L羹ks saatlerin tissot hamilton longines ten ne art覺lar覺 var

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

L羹ks saatlerin tissot hamilton longines ten ne art覺lar覺 var

Mesaj prx » 14 Oca 2022, 20:15

Arkadaslar mrb 100000tl 150000tl 1.500000 daha gidiyo b繹yle bu luks saatlerin tissot hamilton longines ten farklar覺 nedir 癟elik 癟arklar safir kristal cam tissotlardada var 1999 y覺l覺nda dokunmatik telefonlar yokken bile tissot dokunmatik g羹ne enerjisiyle 癟al覺an saat yapt覺 herkes bakakaldi yani kalite y繹n羹nden ne fark vard覺r ben u anda tissotum g羹nde yarim saniye ileri gidiyo master chronometer nerdeyse mubarek beni aydinlarirsaniz sevinirim illa bi kalitesi vard覺r tabi de.
Prx; Batt覺 bal覺k yan going.
Kullan覺c覺 avatar覺
prx

Kay覺t: 29 Eyl 2021, 22:28

Re: L羹ks saatlerin tissot hamilton longines ten ne art覺lar覺

Mesaj Derici » 14 Oca 2022, 21:23

Marka deeri diye d羹羹n羹yorum. Kalite fark覺 olsa olsa ne kadar olabilirki!? 200 usd lik bir saate g繹re diyelimki 10 kat kalite fark覺 var! Eder 2.000 usd. Eer alt覺n vs gibi deerli maden kullan覺l覺m覺yorsa. Kullan覺lsa bile, milyon usd lik fiyatlar覺 a癟覺klam覺yor. Paras覺n覺n hesab覺n覺 bilemeyenleri s繹羹lemekten baka birey deil bence...
Kullan覺c覺 avatar覺
Derici

Kay覺t: 09 Mar 2021, 17:11

Mesaj danGerfuLL » 14 Oca 2022, 21:49

K覺saca 繹zetlemek gerekirse d羹nyan覺n neresine giderseniz gidin cebinizde Dolar varsa gittiiniz yerin yerel para birimine(deer kaybetmeksizin) 癟evirip ihtiyac覺n覺z覺 giderebilirsiniz. Ayn覺 ey(deer kaybetmeksizin) Rolex vb. markalar i癟in de ge癟erli.

Teknik a癟覺dan malzeme kalitesi olarak fark (bildiim kadar覺yla) Rolex 904L 癟elik kullaniyor. 襤nce i癟ilik, detay i癟ilii vb. konularda sayd覺覺n覺z markalardan daha 繹nde. Tabi mesele sadece malzeme ve i癟ilik fark覺 deil market deeri olarak da hayli 羹stte bu markalar.

M2007J20CG cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
danGerfuLL

Ya: 39
Kay覺t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj prx » 15 Oca 2022, 07:17

Banada 繹yle geliyo quantum yani 癟al覺ma prensibi ayn覺
Kullan覺c覺 avatar覺
prx

Mesaj prx » 15 Oca 2022, 07:22

Tabi ki 癟elii kalitelidir ama en kaliteli 癟elii 1kg milyon dolar veya tl edermi tabiki daha 繹zenli itinal覺 羹retiyolardir ama sonu癟ta d羹n bi haberde okudum patek te silikon pand羹le d繹nm羹 breguet yani okuduum habere g繹re eski pand羹llere g繹re daha dayanikli imis yani musterilerin dediginin tam yersine
Kullan覺c覺 avatar覺
prx

Mesaj Umutt » 15 Oca 2022, 08:12

Sel璽mlar,

Bence bu soru, saat d羹nyas覺n覺n icinde girdik癟e ve kullan覺c覺 deneyimi artt覺k癟a, kendi kendine otonom olarak cevab覺n覺 bulan bir soru.. Benzer bir konuda daha 繹nce girdiim bir entry'yi, izninizle tekrar paylamak isterim;

Umutt yazd覺:Hocam bu sorunun sonu yok.. Sizin s繹ylediiniz mant覺kla Steinhart da pahal覺.. Ali express ve benzeri mecralarda hep daha ucuz var, 羹stelik de 癟ok yak覺n kalitede.. 80 usd deerindeki Parnis ile 600 usd deerindeki Steinhart' 覺 yanyana koyduunuz zaman, pekala bir 癟ok insan, iki saat aras覺ndaki fiyat fark覺n覺 anlams覺z bulabilir. Salt meta olarak bak覺ld覺覺 zaman, haks覺z bir g繹r羹 de deildir bu. . Ayn覺 bak覺la 80 usd lik Parnis de pahal覺d覺r, keza piyasada 10 usd ye sat覺lan otomatik China made saatler de var.. Dahas覺; cep telefonu varken, saate ne gerek var..

Oysa ki y羹ksek saat癟ilik 羹r羹nleri, bir t羹ketim mal覺 deil ve yukardaki bak覺 a癟覺s覺 ise deerlendirilemez .. T羹ketim mallar覺 ihtiyac覺 kar覺larken, bu 羹r羹nler tutkulara, kiisellemeye ve se癟kinlik arzusuna hitap eder, yani vaat ettikleri ey salt materyalden 癟ok fazlas覺d覺r.. Detaylardaki m羹kemmeliyeti sat覺n al覺r覺z burada.. se癟kin el i癟iliini, zanaatkarl覺k yeteneklerini, 繹zg羹n tasar覺mlar覺, tarihsellii sat覺n al覺r覺z.. Ve evet bunlar覺n yan覺nda meta da sat覺n al覺r覺z ancak segment y羹kseldik癟e, fiyatlamada materyalin payi azal覺rken, manevi unsurlar覺n pay覺 artar ve bu saat bu paray覺 eder mi sorusunun cevab覺 kiiselleir..

Instagram: @watchandties @umutwatchgram
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj prx » 15 Oca 2022, 08:23

Tabi bir bak覺 a癟覺s覺 ama genede tatmin etmedi beni tesekkurler
Kullan覺c覺 avatar覺
prx

Mesaj prx » 15 Oca 2022, 08:25

Tissot longines hamilton rado vs hatta diger otomatik veya quartz saatlere de insan duygusal olarak balan覺yor ve mutlu oluyor en az覺ndan ben mutlu hissesiyorum
Kullan覺c覺 avatar覺
prx

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 207 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners