Powermatic 80 2824-2

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Powermatic 80 2824-2

Mesaj hknmtn » 14 May 2022, 01:23

görkemk yazdı:
hknmtn yazdı:Powermatic 80 regule edilebilir bir mekanizmadır. Lazer olayı doğru ama el ile regule edilemez değil. Hatta regule edildiğinde de çok daha iyi zaman tutar. sadece bunu becerebilecek bir usta bulmanız lazımdır. Bu mekanizma bildiğimiz 2824'ler ya da bir çok mekanizma gibi değil başka bir şekilde regule ediliyor.

nasıl yapıldığını anlatırsanız sevinirim merak ettim , regülasyon mekanizması olmadan yapmanın bir yolu var mı ?

Bu cevabınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Powermatic 80'in regule edilmesi bildiğimiz ETA 2824-2 ya da Seillata SW-200 ler gibi değil. Farklı bir yolu var. Detaylı bir video gönderiyorum buna bakarsınız nasıl yapıldığını anlamamıza yardımcı olabilir. Yalnız şunu söyleyeyim kesinlikle kolay olduğunu düşünmüyorum. Yaparken Mainspring'e zarar verme olasılığı yüksek bence.
https://www.youtube.com/watch?v=oPf042E ... el=SolimBD
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj prx » 14 May 2022, 07:29

Teşekkürler izledim kardeşim çok riskli bir işlem gibi durmuyor.forumda bnm gibi merak edenler izlemeli güzel bi video.
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj prx » 20 May 2022, 16:05

hknmtn yazdı:
görkemk yazdı:
hknmtn yazdı:Powermatic 80 regule edilebilir bir mekanizmadır. Lazer olayı doğru ama el ile regule edilemez değil. Hatta regule edildiğinde de çok daha iyi zaman tutar. sadece bunu becerebilecek bir usta bulmanız lazımdır. Bu mekanizma bildiğimiz 2824'ler ya da bir çok mekanizma gibi değil başka bir şekilde regule ediliyor.

nasıl yapıldığını anlatırsanız sevinirim merak ettim , regülasyon mekanizması olmadan yapmanın bir yolu var mı ?

Bu cevabınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Powermatic 80'in regule edilmesi bildiğimiz ETA 2824-2 ya da Seillata SW-200 ler gibi değil. Farklı bir yolu var. Detaylı bir video gönderiyorum buna bakarsınız nasıl yapıldığını anlamamıza yardımcı olabilir. Yalnız şunu söyleyeyim kesinlikle kolay olduğunu düşünmüyorum. Yaparken Mainspring'e zarar verme olasılığı yüksek bence.
https://www.youtube.com/watch?v=oPf042E ... el=SolimBD

Kardeşim bende bazı yabancı videolar izledim certinanin gerçekten magnetik saati miknatisin üstüne koyuyorlar saat duruyor ve balans spring dediğimiz yay deforme oluyor ve saat duruyor.balansin değişmesi gerekiyor sağlıklı olması icin ama silikon balans spring aynı mıknatıslı bir parçaya koyuyor saat durmadan devam ediyor he endişelerim varmiydi evet vardı fakat bi 5 10 sene sonra bile silikon balans spring in deformasyona ugramayacagini düşünmekteyim he en çok balans spring değişir ona kalasıya çarklarda değişiyor sonuçta yani güvenle kullanabiliriz bundan başka gördüğüm kadarıyla silikon springten başka plastik parça yok ve antimagnetic olarak çok çok iyi.10 20 sene sonrada bi balance spring değiştirmek o kadarda pahalı olmasa gerek.bence 80 saat rezerv de çok kullanışlı.suan you tube da gördüm omega da bazı modellerinde balans springe geçmiş co axial diye mekanizmaya yazmış.
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners