zamanlarda kullanmak zararl覺m覺 ?

Mesaj ElPadron » 10 Mar 2022, 16:45

Merhabalar.Ben saati aksesuar olarak kullanmay覺 seviyorum.ok fazla zaman tak覺nt覺m yok d羹zg羹n 癟al覺mas覺 yeterli benim i癟in.G羹nl羹k olarak quartz saat kullanmay覺 tercih ediyorum.Casio bu y繹nden beni modelleri ve kalitesi olarak tatmin ediyor baya.Yemee veya bir 繹zel g羹ne gittiimdede otomatik saat kullanmay覺 tercih ediyorum.Bu y羹zden ald覺覺m otomatik saatim genelde herzaman enerjisi bo olarak duruyor.Yani bazel inceliyorum enerjisini depoluyor sallay覺nca ama sonra yerine koyuyorum.zel bir g羹ne gidince tak覺yorum o zaman saati ayarlay覺p kullan覺yorum sadece ve tekrar yerine koyuyorum enerjisi bitiyor.Bunun bir zarar覺 yoktur deilmi.S羹rekli saati kurulu olarak tutmak durumunda deilimdir diye d羹羹n羹yorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
ElPadron

Kay覺t: 06 Mar 2022, 16:43

Re: Otomatik saati sadece belli zamanlarda kullanmak zararl覺

Mesaj prx » 10 Mar 2022, 16:49

Selamlar Otomatik saatlerin saat ustasindan edindigim bilgiye g繹re kayna覺m salam haftada bir kez tam arj edilmesi gerekli diye uyard覺 beni :thumbup:
Prx; Batt覺 bal覺k yan going.
Kullan覺c覺 avatar覺
prx

Kay覺t: 29 Eyl 2021, 22:28

Mesaj sonradangorme » 11 Mar 2022, 01:36

ElPadron yazd覺:Merhabalar.Ben saati aksesuar olarak kullanmay覺 seviyorum.ok fazla zaman tak覺nt覺m yok d羹zg羹n 癟al覺mas覺 yeterli benim i癟in.G羹nl羹k olarak quartz saat kullanmay覺 tercih ediyorum.Casio bu y繹nden beni modelleri ve kalitesi olarak tatmin ediyor baya.Yemee veya bir 繹zel g羹ne gittiimdede otomatik saat kullanmay覺 tercih ediyorum.Bu y羹zden ald覺覺m otomatik saatim genelde herzaman enerjisi bo olarak duruyor.Yani bazel inceliyorum enerjisini depoluyor sallay覺nca ama sonra yerine koyuyorum.zel bir g羹ne gidince tak覺yorum o zaman saati ayarlay覺p kullan覺yorum sadece ve tekrar yerine koyuyorum enerjisi bitiyor.Bunun bir zarar覺 yoktur deilmi.S羹rekli saati kurulu olarak tutmak durumunda deilimdir diye d羹羹n羹yorum.

merhaba, bildiim kadar覺yla yeni otomatik saatlerin s羹rekli olarak 癟al覺mas覺 pekte 繹nemli deil. kar覺n覺za 癟覺kabilecek sorunun mekanizmada bulunan yalar覺n kurumas覺 olabileceini d羹羹n羹yorum. saatinizi kulland覺覺n覺z s覺kl覺覺 tam olarak bilmemekle beraber aylarca hareketsiz durmuyor ise bu sorunla da kolay kolay kar覺laaca覺n覺z覺 d羹羹nm羹yorum. bu durum sizi 癟ok rahats覺z ediyor ise internet 羹zerinden watch winderlara bakabilirsiniz.
Kullan覺c覺 avatar覺
sonradangorme

Kay覺t: 11 Au 2021, 19:13

Mesaj ElPadron » 11 Mar 2022, 10:39

sonradangorme yazd覺:
ElPadron yazd覺:Merhabalar.Ben saati aksesuar olarak kullanmay覺 seviyorum.ok fazla zaman tak覺nt覺m yok d羹zg羹n 癟al覺mas覺 yeterli benim i癟in.G羹nl羹k olarak quartz saat kullanmay覺 tercih ediyorum.Casio bu y繹nden beni modelleri ve kalitesi olarak tatmin ediyor baya.Yemee veya bir 繹zel g羹ne gittiimdede otomatik saat kullanmay覺 tercih ediyorum.Bu y羹zden ald覺覺m otomatik saatim genelde herzaman enerjisi bo olarak duruyor.Yani bazel inceliyorum enerjisini depoluyor sallay覺nca ama sonra yerine koyuyorum.zel bir g羹ne gidince tak覺yorum o zaman saati ayarlay覺p kullan覺yorum sadece ve tekrar yerine koyuyorum enerjisi bitiyor.Bunun bir zarar覺 yoktur deilmi.S羹rekli saati kurulu olarak tutmak durumunda deilimdir diye d羹羹n羹yorum.

merhaba, bildiim kadar覺yla yeni otomatik saatlerin s羹rekli olarak 癟al覺mas覺 pekte 繹nemli deil. kar覺n覺za 癟覺kabilecek sorunun mekanizmada bulunan yalar覺n kurumas覺 olabileceini d羹羹n羹yorum. saatinizi kulland覺覺n覺z s覺kl覺覺 tam olarak bilmemekle beraber aylarca hareketsiz durmuyor ise bu sorunla da kolay kolay kar覺laaca覺n覺z覺 d羹羹nm羹yorum. bu durum sizi 癟ok rahats覺z ediyor ise internet 羹zerinden watch winderlara bakabilirsiniz.

u anki saatim sadece kola tak覺nca kurulabiliyor hareket ettirerek o y羹zden haftada 1 癟覺kar覺p koluma tak覺yorum 癟al覺mas覺 i癟in.G羹nl羹k kullanmad覺覺m i癟in anca b繹yle 癟al覺t覺rabiliyorum saati ama sorun olmaz herhalde dediiniz gibi.
Kullan覺c覺 avatar覺
ElPadron

Kay覺t: 06 Mar 2022, 16:43

Mesaj hknmtn » 12 Mar 2022, 02:20

Saatin dinlendii yer tozdan nemden g羹neten uzaksa kolay kolay bir ey olmaz. Sizin kulland覺覺n覺z s覺kl覺k gayet iyi. Hafta bir tak覺n gitsin zevkine. B羹t癟eniz varsa winder al覺n ama tek saat i癟in de ne biliyim pek de gerek yok gibi.
Kullan覺c覺 avatar覺
hknmtn

Kay覺t: 24 Au 2018, 23:47

Mesaj Cagrie » 16 Mar 2022, 18:54

En az haftada bir kullan覺lmas覺 gerikiyor benim bildiim
Kullan覺c覺 avatar覺
Cagrie

Kay覺t: 13 Mar 2022, 18:48

Mesaj Kakashi » 17 Mar 2022, 09:24

Saat癟inin vitrininde deposunda y覺llarca kullan覺lmadan durabiliyor. 'Saat kullan覺lmal覺, s羹rekli 癟al覺mal覺' diyenler 羹reticiler ve baz覺 tamirciler, ileyen saat eskir 癟羹nk羹 :) Uygun ortamda sakland覺ktan sonra y覺lda bir kere 24 saatliine kullanmak gayet yeterli.
Kullan覺c覺 avatar覺
Kakashi

Kay覺t: 22 Tem 2021, 13:36

Mesaj prx » 17 Mar 2022, 17:39

Kakashi yazd覺:Saat癟inin vitrininde deposunda y覺llarca kullan覺lmadan durabiliyor. 'Saat kullan覺lmal覺, s羹rekli 癟al覺mal覺' diyenler 羹reticiler ve baz覺 tamirciler, ileyen saat eskir 癟羹nk羹 :) Uygun ortamda sakland覺ktan sonra y覺lda bir kere 24 saatliine kullanmak gayet yeterli.
yalar覺 kurur diyorlar saat癟iler bu bi tahmin mi yani teori mi?hareketli par癟alar覺n yalanmas覺 gerekli diyorlar bende d羹羹nd羹m acaba tahmin mi yurutuyorlar diye.
Prx; Batt覺 bal覺k yan going.
Kullan覺c覺 avatar覺
prx

Kay覺t: 29 Eyl 2021, 22:28

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    G繹r羹nt羹leme
    Yazar

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 125 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners