S覺f覺r m覺 襤kinci el mi?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

S覺f覺r m覺 襤kinci el mi?

Mesaj ver » 13 Eyl 2021, 17:17

Merhabalar Herkese,
Bayad覺r okuyucuyum ama mesaj yazmak bug羹ne nasipmi.
Ben normalde tak覺 seven bir insan deilim zaten metale dokunmaya kar覺 da hafif bir itki geliyor a癟覺k癟as覺 ama son zamanlarda saate merak sald覺m. Yeni meraklanmaya balasamda huyum kurusun bir eyde olabilecein en iyisini k覺l覺 k覺rk yararak elde etmeye bay覺l覺r覺m. Bundan dolay覺 da nerdeyse sadece swiss saatlere bakt覺m. Ama tabiki b羹t癟em de k覺s覺tl覺 ben de isterdim burada 20000TL saat 繹nerileri istemeyi.
Neyse verebileceim maksimum b羹t癟e 5000, o da s覺f覺r olursa. O y羹zden bayad覺r arat覺rd覺覺m Tissot Le Locle T006.407.16.053.00 veya T006.407.16.033.00 bak覺yordum. Dorusu indirime girer mi diye beklemiyorum da deil :) Ama biraz daha arat覺rd覺m ve Hamilton H39515734 ve H39515754 modellerini de hem beendim hem de b羹t癟eme uygun olduunu g繹rd羹m. Tahminen az 癟ok nas覺l modellerden holand覺覺m覺 da anlam覺s覺n覺zd覺r. Biraz klasik, bir de rakam bulup roma rakam覺 olan g繹rece sade ve kesinlikle kronograph olmayan modeller ilgimi 癟ekiyor.
Fakat bug羹n biraz daha arat覺r覺rken Wainer diye bir marka da buldum "swiss made (!)" olan katalogtaki 羹nl羹lerin de hep t羹rk olmas覺ndan ikillenerek arat覺rd覺覺mda ger癟ekle y羹zletim ama yine de 繹n yarg覺 gelitirmedim. G羹zel ve ucuz modelleri var. Oradan da WA.25125-C modelini beendim. Ama benim i癟in 繹nemli nokta salam ve ger癟ekten vericeim paray覺 haketmesi.
Sizce bu 3 se癟enekten hangisi daha mant覺kl覺 saatle alakal覺 pek bir ey bilmeyen biri olarak saat gurular覺na soruyorum. Yoksa ikinci elde yine maksimum 5000'e baka modellere mi y繹nelmeliyim? Veya benim g繹zden ka癟覺rd覺覺m sizin bildiiniz baka modeller var m覺d覺r?
ok teekk羹r ediyorum imdiden.
襤yi g羹nler diliyorum hepinize :)
Kullan覺c覺 avatar覺
ver

Kay覺t: 05 Tem 2021, 19:09

Re: S覺f覺r m覺 襤kinci el mi?

Mesaj ErsinGS » 13 Eyl 2021, 21:16

Tissot iyi bir marka beendiiniz modelde klasik bir model piman etmez...
Kullan覺c覺 avatar覺
ErsinGS

Ya: 59
Kay覺t: 10 Ara 2011, 00:05

Mesaj kirpi » 13 Eyl 2021, 21:44

Merhaba, tissot le locle gibi modeller uygun fiyat覺 ve albenisi sebebiyle yayg覺n olarak kullan覺lan ve bu sebeple ikinci elde de daha kolay bulunabilecek modeller. Bu y羹zden lo locle, visodate vb. modellere g繹nl羹n羹z kayd覺ysa forumun 2. el sayfalar覺n覺 ya da g羹venilir saat sat覺c覺lar覺n覺 bir s羹re takip etmenizi 繹neririm, illa ki uygun fiyatl覺 ve temiz bir ey denk gelecektir.
Kullan覺c覺 avatar覺
kirpi

Ya: 38
Kay覺t: 03 Tem 2016, 19:10

Mesaj hknmtn » 14 Eyl 2021, 01:27

Merhaba. Sizi tebrik ederim g羹zel arat覺rm覺s覺n覺z. Beendiiniz modellerin hepsi birbirinden g羹zel. Benim ahsi g繹r羹羹m roma rakam覺ndan ya da rakamlar olan bir kadrandansa rakams覺z bir kadran覺n daha kullan覺l覺 ve 癟ok y繹nl羹 olduu. Tissot'un Visodate modellerini mutlaka g繹rm羹s羹n羹zd羹r. G繹rmediyseniz bir bak覺n, inceleyin derim.
https://www.gunkutsaat.com/t019-430-16- ... -16-051-01

Bu beendiiniz saatler aras覺ndan hangisi diye sorarsan覺z, beyaz kadran覺 Le Locle derim. Bir de m羹mk羹nse bu saatleri gidip bir bayide deneyin.

2'nci el konusunda da g羹venebildiiniz birisinden alman覺z gerekir. Saat d羹nyas覺nda yeni olduunuzu s繹yl羹yorsunuz birilerinden sahte bir saat sat覺n alman覺z覺 istemem.

Tissot da Hamilton da piman etmeyecek markalard覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
hknmtn

Kay覺t: 24 Au 2018, 23:47

Mesaj ver » 14 Eyl 2021, 17:43

hknmtn yazd覺:Merhaba. Sizi tebrik ederim g羹zel arat覺rm覺s覺n覺z. Beendiiniz modellerin hepsi birbirinden g羹zel. Benim ahsi g繹r羹羹m roma rakam覺ndan ya da rakamlar olan bir kadrandansa rakams覺z bir kadran覺n daha kullan覺l覺 ve 癟ok y繹nl羹 olduu. Tissot'un Visodate modellerini mutlaka g繹rm羹s羹n羹zd羹r. G繹rmediyseniz bir bak覺n, inceleyin derim.
https://www.gunkutsaat.com/t019-430-16- ... -16-051-01

Bu beendiiniz saatler aras覺ndan hangisi diye sorarsan覺z, beyaz kadran覺 Le Locle derim. Bir de m羹mk羹nse bu saatleri gidip bir bayide deneyin.

2'nci el konusunda da g羹venebildiiniz birisinden alman覺z gerekir. Saat d羹nyas覺nda yeni olduunuzu s繹yl羹yorsunuz birilerinden sahte bir saat sat覺n alman覺z覺 istemem.

Tissot da Hamilton da piman etmeyecek markalard覺r.

kirpi yazd覺:Merhaba, tissot le locle gibi modeller uygun fiyat覺 ve albenisi sebebiyle yayg覺n olarak kullan覺lan ve bu sebeple ikinci elde de daha kolay bulunabilecek modeller. Bu y羹zden lo locle, visodate vb. modellere g繹nl羹n羹z kayd覺ysa forumun 2. el sayfalar覺n覺 ya da g羹venilir saat sat覺c覺lar覺n覺 bir s羹re takip etmenizi 繹neririm, illa ki uygun fiyatl覺 ve temiz bir ey denk gelecektir.

Bilindik saat sat覺c覺lar覺ndan al覺nma belgesi (ismini bilmiyorum ama kart gibi olan) olan ikinci eller ger癟ektir diyebilir miyiz? Edip saat, sinan saat vs. olan mesela. Veya sat覺lan saatin ger癟ekten o sat覺n alma belgesindeki saat mi olduunun kontrol羹 m羹mk羹n m羹d羹r?
Kullan覺c覺 avatar覺
ver

Kay覺t: 05 Tem 2021, 19:09

Mesaj hknmtn » 14 Eyl 2021, 18:00

Bilindik saat sat覺c覺lar覺ndan al覺nma belgesi (ismini bilmiyorum ama kart gibi olan) olan ikinci eller ger癟ektir diyebilir miyiz? Edip saat, sinan saat vs. olan mesela. Veya sat覺lan saatin ger癟ekten o sat覺n alma belgesindeki saat mi olduunun kontrol羹 m羹mk羹n m羹d羹r?[/quote]

O karta sertifika deniyor. Bilindik saat markalar覺n覺n kaesinin olmas覺 繹nemli bir kriter olabilir evet. Belgenin o saate ait olduunu anlamak i癟in de saatin kodu ile belgede yazan kodun ayn覺 olmas覺 gerekir.
Kullan覺c覺 avatar覺
hknmtn

Kay覺t: 24 Au 2018, 23:47

Mesaj jerk » 11 Kas 2021, 18:38

g繹n羹l s覺f覺r istiyor ancak bu doviz kurlar覺nda her ey olduu gibi saat almak da zorlat覺 :)
Kullan覺c覺 avatar覺
jerk

Kay覺t: 26 Ara 2015, 23:28

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ve 119 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners