Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

İstanbul'da Rolex Satan Firma?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İstanbul'da Rolex Satan Firma?

Mesaj Başkan2005 » 19 Eyl 2010, 18:52

Uygun fiyatla Rolex saatleri kim satıyor? İstanbul'da oturuyorum, Rhodium'a gittim, yurt dışına göre % 30 pahalılar. Makul fiyatla saat alınabilecek neresi var?

Başkan
Kullanıcı avatarı
Başkan2005

Re: İstanbul'da Rolex

Mesaj 2fast4u » 19 Eyl 2010, 23:10

fancy saat mucevher...bagdat caddesı erenkoy ....dıvan karsısı
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Re: İstanbul'da Rolex Satan Firma?

Mesaj Clk » 20 Eyl 2010, 10:26

Rolex modellerinin yurtdisina göre %30 pahali olmasi gibi bir durum söz konusu degil. Buna iki neden var. Birincisi Türkiye fiyatlari ile avrupa fiyatlari Euro üzerinden hesaplaniyor ve aradaki cok cüzzi rakamlar disinda fiyatlar avrupa ile ayni.

Amerika liste fiyatlari dolar kurundaki farktan dolayi daha caziptir. Bu da cok normal.

Avrupada ki ucuz saatler ise Gri Market dedigimiz saticilar tarafindan pazarlaniyor ki bu illegal olmasa da bayiler tarafindan hos görülen bir durum degil.

Bu tarz fiyatlari yeni saatlerde bayilerden bulmaniz imkansiz ile es derecede zor.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Başkan2005 » 20 Eyl 2010, 12:51

Fancy Saat'a telefon ettim. Bana yeni Rolex satmadıklarını, sadece bazen kendilerinde ikinci el Rolex bulunabileceğini söylediler.

Başkan
Kullanıcı avatarı
Başkan2005

Mesaj 2fast4u » 20 Eyl 2010, 13:48

telefonda bilgi vermemeleri normal sadece rolex de degil bulgari chopard vs.yeterki cebindeki isigi gorsunler:P bu arada clk nin soyledigi gibi cok normal bir alisveris durumu degil az ileride yetkili rolex bayiisi verken
ikinci el zaten mevcut ellerinde.
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj razz » 20 Eyl 2010, 15:19

İstanbul'da ikinci el lüks saat işi yapan firmaların tamamı bu saatlerin gray market olarak sıfırlarını da satmaktadır.. Daha fazla bilgi için google yeterli olur..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Başkan2005 » 20 Eyl 2010, 15:38

Tamam, bu verdiğiniz bilgi iyi oldu. Bu yönde araştırmaya başlıyorum. Sonucunu yazarım.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Başkan2005

Mesaj winterdrops » 20 Eyl 2010, 16:14

Gray market kavramında benim bazı anlamadığım durumlar var. Bazı yabancı sitelerde, üretim hatası , veya seri numarası silinmiş veya tamir görmüş saatlerin pazarlandığı alan olarak nitelendirilmiş. Sizin bahsettiğiniz satıcılarda bu şekildeki ürünlerimi satıyorlar, yoksa orjinal ikinci el satan saatçileremi gray market deniyor ülkemizde? Bu konuyu bilen biri açıklayabilirmi lütfen ?
Kullanıcı avatarı
winterdrops

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: nadsevic ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners