Saat Tavsiye

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Saat Tavsiye

Mesaj comtec » 03 Oca 2021, 15:53

merhaba arkadaşlar.saat araştırması yaparken siteyi gördüm ve üye oldum.etrafımda saatlerden anlayan ilgi duyan kimse yok.hatta çoğunluk telefon varken saate ne gerek var diyecek tipler.mekanik saatlere ilgi duymaya başladım ama günlük kullanacağım için fazla para vermek istemiyorum.elimde 2 alternatif var.giriş seviye seiko 5 (Ki bunlar bile pahalı) ve vostok (ikonik bir marka sanırım)
sapma konusunda iki markadan da fazla umutlu değilim.açıkçası vostok aklıma daha çok yatıyor.hem fiyatı uygun hem de dayanıklı saatler üretiyor gibi.
seiko alırsam siteler amazon, creationwatches,jomashop.amazonda yorumları okuduğumda saatin orjinalliği konusunda şüphe eden ,saatin çin üretimi olduğunu söyleyenler ve 5 ambleminin akrep yelkovanın bir süre sonra düştüğünü yazanlar var.creationwatches te ise yorumlar hep olumlu bu da soru işareti yaratıyor(olumsuz yorumları yayınlamıyor olabilirler)jomashop hakkında hiç bilgim yok.ayrıca gümrük vergisi de soru işareti bu 2 site için.
vostok için alternatifler meranom , komandirskie(birkaç üye bu 2 siteden alış veriş yapmış) bir de soviet market var(bu site hakkında hiç yorum bulamadım)
kullananların ve sitelerden alış veriş yapanların yorumlarını bekliyorum.herkese teşekkürler
Kullanıcı avatarı
comtec

Re: Saat Tavsiye

Mesaj scorpus » 09 Oca 2021, 22:08

mekanik saatlere ilgi başladıysa geçmiş olsun bu ilgi hiç bitmeyecek :)komandirskie den alış veriş yaptım.sıkıntı yok.ayrıca ürünün değerini düşük gösteriyorlar.
yaşınız kaç bilmiyorum ama seikonun giriş seviyesi saatleri görünüş olarak dede saatleri gibi.vostoklarda farklı bir hava var.hor kullanmaya gelebilecek bir saat.fiyatı da uygun.aliexpreste ne olduğu belli olmayan saatler de o fiyata.ben de saat almayı planlıyordum bazı sebeplerden dolayı erteledim.alacağım vakit bütçem düşük olursa tekrar vostok a bakarım
bu arada otomatik saatler de sapma olayına fazla takılma
Kullanıcı avatarı
scorpus

Mesaj Boagrius » 11 Oca 2021, 00:10

Amazon'dan alışveriş yaparken satıcısı Amazon olan saatlerde sıkıntı yaşayacağınızı zannetmem, ancak diğer satıcılar da referanslarına göre değerlendirilebilir.

Seiko veya Vostok'a ilaveten Orient'i de değerlendirebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Boagrius

Mesaj BatuhanKLC » 11 Oca 2021, 13:10

Gümrük vergisi %20 işler(aslında tam bir muamma şu durumda kesin konuşmamakta fayda var) . Şahsen seiko 5 tercih ederdim. Forumu takip edip uygun fiyatlı 2. eller görebilirsiniz ilanlarda. Jomashop'dan bildiğim kadarıyla sorun yaşayan pek yok ben de yaptığım alışverişte sorun yaşamamıştım.
Kullanıcı avatarı
BatuhanKLC

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 122 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners