Yeni Tissot PRX "Royal Oak"

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni Tissot PRX

Mesaj eemath » 17 Kas 2021, 00:17

azizkaya yazdı:
eemath yazdı:Bende bugün Tissot PRX ile 16 yıllık Seiko kullanımıma alternatif oluşturdum.
Quartz, lacivert kadran bir Tissot PRX ile aranıza katıldım.
Hayranı olduğum Omega markası için bir basamak olur ve Tissot'u da Seiko gibi severek kullanırım inşallah.

Resim
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok teşekkür hocam.
Kullanıcı avatarı
eemath

Re: Yeni Tissot PRX "Royal Oak"

Mesaj bdurmus » 22 Ara 2021, 14:35

Merhaba arkadaşlar,

Dün lacivert kadran prx quartz alarak aranıza katıldım. Gönlüm otomatik olmasından yanaydı fakat 2 kat fiyat farkı vermek istemedim, ayrıca bu saatin en beğendiğim özelliği bileziği olduğu ve genel görünüm itibariyle otomatikten pek bir farkı olmadığı için daha az maliyet ile quartz almaya karar verdim (uzun düşünceler sonrasında) aklımın bir kenarında otomatik kalmadı desem yalan olur, belki otomatiğin kadranı waffle olmayıp düz olsa otomatik biraz daha ağır basabilirdi ya da ben kendimi bu şekilde kandırmak istiyorum :)

Yaşım 33 ve ilk çelik bilezikli saatime prx ile sahip oldum :) Bilekte çok güzel duruyor ve çok dikkat çekiyor, ışık yansımaları mükemmel. Bileziğin toka bölümüne doğru incelmesi çok hoşuma gitti, kibar ve şık duruyor.
Bu arada tek çekincem bileğimin ince olması (16cm) ve güzel durmamasıydı ama çok kötü olmadı, açıkçası 40cm değil de 38cm olması daha çok hoşuma giderdi. Genel olarak yorumum, saat gerçekten kalite hissiyatını veriyor ve olduğundan daha pahalı duruyor, diğer renkleri de ayrı bir güzel, her rengine koleksiyonda yer verilebilir. Beyaz kadran olanına da bayıldım çok sade ve klasik.

Hafta başı %40 zam bilgisi gelmiş ama kurun bir anda düşüşüyle zam ertelenmiş, bende elimi hızlı tutarak zamdan etkilenmek istemedim. 4200tl liste fiyatı üzerinden %15 indirim uygulandı ve 3550tl ödedim. Konunun ilk mesajlarına bakınca fiyat yüksek geliyor ama maalesef dövizdeki artışlardan etkileniyoruz, bugün almasam muhtemelen fiyatı arttığı için almayacaktım.

(Günkut saat internet sitesinde %40 zamlı olarak yayınladı ve quartz model 5.880tl den, otomatik model 11.018tl den listelendi, bugün fiyatları eski haline çevirdiler)

İlk otomatik saatim olan Maurica Lacroix PT6188-TT031-830 yanına Tissot PRX i de eklemiş bulundum.
Şimdi birde aklımda Seiko snxs79 modeli var.

Resim

Resim

Resim

Resim

Edit: imla
En son bdurmus tarafından 23 Ara 2021, 01:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
bdurmus

Mesaj Umutunal » 22 Ara 2021, 17:06

Hayırlı olsun, çok güzel saat, güle güle kullanın
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj slhgzl » 22 Ara 2021, 17:54

Hayırlı olsun
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj azizkaya » 22 Ara 2021, 18:42

Güle güle kullanın.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj Skywalker34tr » 22 Ara 2021, 18:58

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

Mesaj rasta82 » 24 Ara 2021, 10:12

ince bileklerde lug mesafesinden kaynaklı taşma yapıyor. 40mm çap aldatıcı olabilir. 36-38mm olarak çıkarsa almayı düşünebilirim.
Kullanıcı avatarı
rasta82

Mesaj SubSpeed » 13 Oca 2022, 18:10

bdurmus yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Dün lacivert kadran prx quartz alarak aranıza katıldım. Gönlüm otomatik olmasından yanaydı fakat 2 kat fiyat farkı vermek istemedim, ayrıca bu saatin en beğendiğim özelliği bileziği olduğu ve genel görünüm itibariyle otomatikten pek bir farkı olmadığı için daha az maliyet ile quartz almaya karar verdim (uzun düşünceler sonrasında) aklımın bir kenarında otomatik kalmadı desem yalan olur, belki otomatiğin kadranı waffle olmayıp düz olsa otomatik biraz daha ağır basabilirdi ya da ben kendimi bu şekilde kandırmak istiyorum :)

Yaşım 33 ve ilk çelik bilezikli saatime prx ile sahip oldum :) Bilekte çok güzel duruyor ve çok dikkat çekiyor, ışık yansımaları mükemmel. Bileziğin toka bölümüne doğru incelmesi çok hoşuma gitti, kibar ve şık duruyor.
Bu arada tek çekincem bileğimin ince olması (16cm) ve güzel durmamasıydı ama çok kötü olmadı, açıkçası 40cm değil de 38cm olması daha çok hoşuma giderdi. Genel olarak yorumum, saat gerçekten kalite hissiyatını veriyor ve olduğundan daha pahalı duruyor, diğer renkleri de ayrı bir güzel, her rengine koleksiyonda yer verilebilir. Beyaz kadran olanına da bayıldım çok sade ve klasik.

Hafta başı %40 zam bilgisi gelmiş ama kurun bir anda düşüşüyle zam ertelenmiş, bende elimi hızlı tutarak zamdan etkilenmek istemedim. 4200tl liste fiyatı üzerinden %15 indirim uygulandı ve 3550tl ödedim. Konunun ilk mesajlarına bakınca fiyat yüksek geliyor ama maalesef dövizdeki artışlardan etkileniyoruz, bugün almasam muhtemelen fiyatı arttığı için almayacaktım.

(Günkut saat internet sitesinde %40 zamlı olarak yayınladı ve quartz model 5.880tl den, otomatik model 11.018tl den listelendi, bugün fiyatları eski haline çevirdiler)

İlk otomatik saatim olan Maurica Lacroix PT6188-TT031-830 yanına Tissot PRX i de eklemiş bulundum.
Şimdi birde aklımda Seiko snxs79 modeli var.

Resim

Resim

Resim

Resim

Edit: imla

Aikon'a çok güzel bir alternatif. 38mm versiyonu çıksa kesinlikle almayı düşünürüm, güzel günlerde kullanın
Kullanıcı avatarı
SubSpeed

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 165 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners