İzle tavsiye

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İzle tavsiye

Mesaj ByronViggo » 27 Nis 2021, 17:13

merhaba arkadaşlar.saat araştırması yaparken siteyi gördüm ve üye oldum.etrafımda saatlerden anlayan ilgi duyan kimse yok.hatta çoğunluk telefon varken saate ne gerek var diyecek tipler.mekanik saatlere ilgi duymaya başladım ama günlük kullanacağım için fazla para vermek istemiyorum.elimde 2 alternatif var.giriş seviye seiko 5 (Ki bunlar bile pahalı) ve vostok (ikonik bir marka sanırım)
sapma konusunda iki markadan da fazla umutlu değilim.açıkçası vostok aklıma daha çok yatıyor.hem fiyatı uygun hem de dayanıklı saatler üretiyor gibi.
seiko alırsam siteler amazon, creationwatches,jomashop.amazonda yorumları okuduğumda saatin orjinalliği konusunda şüphe eden ,saatin çin üretimi olduğunu söyleyenler ve 5 ambleminin akrep yelkovanın bir süre sonra düştüğünü yazanlar var.creationwatches te ise yorumlar hep olumlu bu da soru işareti yaratıyor(olumsuz yorumları yayınlamıyor olabilirler)jomashop hakkında hiç bilgim yok.ayrıca gümrük vergisi de soru işareti bu 2 site için.
vostok için alternatifler meranom , komandirskie(birkaç üye bu 2 siteden alış veriş yapmış) bir de soviet market var(bu site hakkında hiç yorum bulamadım)
kullananların ve sitelerden alış veriş yapanların yorumlarını bekliyorum.herkese teşekkürlerhttps://omegle.onl/ vshare
Kullanıcı avatarı
ByronViggo

Re: İzle tavsiye

Mesaj kimiky1 » 05 May 2021, 12:33

Merhaba,

Seiko 5 hakkında bilgi sahibi değilim ancak Vostok alım ve kullanım sürecindeki tecrübelerimi paylaşabilirim. 170864 kodlu Amphibian Classic modeline sahibim. Benim de ilk mekanik saatim. Ve ben de tercih aşamasında bir nevi sizin gibi Seiko, Orient ve Vostok arasında kalmıştım. Vostok tercih etmemin sebebi sizin de dediğiniz gibi ikonik bir marka olması, bunun yanı sıra modlanabilir olması, tasarımları (kişiden kişiye göre değişir tabii ki, ancak ben hoş buluyorum) ve az biliniyor oluşu (bu da kişisel bir tercih).

Ben saatimi Meranom.com üzerinden aldım. Biraz sabırsızlık edip DHL kargo opsiyonu ile aldım ve 9. günde elime ulaştı. DHL tavsiye etmiyorum. Gereksiz pahalı ve gümrüğe takılıyor. Saatin gerçek değerini (kart ekstresi ya da Meranom.com'daki sipariş özeti) ibraz etmeniz ve bu değer üzerinden %20 gümrük vergisi ödemeniz gerekiyor. Ben bu şekilde 161 lira vergi ödedim. Forum üyelerinin deneyimlerini okuduğumda Russian Post ile alınan ürünlerin PTT'ye teslim edildiğini ve paket üzerindeki fiyattan vergi alındığını öğrendim. Bu şekilde olsaydı 36 lira gibi bir tutar ödeyecektim (paket üzerindeki faturada 22 dolar yazıyordu) ve paketim 9 günde değil de yaklaşık 3 hafta içinde elime geçmiş olacaktı. Bu sebeple Meranom.com'dan alışveriş yaparken Russian Post seçeneğini kullanmanızı öneririm. Komandirskie.com'dan alışveriş yapmadım ama birkaç yanlış gönderi deneyimi yaşayan forum üyeleri olmasına karşın güvenilir bir site olduğunu sanıyorum.

Saatimi tercih ederken çok fazla araştırma yapmadım. Gözüme hoş gelen bir modeli seçtim. Size, daha fazla arastırmanızı ve mutlaka içinize sinen modeli almanızı öneririm. Çünkü sonra farklı modelleri görüp iç geçirebiliyorsunuz. Ama benim gördüğüm, bu bir nevi hastalık. Bir kere başladığınız zaman sahip olduğunuz saat her ne kadar ilk göz ağrınız olursa olsun farklı saat arayışlarına giriyorsunuz.

Saat deneyimlerime gelecek olursam, WatchCheck adlı Android uygulaması ile her gün saatin sapmasını ölçüyorum. Şimdilik günde 12 saniye sapma ile çalışıyor. Silikon kordonu bileğimi sıkıyordu, onu nato kordon ile değiştirdim. Bu esnada birkaç ufak saat ekipmanına da sahip olmuş oldum. Kendi adıma güzel bir uğraş olduğunu düşünüyorum. Şimdi tekrar dayanamadım ve yeni kordon ve bezel sipariş ettim. Bunun dışında ağır bir kasası olduğunu söyleyebilirim ama beni rahatsız etmedi.

Saati kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlar için forum da youtube da derya deniz. Saatinizi kullanmaya başlamadan önce doğru kullanım ve saatinize zarar vermemek adına bu önerileri mutlaka göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Umarım biraz olsun faydam dokunmuştur.

Sağlıklı günler dilerim.
En son kimiky1 tarafından 05 May 2021, 15:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
kimiky1

Mesaj CptOz » 05 May 2021, 13:14

İlk saat olacak ise Seiko 5 tavsiye ederim. Vostok (amphibian) da olabilir ama gerek kasa, kadran kalitesiyle gerek de mekanizması ile bence 1 tık daha iyidir. Klasik Seiko 5 ler bilek kalın ise biraz küçük kalabilir. (37-39 mm) aynı ayarda biraz daha ucuza orient 3 star saatleri de düşünebilirsiniz. Hepsi burada, N11, trendyol gibi sitelerde uygun bulabilirsiniz. Bütçe daha düşük ise tabii ki Vostok alinabilecek belki de ilk saattir. Meranom veya komandirskie. com sitelerini tavsiye ederim.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj recepergun » 05 May 2021, 13:23

Kesinlikle dhl gibi özel şirketleri seçmeyin, 2 3 hafta daha kısa sürede geliyor ama vereceğiniz paraya degecegini düşünmüyorum. Tek sorun ptt kargonun dağıtımı çok aksatması, ben gidip kendim aldım.

Bu arada paketin üzerine 20usd yazılmış, gümrükte paketi açıp kapatmışlar ve elle 10usd yazıp 10 usd üzerinden vergi çıkarmışlar, 25 TL ödedim. İlk defa bizim gümrükte fiyat düşürdüklerine şahit oluyorum.

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
recepergun

Mesaj erlik » 30 Haz 2021, 13:52

kimiky1 yazdı:Merhaba,

Seiko 5 hakkında bilgi sahibi değilim ancak Vostok alım ve kullanım sürecindeki tecrübelerimi paylaşabilirim. 170864 kodlu Amphibian Classic modeline sahibim. Benim de ilk mekanik saatim. Ve ben de tercih aşamasında bir nevi sizin gibi Seiko, Orient ve Vostok arasında kalmıştım. Vostok tercih etmemin sebebi sizin de dediğiniz gibi ikonik bir marka olması, bunun yanı sıra modlanabilir olması, tasarımları (kişiden kişiye göre değişir tabii ki, ancak ben hoş buluyorum) ve az biliniyor oluşu (bu da kişisel bir tercih).

Ben saatimi Meranom.com üzerinden aldım. Biraz sabırsızlık edip DHL kargo opsiyonu ile aldım ve 9. günde elime ulaştı. DHL tavsiye etmiyorum. Gereksiz pahalı ve gümrüğe takılıyor. Saatin gerçek değerini (kart ekstresi ya da Meranom.com'daki sipariş özeti) ibraz etmeniz ve bu değer üzerinden %20 gümrük vergisi ödemeniz gerekiyor. Ben bu şekilde 161 lira vergi ödedim. Forum üyelerinin deneyimlerini okuduğumda Russian Post ile alınan ürünlerin PTT'ye teslim edildiğini ve paket üzerindeki fiyattan vergi alındığını öğrendim. Bu şekilde olsaydı 36 lira gibi bir tutar ödeyecektim (paket üzerindeki faturada 22 dolar yazıyordu) ve paketim 9 günde değil de yaklaşık 3 hafta içinde elime geçmiş olacaktı. Bu sebeple Meranom.com'dan alışveriş yaparken Russian Post seçeneğini kullanmanızı öneririm. Komandirskie.com'dan alışveriş yapmadım ama birkaç yanlış gönderi deneyimi yaşayan forum üyeleri olmasına karşın güvenilir bir site olduğunu sanıyorum.

Saatimi tercih ederken çok fazla araştırma yapmadım. Gözüme hoş gelen bir modeli seçtim. Size, daha fazla arastırmanızı ve mutlaka içinize sinen modeli almanızı öneririm. Çünkü sonra farklı modelleri görüp iç geçirebiliyorsunuz. Ama benim gördüğüm, bu bir nevi hastalık. Bir kere başladığınız zaman sahip olduğunuz saat her ne kadar ilk göz ağrınız olursa olsun farklı saat arayışlarına giriyorsunuz.

Saat deneyimlerime gelecek olursam, WatchCheck adlı Android uygulaması ile her gün saatin sapmasını ölçüyorum. Şimdilik günde 12 saniye sapma ile çalışıyor. Silikon kordonu bileğimi sıkıyordu, onu nato kordon ile değiştirdim. Bu esnada birkaç ufak saat ekipmanına da sahip olmuş oldum. Kendi adıma güzel bir uğraş olduğunu düşünüyorum. Şimdi tekrar dayanamadım ve yeni kordon ve bezel sipariş ettim. Bunun dışında ağır bir kasası olduğunu söyleyebilirim ama beni rahatsız etmedi.

Saati kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlar için forum da youtube da derya deniz. Saatinizi kullanmaya başlamadan önce doğru kullanım ve saatinize zarar vermemek adına bu önerileri mutlaka göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Umarım biraz olsun faydam dokunmuştur.

Sağlıklı günler dilerim.

Merhabalar, forumda aratınca bu başlığa ulaştım, benim sorunum ve tecrübem ile alakalı olduğu için başlık açmadan buraya yazmak istedim. Hata yaptıysam kusura bakmayın, duruma göre mesajımı siler ya da taşırım.
Ben de gözüme kestirdiğim bir iki Vostok modelini koleksiyonuma katmak için internetteki yorumlara da dayanarak Meranomdan sipariş vermek istedim. Malum paypal olmadığı için sitenin önerdiği muhtemelen Rus menşeili ödeme yöntemiyle ödemeyi seçtim ve fiyat Ruble olarak görüntülendi fakat bir türlü sipariş veremedim. Her seferinde başarısız işlem uyarısı aldım(tam çıkan uyarıyı hatırlamıyorum). Siz ve Meranomdan diğer sipariş verebilen arkadaşlar hangi yöntemi kullandınız ya da hangi bak ile çalışıyorsunuz. Cevaplarsanız beni de Vostok ailesine katmış olursunuz. Şimdiden teşekkürler.
:super:
Kullanıcı avatarı
erlik

Mesaj CptOz » 01 Tem 2021, 10:29

Meranomdan kredi kartı ile alışveriş yapabilirsiniz. Fakat kartınızın yurtdisina açık olması gerekir. Ödemeyi ruble olarak yaparsanız fiyat biraz daha uyguna gelir. Ayrıca hediye kodu kısmına watchuseek yazın az bir indirim daha alırsınız. Güvenilir sitedir, çok alışveriş yaptım. Ödeme zorluğu devam ediyorsa tanıdık birinin kartını deneyin derim. Farklı kasa modelleri mevcut 710 veya 120 kasa tavsiye ederim. Bilek kalın ise 090 ince ise 420 iyi gider. Sonradan modlama ihtiyacı duyabilirsiniz uygun bezel ve özellikle nato kayış da sipariş verebilirsiniz. Nato kayışlari oldukça kaliteli ve sağlamdır. Şimdiden güle güle kullanın...

Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj erlik » 05 Tem 2021, 08:32

CptOz yazdı:Meranomdan kredi kartı ile alışveriş yapabilirsiniz. Fakat kartınızın yurtdisina açık olması gerekir. Ödemeyi ruble olarak yaparsanız fiyat biraz daha uyguna gelir. Ayrıca hediye kodu kısmına watchuseek yazın az bir indirim daha alırsınız. Güvenilir sitedir, çok alışveriş yaptım. Ödeme zorluğu devam ediyorsa tanıdık birinin kartını deneyin derim. Farklı kasa modelleri mevcut 710 veya 120 kasa tavsiye ederim. Bilek kalın ise 090 ince ise 420 iyi gider. Sonradan modlama ihtiyacı duyabilirsiniz uygun bezel ve özellikle nato kayış da sipariş verebilirsiniz. Nato kayışlari oldukça kaliteli ve sağlamdır. Şimdiden güle güle kullanın...

Cevap için çok çok teşekkürler, sağ olsunlar başka bir topicte de yardımcı oldular. Kartım yurtdışına açık, " sanal kart kullanıyorsanız limiti ödenecek bedelin üstünde tutun" dediler, bu yöntemi deneyeceğim. Başarılı olur isem burada da bilgilendirme için yazmak istiyorum. Ödemeyi Ruble olarak yapmak açıkçası aklıma gelmemişti, ben bankanın onu dolara çevirip hesaplar diye düşünüyordum hep, bu bilgi iyi oldu, ayrıca kod önerinize de müteşekkirim.
Önerileriniz çok değerli , söz ettiğiniz modellere göz atacağım. Full-lume kadranlı bir model koleksiyonuma istiyorum. ulaşabileceğim modeller arasında ki saatlerden biri Heimdallar'ın Promaster Fugu modeli bu model Citizen'in Promaster'ının homajı ve o model ben de var. Aynı modelden iki tane olmasını istemediğimden başka alternatiflere bakıyorumdum ve Vostok'un Full-lume modelini görünce hem koleksiyonuma Rus saati eklemiş olmak ve full-lume hevesimi gidermek için bu modelde karar kıldım. Aklımda ki modeller ise Amfibia 080494,200409 ve 076798. Öeri ve temennileriniz için tekrar teşekkürler, keşke Ruslar yemi mekanizma ve tasarımlarla pazarda etkili olmaya devam etseler.
Kullanıcı avatarı
erlik

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 150 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners