Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Almanya ve İsviçre'den 1000-1500 TL Bütçeli Saat Önerisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Almanya ve İsviçre'den 1000-1500 TL Bütçeli Saat Önerisi

Mesaj apeyron78 » 01 Eyl 2010, 15:24

Merhaba arkadaşlar,

Foruma saat araştıması yaparken ulaştım. Bence çok güzel ve seviyeli bir paylaşım ortamı olmuş. Size danışmak istediğim konuysa şu; bayramda Almanya'ya bir kaç günlük tatile gideceğim. İsviçre sınırına çok yakın bir bölge, İsviçre'ye de geçebilirim. Fiyatı 1000-1500 TL. civarında bir saat almak istiyorum. Bana marka ve model önerebilirseniz sevinirim. Aradığım özellikler ise deri kordon, yuvarlak kasa ve mümkünse otomatik mekanizmalı. Tabi Türkiye'ki fiyatları ordan daha uygunsa burdan da alabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
apeyron78

Re: Danışmak İstedim

Mesaj pavese » 01 Eyl 2010, 16:59

Resim Resim

Size yukarıdaki iki Longines saati önerebilirim. Ancak TR fiyatları 3000 - 3500 tl arası. Belki İsviçre'ye geçerseniz daha uygun bulabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
pavese

Re: Danışmak İstedim

Mesaj Clk » 01 Eyl 2010, 17:25

Bu fiyat araliginda otomatik olarak Isvicreden yada Almanyadan alinabilecek en iyi alternatifler

Meistersinger (Razz arkadasimizin degimi ile kasap terazisi :D )
Davosa (gidecegin bölgeye yakin yetkili bayi listesi icin http://davosa.com/Service/storefinder.html )
Marcello C (bayi listesi icin http://www.marcelloc.de/de/fachhaendler.html?no_cache=1 )
Steinhart (Bayisi yok gitmeden önce siparis edersen paypal ile ödeyip almanya adresi verirsen ucagin indiginde saatin elinde olur)
Kadloo (Bayi listesi http://www.kadloo.com/index-d.html )
Tissot Otomatik
Pforzheim yakinlarinda ki Archimede (sadece online siparis www.archimede-uhren.de)
Elysse Otomatik

Bu saatlerin tamami belirttigin bütceler icerisinde kaliyor. Kalite olarak gayet iyiler.

Umarim yararli olmustur...
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: Almanya ve İsviçre'den 1000-1500 TL Bütçeli Saat Önerisi

Mesaj apeyron78 » 01 Eyl 2010, 19:57

Teşekkürler, yardımlarınız için. Sanırım ETA mekanizmalılar tercih edilmeli. Forumdan okuduğum kadarıyla böyle bir sonuca vardım:) Yoksa saat konusunda cahil sayılırım. clk foruma katılımından anladığım kadarıyla sen prof. katogorisindesin. Forumda oris artilier skeleton marka bir saat gördüm ve gerçekten güzel bir saat. Türkiye fiyatı anladığım kadarıyla 2000 TL biraz fazla. Acaba isviçrede bu saatin fiyatı daha uygunmudur. Yani 1500TL civarına alınabilir mi? Bilginiz dahilindedir umarım. Birde kıyaslama yapabilmek adına, isviçre menşeili saatler ortalama olarak Türkiye'de ne kadar pahalı oluyor İsviçre'ye oranla. Örneğin fiyat farkı %20/25 civarı gibi. Son sorumun çok genel ve subjektif kriterlere sahip bir soru olduğunun farkındayım, kusura bakmayın. Sadece orda beni ne beklediğini bilmek ve mağazalarda fazla zaman kaybetmemek için burda model araştırarak gitmek istiyorum. İlginize tekrar teşekkürler, gerçekten fazlasıyla yararlı oluyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
apeyron78

Mesaj drk » 01 Eyl 2010, 21:07

ETA sağlamlığı ve kalitesiyle yıllar içinde kendini ispatlamış bir marka. Belirttğiniz fiyat kategorisinde de sıklıkla karşınıza çıkacaktır, güvenle tercih edebilirsiniz. Marka ve modeli belirledikten sonra nakit parayla mağazada yapacağınız pazarlık sonrası hiçde tahmin etmeyeceğiniz indirimlerle karşılaşabilirsiniz. Saatler İsviçre'de üretilmesine rağmen farklı ülkelerde üretim yerinden daha ucuza bulunabiliyor.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj polemik » 01 Eyl 2010, 21:32

Tissot PRS 516'yı yeniledi. Kasa 2 mm büyüdü. Su geçirmezlik 50 metreden 100 metreye çıktı. Güzel bir spor saat.

Tissot ayrıca yıllar sonra Visodate'i yeniledi. Çok güzel bir klasik saat. PRS 516'daki ETA 2836 makineyi kullanıyor.

Biri spor, diğeri klasik. Bence ikisi de incelenmeyi hak ediyor.
Kullanıcı avatarı
polemik

Mesaj Clk » 01 Eyl 2010, 21:48

Türkiye'de Isvicre üretimi saatlere ekstra vergi uygulanmiyor. Avrupa ve Türkiye liste fiyatlarinda arada gözüken %10'luk fark sadece bizim Türk olmamizdan kaynakli. Kisacasi Avrupada müsteri %8 yada %10 bir indirim ile memnun iken Türkiyemizde kisisel tatmin ve kanimizda ki carsamba pazari mantigindan dolayi %20'den asagisi kesmedigi icin liste fiyatlarina %10-%15 gibi bir bindirme yapiliyor...

Isvicrede ise durum biraz daha farkli. KDV orani özellikle Almanyaya göre düsük oldugu icin iyi bir pazarlik ve nakit para ile güzel indirimler alinabilir. Ama yari yariya fiyatlar beklemek hayalden öteye gecmez.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj apeyron78 » 02 Eyl 2010, 11:09

Çok teşekkür ederim yardımlarınıza. Seiko'nun 2200-SRG001P2 model saatini buldum nette gezinirken, 1260 TL fiyata ve altı taksit. Güvenilir bir sanal mağaza. Bu saat hakkında fikirlerinizi merak ediyorum. Birde içindeki makina hakkında bilgim yok, sanırım bildiğimiz kurmalılardan farklı. Biraz bilgi verirseniz çok sevinirim. Bu arada Tissot Visodate gerçekten çok hoş bir saat, listeme aldım, öneriniz için çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
apeyron78

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Onegin ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners