Amazon jp'den Orient siparişim

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Amazon jp'den Orient siparişim

Mesaj serqensoylu » 12 Eki 2021, 23:21

Merhaba arkadaşlar, öncelikle konuyu açmanın sebebi belki bu konuda bilgi sahibi olmayan veya yurt dışından siparişe cesaret edemeyen arkadaşlara bilgi verme amaçlıdır.

Öncelikle siparişi Amazon Japonya'dan verdim. Siteye kayıt olduktan sonra adresi Turkiye olarak seçtiğinizde kargo olup olmadığı görülüyor. Ürünü sepete eklediğinizde toplam tutar ürünün fiyatından daha yüksek oluyor. Bunun nedeni ise Amazon sizden gümrük vergisini de peşin olarak alıyor. Siparişi vermeden önce son dikkat etmeniz gereken şey ise karttan çekilecek tutar Google'den çevrilen tutardan bir miktar daha fazla oluyor bu bende yaklaşık 100 lira idi. Bunun nedenini ise tam olarak bilmiyorum ama Amazon JP özel bir durum değil. Siparişi verdikten sonra ise sadece kargonun gelmesini bekliyorsunuz :) Cuma günü verdiğim sipariş normalde pazartesi elimde olacakken ufak bir aksama nedeniyle salı günü geldi. Bence bu süre yurt dışından gelen bir ürün için çok iyi. Yeri geliyor yurt içinden verdiğimiz siparişler bu kadar hızlı gelmiyor.

Aldığım ürünün fotoğraflarını da ekliyorum.

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
serqensoylu

Re: Amazon jp'den Orient siparişim

Mesaj hknmtn » 13 Eki 2021, 00:19

Hayırlı olsun. O bahsettiğiniz aradaki fark aslında çok değil. Google'da görülen kur ile piyasa asla aynı olmaz. Piyasada kur her zaman daha yüksektir. Amazon 2 seçenek sunar. Ya bana bırak kuru ben hesaplayım ya da dolar, euro, yen olarak satın al bankan hesaplasın. Bu seçeneği son sipariş aşamasında sunar. Bu bankaya bağlı birazda. Sipariş geçmeden önce bankanız döviz cinsini kaçtan satıyor ona bakarsanız Amazon ile banka arasındaki fark daha iyi anlaşılır. Genelde Amazon bizim bankalara denk bir kur hesabı yapar. Biraz fazla oluyor genelde. Bazen de Amazon daha uygun olabilir kur hesaplarken. Malum ülkemizde döviz çok dalgalı olduğu için uygun olduğu zamanlar az da olsa oluyor yani.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Halitkin » 13 Eki 2021, 12:45

Ben de amazon.jp'den Orient almıştım birkaç sene önce, sorunsuz bir şekilde gelmişti. Güle güle kullanın. Bu arada birkaç hafta içinde hesabınıza bir kısım para iadesi yapılabilir. Bazen gümrük, amazon'un hesapladığından daha az vergi çıkarıyor ve aradaki fark iade ediliyor.
Kullanıcı avatarı
Halitkin

Mesaj serqensoylu » 13 Eki 2021, 13:13

Halitkin yazdı:Ben de amazon.jp'den Orient almıştım birkaç sene önce, sorunsuz bir şekilde gelmişti. Güle güle kullanın. Bu arada birkaç hafta içinde hesabınıza bir kısım para iadesi yapılabilir. Bazen gümrük, amazon'un hesapladığından daha az vergi çıkarıyor ve aradaki fark iade ediliyor.

Merhaba hocam. Ben linkteki üründen aldım fakat dikkatimi şöyle bişey çekti; saatin arkasında hologram yok ve birde kutusu videolarda olduğu gibi siyah değil görseldeki gibi. Sizde de durum böyle miydi acaba? Satıcı amazon olmasa acaba sahte mi diye şüphe duyacağım :)

https://www.amazon.co.jp/gp/aw/d/B07PB3 ... UTF8&psc=1
Kullanıcı avatarı
serqensoylu

Mesaj Halitkin » 13 Eki 2021, 13:26

serqensoylu yazdı:
Halitkin yazdı:Ben de amazon.jp'den Orient almıştım birkaç sene önce, sorunsuz bir şekilde gelmişti. Güle güle kullanın. Bu arada birkaç hafta içinde hesabınıza bir kısım para iadesi yapılabilir. Bazen gümrük, amazon'un hesapladığından daha az vergi çıkarıyor ve aradaki fark iade ediliyor.

Merhaba hocam. Ben linkteki üründen aldım fakat dikkatimi şöyle bişey çekti; saatin arkasında hologram yok ve birde kutusu videolarda olduğu gibi siyah değil görseldeki gibi. Sizde de durum böyle miydi acaba? Satıcı amazon olmasa acaba sahte mi diye şüphe duyacağım :)

https://www.amazon.co.jp/gp/aw/d/B07PB3 ... UTF8&psc=1

Benimki beyaz kutuyla gelmişti, onu dert etmeyin. Amazon'da sahte ürün olmaz, o konuda içiniz rahat olsun.
Kullanıcı avatarı
Halitkin

Mesaj ermansire » 13 Eki 2021, 17:19

Satıcı amazon ise hiçbir sıkıntı olmaz.
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 150 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners