TSF Homage Evreni

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: TSF Homage Evreni

Mesaj tfırtına » 18 Ara 2020, 23:14

Yerli homage Resim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
tfırtına

Mesaj cengonur » 19 Ara 2020, 01:23

tfırtına yazdı:Yerli homage Resim

Böyle homage’ye can kurban [emoji23] fosforları efsane idi çok sınırlı sayıda olması bulmayı zorlaştırıyor ama bir gün neden olmasın...

Mantık sizi A’dan B’ye götürür Hayal gücü ise heryere [emoji1909]
Kullanıcı avatarı
cengonur

Mesaj kilimanjaro » 19 Ara 2020, 09:51

Vallahi homage lere saygı duymaya başladım.Şu çakma saat üreticileri için marka ismi bulmak zor mu? Böylece çakmalarin kökünü kazısınlar.Yaşasın legal saat dünyası...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj mlm » 19 Ara 2020, 13:00

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj evsen81 » 19 Ara 2020, 13:29

Resim
İWV Vecihi Hürkuş 28 numara :thumbup:
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj MrPandül » 19 Ara 2020, 13:43

Planet yazdı:Grand seikoların geneli Patek calatrava homageı diyebiliriz.Saygılar

50lerden bir herhangi bir calatrava = 60da ilk grand seiko
Resim
Resim

o dönemlerde neredeyse bütün saat markaları birbirine benziyordu hatta sadece kadran üreticileri varmış ve makineler ortak kullanılıyordu belkide patek diğer saatlerden ilham aldı :) Patek bilindiği ve üst segment olduğu için onun üzerine de yapışmış olabilir yani :)
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj tfırtına » 19 Ara 2020, 16:27

Microbrand markaların en kalitelilerinden biri Davosa. Homage sayılır mı bu modeli bilemedim. Resim

Kullanıcı avatarı
tfırtına

Mesaj insane » 21 Ara 2020, 19:31

Selamlar,
Elinden bir çok homage saat geçmiş ve hala da elinde bazılarını bulunduran biri olarak hem iyi de kötü deneyimlerim var.
Homage kullanımı ile ilgili olarak net düşüncem şu, homage saat kullandığınızı bildiğiniz ve ona göre davrandığınız sürece bence bir sorun yok. Yani homage bir saati orijinal gibi göstermek veya orijinali gibi demek doğru değil kesinlikle. Hatta bu sebeple bilinen markaların kopya homage ürünlerinde steril kadran kullanımını kendi bakış açımla saçma buluyorum, bir dönem hyundai coupe arabaya binen adamların araç armasını sökmesi gibi bir şey.

Şu anda elimde olan homage saatler aşağıdaki gibi,
Nomos Tangente homage'ı Rodina (TSF'de satılık ilanında görebilirsiniz)
Tudor GMT homage Corgeut (Coke bezel)
Rolex Daytona homage Pagani Design (VK64 mekanizmalı)
Seiko 62Mas homage San Martin
Casio G5000 homage skimei

Bunun dışında elden çıkarttıklarım,
IWV - Vecihi
Tisell Marine Chrono
Tisell Fligher
Didun Design Royal Oak

Hepsiyle ilgili biraz yorum yapmak istiyorum, neden aldım neden sattım vb gibi...
Nomos Tangente homage'ı Rodina (TSF'de satılık ilanında görebilirsiniz)
Bu saat koleksiyona ilk başladığım dönemde girip de en uzun kalan homage, harika bir kadranı var ve takması çok keyifli, şu aralar satılık çünkü saatlerin azalması lazım, yoksa günlük olarak kullanmaktan keyif aldığım bir saat. içindeki otomatik seagull mekanizması da sorunsuz bir şekilde hizmet veriyor. Nomos tangente de bir gün mutlaka koleksiyonda yerini alacak.

Resim

Tudor GMT homage Corgeut (Coke bezel)
Bugün bir Tudor GMT Pepsi sahibi olmamım sebebi olan saat. Uzun süre homage kullanıp en sonunda gidip orijinalini aldım, bu açıdan homage kullanımını da destekliyorum çünkü bir nevi test drive imkanı sunuyor. Ama Corgeut'un GMT modellerini kesinlikle tavsiye etmiyorum, her ne kadar sorunlarla firma ilgilense de genel olarak bir kalite sorunu var. Eşit olmayan index ve kol lumeleri, iyi oturmayan kadran gibi şeyler ama bilezikleri çok iyi.

Resim

Rolex Daytona homage Pagani Design (VK64 mekanizmalı)
Bu saati iki defa aldım. İlk aldığımı bir arkadaşıma sattım, sonra fiyatına, özelliklerine ve koldaki rahatlığına aklım takılınca yine aldım. Asla bir daytona alamayacağım muhtemelen ama daytona'ya en ucuz ve n yakın deneyimi verecek saat bu sanıyorum.

Resim

Seiko 62Mas homage San Martin
Youtube'daki çok olumlu yorumların gazıyla aldım, çok memnunum, aldığım en güzel homage saatlerden biri diyebilirim. Her şeyi ile gerçekten çok iyiüretilmiş bir saat.Üstelik fabrikanın müşteri hizmetleri de çok iyi.

Resim

Casio G5600 homage skimei
Evde çocukla boğuşurken veya denize girerken kolumda bir saat olsun ve hiç bir şekilde kapı koluna mı vurdum yoksa üzerine tuğla mı düştü diye aklımda olmasın diyerek aldım bunu, söylediğim işlevleri başarıyla yerine getiriyor ama kalite algısı çok aşağıda. bu yüzden bir GW5600 alıp çelik modu yaptım ve azıcık kalite algısı ararsam onu takıyorum :)
(skmei fotosu benim değil, saatin fotosunu çekme zahmetine girmemişim : ) )
Resim

elden çıkarttıklarım,
IWV - Vecihi
Herkesin bildiği bir saat, ne yazık ki ilham alınan kasanın büyüklüğü zamanla gelişen 40mm civarı saat takma sevdası sonucunda bana batar oldu. yine de harika bir saatti.

Resim

Tisell Marine Chrono
Enamel kadranlı, incecik ve kurmalı mekanizma ile gerçekten güzel bir saatti ama bir deli zamanda sattım gitti.

Resim

Tisell Fligher
Aslında aldığım ilk günden itibaren genel işçiliğine, lume seviyesine, menevişli kollarına bayılsam da fligher saatten beklediğim kasa yapısını tam karşılamadığı için elden çıkarttım

Resim

Didun Design Royal Oak
En yakın zamanda giden bu oldu. Çok güzel bir royal oak homage, içinde miyota mekanizmasıyla birlikte inanılmaz uygun fiyatını da düşününce denemek istemiştim. Kalın ve büyük çaplı olmasaydı muhtemelen hala koleksiyonda dururdu. Bunun açlığını bastırsın diye bir Casioak steel modu işine girdim ama o da büyük geldiği için vaz geçtim.

Resim
https://www.instagram.com/wristchecker/
Kullanıcı avatarı
insane

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 266 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners