seiko 5j22 divers kinetic autorelay hk.

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

seiko 5j22 divers kinetic autorelay hk.

Mesaj tasshelhoff » 28 Haz 2021, 15:12

merhabalar;

bu ilk konum aslında bu soruyu sormak için foruma üye oldum.

elimde 21 yık önce aldığım seiko 5j22 kinetic autorelay 20 bar su geçirmezliği olan bir saat var.

bayadır çekmece de duruyordu bayadır dediğim 5 sene olmuştur.

geçenlerde elime alayım dedim her zamanki gibi salladım saniye bir kaç kez oynadı sonra durdu. normalde akrep ve yelkovanın o anki zaman geri gelmesi gerekiyordu ama o kadar senedir kullnılmayınca normal dedim.

bakım yaptırmak için istanbul ve ankaradaki saatçileri aradım; biri temizlik+kapasitor değişmi için 525, diğeri 400 tl para istedi.

hafif bir araştırma yapınca saatin değerinin zaten çok fazla olmadığını fark ettim.

ne tavsiye edersiniz?

bu parayı verip tamir ettireyim mi?

yoksa bu haliyle bir alıcı bulup satmalımıyım?( çalışmayan saati de kimse almaz gibime geliyor ama)daha kapağı hiç açılmadı alındığı gibi duruyor takmışlığımda toplamda 30 gün vardır yoktur.

ilginiz için teşekkür ederim.

hayırlı günler.
Kullanıcı avatarı
tasshelhoff

Re: seiko 5j22 divers kinetic autorelay hk.

Mesaj Eterna » 29 Haz 2021, 10:46

Düşüncemi yazayım. Bazı saatler vardır. Sandık malı derler. Yaşı fazladır ama saat tertemizdir. Eğer sizinde saatiniz senelerce kenarda kullanılmadan beklemiş, zamanında az kullanılmış, sapa sağlam bir saat ise neden olmasın.

Şu an 500 TL ye plastik Casio alırsınız ancak. Seiko nun yanında geçemezsiniz. Saat gıcır, cam, kasa, bilezik tertemiz ise bence yaptırın kullanın. Bir 10-15 sene daha kullanırsınız.

Ama bazı saatler vardır savaştan çıkmış gibidir. Cam çatlak, çizikler içinde, bilzezik hasarlı, baklası kayıp olmuş, kasa ezik çizik vs. ise masraf yapmaya gerek yok.

Burada para eder mi sanmıyorum. Ama ebayda güzel fiyatlara satıyorlar gibi gördüm. Sanırım eski model hatıra diye.

Birde yaptırmaya karar verirseniz Aydın saate fiyat sorun. Eğr arada 100 TL falan varsa ve yaprtıracaksanız onlar yapsın.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: seiko 5j22 divers kinetic autorelay hk.

Mesaj eraslani » 29 Haz 2021, 12:41

Çok iyi saklanmış eski eşyalar herkes için çok sempatiktir,saatin durumu böyleyse kesinlikle hayata döndürmelisiniz..Seiko'nun kinetik auto relay makinası ayrica çok keyiflidir zaten,premier modelinde perpetual takvimli versiyonu çok zevkle kullanmıştım..

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 251 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners