Yeni Breitling Select

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni Breitling Select

Mesaj Althor » 12 Mar 2021, 11:01

Malumunuz son dönemde pek çok tüketim ürünü abonelik sistemine geçmeye başladı. Netflix, Amazon gibi medya hizmetlerinden sonra Xbox Game Pass, Geforce Now gibi abonelik esasına dayanan oyun servisleri de yaygınlaştı. Benzer şekilde Breitling Amerika başlatmış olduğu Breitling Select isimli yeni bir program ile abonelik sistemine dayanan bir saat kullanım ağı oluşturmuş. Bu ne zamandır var bilmiyorum açıkçası fakat ben yeni gördüm, forumla da paylaşmak istedim.

Üyelik başlangıcında 450$ sonrasında da her ay 129$ ücret ödeniyor. 12 ay boyunca saat başına minimum 1 ay, maksimum 6 aylık süre ile sizin seçtiğiniz toplamda 3 Breitling saati kullanabiliyorsunuz. Saat seçimi site üzerindeki sekmeden yapılıyor, bir önceki saati geri yolladıktan sonra yeni seçtiğiniz saat size gönderiliyor. Yeni gelen saatinizi minimum 1 ay maksimum 6 ay kullanıp geri yollayarak süreci tekrarlıyorsunuz. Şu an için bu sistem dahilinde gönderilebilecek olan saatler biraz sınırlı, ileride arttırılır ise enteresan olabilir. Saatlerin hepsi de deri veya kauçuk kayışlar ile gönderiliyor, her alan kendine göre çelik bileziği ayarlamasın diye böyle bir seçim yapmışlar sanırım. Gönderdiğiniz saatler başka bir kullanıcıya giderken de bu kayışlar degiştiriliyormuş.

Daha önce duymuş olduğum benzer şekilde işleyen 3rd party abonelikler vardı, fakat böyle büyük bir markadan ilk kez böylesi bir hizmet görüyorum.

Acaba içimizdeki tüketim çılgınlığı karşılığını bu abonelik hizmetleri ile mi bulacak? Buyrun sohbete..
ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Re: Yeni Breitling Select

Mesaj SEmre » 12 Mar 2021, 11:20

Bunu Türkiye’de yapabilen olursa büyük talep olur [emoji4]
Kullanıcı avatarı
SEmre

Mesaj ekdellal » 12 Mar 2021, 11:31

Tutmaz bu iş modeli zira çoğumuz sahip olma arzusunu tatmin için saat alıyoruz. Kiralık saat kulağa hoş gelmedi.

Sent from One+ 8 pro 12/256 via Tapatalk
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj Bond » 12 Mar 2021, 11:59

İkinci elde yarı fiyatına ancak alıcı bulabilen veya yüksek iskonto ile satılan markalar için özellikle bazı coğrafyalarda pek efektif olmayacak bir sistem bence. Rolex, Patek vb yapsa talep çok yüksek olur ama tabii marka değeri rezil olacağından mümkün değil uygulanması :)

Kullanan olmaz mı? Olacaktır elbette! US gibi Breitling için en büyük pazar olan ve kıtada saat markaları arasında en yüksek reklam harcamasını yapan markalardan biri olarak illa sisteme katılan hatırı sayılır üye çıkar. Asıl amacın farklı bir reklam ve pazarlama hamlesi olduğunu düşünüyorum ancak marka değeri açısından ters tepme durumu da mümkün.

Paylaşım için teşekkürler. Güzel konu :thumbup:

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj oxygene » 12 Mar 2021, 15:38

1.5 senelik üyelik ortalama bi Breitling fiyatına geliyor zaten. Ne anladık bu işten? Farklı saatler kullanmak isteyen insan 2. el alır, bi süre kullandıktan sonra aynı fiyata satar. Breitling’in pazarlamaya çalıştığı şeyi bedavaya getirmiş olur. :D
Kullanıcı avatarı
oxygene

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 59 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners