1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Bir küçük manipülasyon / Cartier

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Bir küçük manipülasyon / Cartier

Mesaj mrtkrks » 31 Mar 2021, 14:46

Arkdaşlar selamlar,

Bir küçük plan program içerisindeyim, sizlerin de fikirlerini almak istiyorum :)

Bakırköy tarafına ihaleye gitmiştik eşimle çıkışta da yemek için Galleria’ya girdik. Yemek çıkışı Sami Saat’in vitrinine bakarken eşim aşağıdaki saati beğendi.

https://www.konyalisaat.com.tr/longines ... -kol-saati

Resim

Saatin çeşitli boyutları var ama eşim 36 mm olanı deneyip beğendiği bu modeli almaya karar verdi. Saatin açıklamalarına baktığımda 36 mm olan versiyonu “Erkek” modeli olarak belirttiklerini farkettim.

İşte o anda kafamda bir ampül yandı. Erkek saati olan ama kadınların da rahatlıkla takabileceği başka bir saat yok muydu ?
Tabii ki vardı :) işte karşınızda

https://www.gunkutsaat.com/cartier-tank ... i-wsta0029

Resim

Eşime saati gösterdim. Evet bu modeli biliyorum klasik Cartier dedi. Hah ilk tepki fena değildi. Bende hemen üzerine Longines de güzel ama sonuçta Cartier başka diyerek aklına daha da girdim. Siyah kordon pek beğenmedi, ben sana renk renk kordon yaptırırım dedim:)

Sonuç olarak aklında halen “La Grande Classique” olsa da Tank’ı da beğenmedi değil. Şimdi geriye sadece kolunda görüp etkilenmesini sağlamak kaldı.

Evet arkadaşlar hem önerilerinize hem de en çok modeli hangi butikte görüp deneyebileceğimizin bilgisine ihtiyacım bulunuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Re: Bir küçük manipülasyon

Mesaj Umutt » 31 Mar 2021, 14:52

Merhaba, İstinye Park da kendi butiğinde ve Nişantaşı Entropia da bakabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj mrtkrks » 31 Mar 2021, 15:01

Umutt yazdı:Merhaba, İstinye Park da kendi butiğinde ve Nişantaşı Entropia da bakabilirsiniz.
Teşekkürler Umut bey.
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj eraslani » 31 Mar 2021, 15:59

Öncelikle cesaretinize ve becerinize hayran kaldım :super:
Galleria tenha bu aralar,sami saat sıkıştirmasin bir köşede [emoji12](bu cesaret kısmı).
Alışveriş esnasında hedefe kilitlenmiş bir kadini başka hedefe yönlendirmek baya büyük marifet [emoji122][emoji122]
Cartier cidden daha iyi bir seçenek olmuş,reverso'nun küçük çaplı modellerine de bakabilirsiniz.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj mrtkrks » 31 Mar 2021, 16:28

eraslani yazdı:Öncelikle cesaretinize ve becerinize hayran kaldım :super:
Galleria tenha bu aralar,sami saat sıkıştirmasin bir köşede [emoji12](bu cesaret kısmı).
Alışveriş esnasında hedefe kilitlenmiş bir kadini başka hedefe yönlendirmek baya büyük marifet [emoji122][emoji122]
Cartier cidden daha iyi bir seçenek olmuş,reverso'nun küçük çaplı modellerine de bakabilirsiniz.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Güzel yorum ve önerileriniz için çok teşekkür ederim [emoji112]

Sami Saat nostaljik, Bülent bey ise yakışıklı ve puro seven güzel bir abimiz [emoji12] Sağolsun Konyalı vitrindeki saatten daha uygun bir fiyat verdi kapalı kutu için, alırsak tanıdığımız bayiiden alacağız bakalım.

Beceri konusunda bende fazla mütevazi olamayacağım gerçekten iyi hamleydi [emoji41]

Bu arada belki zoru (Cartier) başardım ama imkansıza (Reverso) pek cesaret edemeyeceğim :)

İmkansız ve insafsızın kızı :

Resim

Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj uhpu » 31 Mar 2021, 17:02

Her ne kadar Reverso çok çok daha güzel olsa da Bence kadınlar arasındaki algısından dolayı Cartier eşiniz için daha iyi bir seçim olacaktır.
Kullanıcı avatarı
uhpu

Mesaj mrtkrks » 31 Mar 2021, 17:12

uhpu yazdı:Her ne kadar Reverso çok çok daha güzel olsa da Bence kadınlar arasındaki algısından dolayı Cartier eşiniz için daha iyi bir seçim olacaktır.
Kesinlikle haklısınız. Cartier’ın hafızalardaki kadın markası algısı işimi çok kolaylaştırdı [emoji41]

Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj Althor » 31 Mar 2021, 17:42

Tank harika bir saat, hem tasarımı hem tarihi ile. Santos ve tank benim de listemin tepesinde yer alıyorlar şu an, bütçeden dolayı tank'e biraz daha yakınım... Seçilebilecek bence en iyi unisex saat bu.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: autograph, insatiable, parlakvepas ve 62 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners