Saat Almak İçin Tercihi Kaynak

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Saat Almak İçin Tercihi Kaynak

Mesaj skyman » 07 Mar 2021, 14:38

Forumdaki tüm değerli arkadaşlara öncelikle merhaba. İsmim Ferhan. Saat merakı yeni başlamış biri olarak aranıza İstanbul’dan katılmaktayım.

Konuyu açmadan önce forumda bir çok farklı başlık okudum. Değineceğim konu ile ilgili paylaşımlar sayesinde genel bir kanım olsa da, ben siz tecrübesi olan forumdaki bilgili insanlardan kafamda oluşan bazı sorular için fikir almak isterim.

Almak istediğim 2 saat bulunmakta.

Biri;

https://www.tissotwatches.com/en-en/t1154073705100.html

Resim

Diğeri ise;

https://www.seriouswatches.com/products/orient-ra-aa0005b-mako-iii

Resim

https://www.seriouswatches.com/products/orient-ra-ac0l05g-m-force

Resim

Her ne kadar ilk linkteki Orient’i biraz daha çok beğenmiş olsam da, ikincisinin 1600 sınırlı adetle üretilmiş olması saati daha da değerli kılar ve seçilesi mi yapar ?

Benim size asıl danışmak istediğim konu 1 ve 2. saatler Jomashop’da bulunmasına rağmen iki çekincem var. Yabancı forumlarda da araştırdığım kadarı ile gönderilen saatlerde kozmetik problem bulunduğu olabiliyormuş. Malum iade sırasında da tüm masraflar bana ait oluyor ve anladığım kadarı ile şirketin müşteri ilişkileri pek memnun edecek durumda değil. Ayrıca garantisiz olması ve ürünün orijinalliği şüphe uyandırıyor ister istemez.

1. ve 2. saati Jomashop’dan alırsam 35 dolarlık kargo bedeli ile 666 dolarlık (%20 vergi ile 6020 lira) bir meblağ çıkmakta.

Seriouswatch ile görüşmemde hem ürünlere 1 yıl uluslararası garanti vermeleri hem de ilgileri gerçekten güzel bir izlenim bıraktı. Jomashop’da 200 dolar olan garantisiz Orient ise burada kargo bedava 214 euro ve garantili.

Tissot’u için ise, yurtdışındaki yetkili satıcıların fiyatlarına baktığımda Türkiye’dekinden daha pahalıya geliyor maalesef. Bu yüzden Tissot’u örneğin Konyalı Saat gibi bir firmadan pazarlık yaparak almam mümkün müdür?

Tissot’u Türkiye’den ve ilk linkteki Orient’i de Seriouswatch’dan alırsam 5265 lira + 214 euro (%20 vergi ile 2300 lira) ve garantili ürünler almış olacağım.

Sonuç olarak Jomashop’dan 6020 liraya almak varken, diğer seçenekle garantili ve orijinalliğinden emin olacağım saatlere 7565 lira vermiş olacağım.

Bu konular hakkında yeni yeni bilgi edinen bir insan olarak açtığım başlığın böylesine uzun olmasına size değerli arkadaşların anlayış göstereceğine inanıyorum : )

Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
skyman

Re: Saat Almak İçin Tercihi Kaynak

Mesaj Eterna » 07 Mar 2021, 16:11

Arada küçük bir bilgi vereyim, forumdaşlarımızda yazacaktır zaten.

Konyalı saatte pek bir pazarlık olmaz. %5 bayi indirimi yapiyoruz derler. Sirkeci gitme şansınız varsa gerçek pazarlık orada yaparsınız.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj skyman » 07 Mar 2021, 21:42

Eterna yazdı:Arada küçük bir bilgi vereyim, forumdaşlarımızda yazacaktır zaten.

Konyalı saatte pek bir pazarlık olmaz. %5 bayi indirimi yapiyoruz derler. Sirkeci gitme şansınız varsa gerçek pazarlık orada yaparsınız.

Teşekkür ederim cevabınız için. Bu hafta bir gideyim öyleyse oraya da.
Kullanıcı avatarı
skyman

Mesaj hknmtn » 07 Mar 2021, 23:08

Linkler kırık
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Ufkynl » 08 Mar 2021, 01:00

1600 limitli olması sizi cezbetmesin. Limitli saatin kült olması zamana bağlıdır.o zamana kadar zaten çoktan satarsınız orienti.
Joma ve seriouswatch arasında zaten secimi yapmissiniz.
Ve evet linkler kırık [emoji14]

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj skyman » 08 Mar 2021, 01:15

Arkadaşlar tekrar tekrar linkleri ekledim fakat önizleme yap dediğimde linkler bozuluyor. Fotoğraf da ekleyemedim maalesef. Kusura bakmayın lütfen.

Saatlerin sırasıyla modelleri;

TISSOT T-RACE SWISSMATIC GOLD

ORIENT RA-AA0005B KAMASU MAKO III

ORIENT RA-AC0L05G M-FORCE

Aslında bu konuda hassas olduğum şey (gerekliliği tartışılabilir) garantiye sahip olması. Sirkeci’de bahsettiğim Tissot’u pazarlık ile alabilecek yetkili bir satıcı bulurum umarım.

Kullanıcı avatarı
skyman

Mesaj onuratamer » 08 Mar 2021, 11:27

Jomashop'tan cok alisverisim oldu. Sahte saat sattiklarini hic duymadim. Aldigim saatlerin hepsi jelatinli, kusursuz durumdaydi. Gatanti konusunda Jomashop kendi garantisini veriyor, ama saati tekrar Amerika'ya gondermektense burada bir ustaya vermek daha pratik olacaktir.
Kullanıcı avatarı
onuratamer

Mesaj Umutt » 08 Mar 2021, 13:27

onuratamer yazdı:Jomashop'tan cok alisverisim oldu. Sahte saat sattiklarini hic duymadim. Aldigim saatlerin hepsi jelatinli, kusursuz durumdaydi. Gatanti konusunda Jomashop kendi garantisini veriyor, ama saati tekrar Amerika'ya gondermektense burada bir ustaya vermek daha pratik olacaktir.
+1 defalarca alışveriş yaptım, ben de hiç problem yaşamadım

Joma Shop, sahte saat satmaz, kendisiyle ilgili pek öyle bir iddiaya da denk gelmedim, sadece kutudan sertifika ve garanti belgesi çıkmıyor, bunun sebebi de Grey market çalışmaları ve dolayısıyla saatlerin distribütör garantisinde olmaması. Yani saatleri doğrudan üretici firmadan alıp, herhangi bir garanti kapsamında olmadan, kendi Münferit garantisi ile satıyor. Zaten ucuz olmasının başlıca sebebi de bu.

Biz normalde saatn alırken, hem distribütörün, hem bayinin kar marjını ve satış sonrası servis maliyetlerini fonluyoruz, kdv de cabası.. internet üzerinden satış yapıp, doğrudan üretici firmadan ve üstelik de toplu alım yapan bir satıcı, haliyle çok daha geniş bir indirim marjına sahip.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 125 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners