TSF Homage Evreni

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: TSF Homage Evreni

Mesaj mlm » 20 Eki 2021, 16:52

Eterna yazdı:Değerli dostlar bir sorum olacak. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Bazen farklı görüşler olabilir. Ama dünyada genel kanı olarak en iyi Çin Homage saat markası hangisidir? Daha köklü, yıllardır satılan, mekanizması güvenilir, kalitesi belli seviyenin üzerinde olduğu kesin olan vs.

Teşekkürler,
San Martin
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj slhgzl » 20 Eki 2021, 16:53

Eterna yazdı:Değerli dostlar bir sorum olacak. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Bazen farklı görüşler olabilir. Ama dünyada genel kanı olarak en iyi Çin Homage saat markası hangisidir? Daha köklü, yıllardır satılan, mekanizması güvenilir, kalitesi belli seviyenin üzerinde olduğu kesin olan vs.

Teşekkürler,

Homage saat üreten firma olarak San Martin diye biliyorum.Ama ben Çin markası olarak köklü bir firma olan ve birçok firmaya mekanizma veren Seagull i tercih ediyorum.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj copycat » 20 Eki 2021, 17:57

Teşekkürler,
Şu ana kadar San Martin'in, elime aldığımda beni hayal kırıklığına uğratan hiçbir saati olmadı.

Hatta bazı modellerinde işçilik ve detaylar bazı tanınmış markalardan iyiydi.

Mekanizma konusuna gelirsek, Seiko Nh35 (4r35), sellita sw200 çok bilinen mekanizmalar. Sw 200, 3000 dolar bandında satılan bazı saatlerde de kullanılıyor, biliyorsunuz. San Martin artık birçok modelde SW200'ü seçenek olarak sunuyor.

Muhtemelen az bilinen mekanizma pt5000'dir. Onu da ben bir saatimde tercih ettim ve şu ana kadar gayet memnunum.
O da Çinlilerin yapmış olduğu en iyi 2824-2 versiyonu. Çin'in Sellita SW200'ü olarak düşünebilirsiniz.

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj copycat » 20 Eki 2021, 18:06

Phylida Yacht Master,ResimResimResim

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Eterna » 21 Eki 2021, 09:29

Teşekkür ederim arkadaşlar. Herkes farklı bir marka söylese karar vermek daha zor olurdu. :) Ama görüyorumki direk San Martin veriliyor bu soruya cevap olarak.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Oguzhanm » 21 Eki 2021, 13:37

Teşekkürler,

Çin saatlerinde markadan ziyade beğendiğiniz modelin incelemelerine bakarak almak daha mantıklı olacaktır. Çünkü üretim standartı yok maalesef.
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj mlm » 21 Eki 2021, 14:18

Sinan abi bir de Pagani Design’ın son çıkardığı Explorer II GMT modellerinin diğer modellerine kıyasla kalite hisleri çok daha yüksek. San Martine yakınsamış diyebilirim.
Birkaç tane de Explorer modeli çıkardılar sonradan, incelemelerde fena görünmüyorlar.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj mlm » 21 Eki 2021, 14:25

mlm yazdı:Sinan abi bir de Pagani Design’ın son çıkardığı Explorer II GMT modellerinin diğer modellerine kıyasla kalite hisleri çok daha yüksek. San Martine yakınsamış diyebilirim.
Birkaç tane de Explorer modeli çıkardılar sonradan, incelemelerde fena görünmüyorlar.
Bu arada benim 2 ayı geçkin süredir yolda olan bir Doxa Sub homage’ım var ama henüz memleket sınırları içinde görünmüyor. Hollanda’dan kargolanmıştı halbuki.
Marka modelini merak erenler için Tactical Frog Doxa homage.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 146 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners