Komandirskie vs Amphibian ?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Komandirskie vs Amphibian ?

Mesaj skyman » 12 Mar 2021, 22:02

Değerli forum arkadaşlarım merhabalar.

Bir tane de Vostok saat alma kararı verdim. Konuyu açmadan önce forumda gerekli araştırmaları detaylı bir şekilde yaptım. Sonuç olarak aklıma takılan hususlarla ilgili yardım ve önerilerinizi alabilirsem çok sevinirim..

1) Vostok saatlerde anladığım kadarı ile kült olmuş seri Amphibian serisi. Ama benim en beğendiğim saat Komandirskie serisinden K-35 oldu. Aralarındaki tek var ilki 200 m iken diğeri 100 m suya dayanaklı ki saatle yüzen biri dahi değilimdir. Kaldı ki Komandirskie'nin mekanizması daha iyi galiba. Bunun dışında yine de aralarında bariz farklar var mı ? Eskiden Komandirskie serisi kaplama imiş anladığım kadarı ile ama şu anda baktığımda hepsi paslanmaz çelik.

2) "Vostok Kodlama" başlığında gördüğüm kadarı ile Komandirskie sitesi ile ilgili bazı ufak tefek talihsizlikler olmuş. Meranom 100 tl gibi daha pahalı olsa da daha sorunsuz galiba anladığım kadarı ile? Yine de sizin tecrübeleriniz en önemlisi.

3) Son olarak K-35 serisinin tepesi paslanmaz çelik değil galiba. Bir başlıkta paslandığını duymuştum. Saati sipariş etmeden önce mutlaka şu parçaları modla diyebileceğiniz şeyler varsa çok sevinirim.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
skyman

Re: Komandirskie vs Amphibian ?

Mesaj CptOz » 12 Mar 2021, 23:10

Komandirskie klasik modeller krom kaplama olup, mekanik mekanizmaya sahip,nispeten daha ucuz saatlerdir. Yeni nesil denebilecek 650, 350 kasa modeller ise amphibianlar ile aynı özelliklere sahiptir. 350 kasa yalnız 100 mt su geçirmezdir. Dalış yapıyorsanız uymayabilir ama duşta, havuzda denizde yüzmede yeterlidir. Kasalar paslanmaz çeliktir. Mekanizmalar hepsinin aynıdır. 2414 temelli mekanizma otomatik olursa 2415, takvimli otomatik ise 2416,24 saatlik ise 2431, gündüz gece çarkı varsa 2432 olur. Kurma kolları krom kaplama olabilir fakat çelik olanları da satılıyor. Farklı bezel ve kordanlarla gayet kolay ve güzel modlanırlar... Satın almada Meranom 1. tercih ise komandirskie.com 2.tercih olabilir. İlk alacaklara ben de amphibian tavsiye ederim ama zevkler tartışılmaz. Beğendiğinizi alın pişman olmazsınız ama devamı gelebilir...
Altta örnek benim k35 ve Amphibian Zissou... ikisi de bilekte gayet rahatlar ve beğendiğim saatlerdir...ResimResim

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
En son CptOz tarafından 13 Mar 2021, 11:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj skyman » 13 Mar 2021, 00:18

Gerçekten verdiğiniz cevaplar inanılmaz açıklayıcı ve aydınlatıcı oldu. Bilmediğim ve fikir sahibi olmadığım bir çok konuyu aydınlattınız. 2 saatiniz de ayrı güzeller. Ben bunlara dikkat etmemiştim galiba. Meranom sitesini detaylı inceleyeyim. Teşekkür ederim vakit ayırıp cevapladığınız için.
Kullanıcı avatarı
skyman

Mesaj comtec » 13 Mar 2021, 22:38

vostok her saat severin koleksiyonunda olması gereken bir marka.
https://komandirskie.com/catalog/komandirskie/k-35/komandirskie_chasy_k_35_350751/
bu saati aldım.modlama hakkında hiç bilgim olmamasına rağmen bezelini
https://komandirskie.com/catalog/aksesuary/aksessuary/bezel_21/ bununla değiştirdim.daha spor bir görüntü oldu.
2 kere alış veriş yaptım herhangi bir sorun yaşamadım.ayrıca ürün değerini düşük gösterdikleri için gümrükte 20 tl civarı ödedim
Amphibian su geçirmezlik olarak daha iyi onun dışında bir fark yok.bana komandirskie nin tipi daha güzel geliyor ama zevke göre değişir.vostok alırsan kesinlikle kordonu değiştir.kordonları kaliteli değil
seiko snk809 almaya niyetliyken vostok aldım ve iyiki almışım.pişman değilim.tam bir f/p ürünü.genelde otomatik saatlere ilgi duyanların başlangıç saati ama bence bu haksız bir yaklaşım.uzun yıllar kullanmak isteyeceğiniz bir saat sadece başlangıç saati olarak düşünmemek gerek
Kullanıcı avatarı
comtec

Mesaj mostwanted » 13 Mar 2021, 23:06

komandirskie modellerindeki kırmızı yıldız bambaşka bir hava katıyor saate
Kullanıcı avatarı
mostwanted

Mesaj skyman » 14 Mar 2021, 00:02

comtec yazdı:vostok her saat severin koleksiyonunda olması gereken bir marka.
https://komandirskie.com/catalog/komandirskie/k-35/komandirskie_chasy_k_35_350751/
bu saati aldım.modlama hakkında hiç bilgim olmamasına rağmen bezelini
https://komandirskie.com/catalog/aksesuary/aksessuary/bezel_21/ bununla değiştirdim.daha spor bir görüntü oldu.
2 kere alış veriş yaptım herhangi bir sorun yaşamadım.ayrıca ürün değerini düşük gösterdikleri için gümrükte 20 tl civarı ödedim
Amphibian su geçirmezlik olarak daha iyi onun dışında bir fark yok.bana komandirskie nin tipi daha güzel geliyor ama zevke göre değişir.vostok alırsan kesinlikle kordonu değiştir.kordonları kaliteli değil
seiko snk809 almaya niyetliyken vostok aldım ve iyiki almışım.pişman değilim.tam bir f/p ürünü.genelde otomatik saatlere ilgi duyanların başlangıç saati ama bence bu haksız bir yaklaşım.uzun yıllar kullanmak isteyeceğiniz bir saat sadece başlangıç saati olarak düşünmemek gerek

Çok teşekkürler açıklamalar için. Peki kordonu orijinal mi almamı önerirsiniz ?
Kullanıcı avatarı
skyman

Mesaj skyman » 14 Mar 2021, 00:02

mostwanted yazdı:komandirskie modellerindeki kırmızı yıldız bambaşka bir hava katıyor saate

Gerçekten benim de çok hoşuma gidiyor.
Kullanıcı avatarı
skyman

Mesaj comtec » 14 Mar 2021, 00:35

orjinal kordonu iyi değil.hangi siteden alış veriş yapacaksanız ordan zevkinize göre saate yakışacak bir tane seçebilirsniz
Kullanıcı avatarı
comtec

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 138 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners