TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Homage Saatlerle ─░lgili Yorum

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Homage Saatlerle ─░lgili Yorum

Mesaj Aequidas » 09 Ara 2020, 22:07

Bu i┼čin nike yerine mike,adidas yerine abibas olay─▒ndan bence fark─▒ yok.

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Aequidas

Kay─▒t: 13 Haz 2019, 17:15

Mesaj HknDrsn » 09 Ara 2020, 23:37

fbC yazd─▒:
designer yazd─▒:Bence, bu homage saatler kadar sa├žma bir olay yok. Sahte saatler ile aras─▒ndaki tek fark─▒n, marka ve logo olmas─▒ bana ├žok masumca gelmiyor a├ž─▒k├žas─▒.

hocam bu minvalde bakarsak, horolojik tarihteki k├╝lt baz─▒ modeller d─▒┼č─▒nda t├╝m modeller sa├žma oluyor, ├žo─ču diver g├╝me gitti :D

+ Kesinlikle
Submarine benzeyen ne kadar saat varsa ayn─▒ durum onlar i├žinde ge├žerli.
─░nvicta, steinhart, squale, timex vs. vs. uzar gider.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
HknDrsn

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 13 Oca 2014, 15:27

Mesaj mrtkrks » 10 Ara 2020, 00:10

HknDrsn yazd─▒:
fbC yazd─▒:
designer yazd─▒:Bence, bu homage saatler kadar sa├žma bir olay yok. Sahte saatler ile aras─▒ndaki tek fark─▒n, marka ve logo olmas─▒ bana ├žok masumca gelmiyor a├ž─▒k├žas─▒.

hocam bu minvalde bakarsak, horolojik tarihteki k├╝lt baz─▒ modeller d─▒┼č─▒nda t├╝m modeller sa├žma oluyor, ├žo─ču diver g├╝me gitti :D

+ Kesinlikle
Submarine benzeyen ne kadar saat varsa ayn─▒ durum onlar i├žinde ge├žerli.
─░nvicta, steinhart, squale, timex vs. vs. uzar gider.
┼×imdi bir markan─▒n onlarca ├Âzg├╝n modeli vard─▒r ama pazarlama stratejisi olarak ikonik bir modelin ayn─▒s─▒n─▒ yapar oradan h─▒zl─▒ ┼čekilde nakit ak─▒┼č─▒ sa─člar ┼čirkete. Bu durum bir nebze de olsa kabul edilebilir.

├ľrnek:

Resim

Ama bir markan─▒n sitesine girdi─činde koleksiyondaki t├╝m modeller ba┼čka bir markan─▒n birebir kopyas─▒ ise bu pek kabul edilebilecek bir durum olmamal─▒.

├ľrnek:

Resim

Tamam tasar─▒m─▒ ├žok be─čendin illa kullanacaks─▒n o zaman kollarda ufak farkl─▒la┼č. Kadran─▒n alt─▒nda 4 sat─▒r yaz─▒ m─▒ kullanm─▒┼č sen 3 sat─▒r kullan. 1000ft/300m yazm─▒┼č sen 300m/1000ft yaz

Ger├ži en alt sat─▒ra Super Professional yazmam─▒┼č orada hakk─▒n─▒ yememek laz─▒m :)

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mrtkrks

Kay─▒t: 04 Ara 2019, 16:48

Mesaj harun » 10 Ara 2020, 00:39

Bende (ilk mesajdaki saatler gibi) ├çinliler yap─▒nca k├Ât├╝ izlenim do─čuyor, ├çin ├╝r├╝nlerine kar┼č─▒ belki de yanl─▒┼č bir d├╝┼č├╝nceyle negatif tutum y├╝z├╝nden bedava verseler kullanmam gibi geliyor. Ama i┼č├žilik, kasa, kordon, cam kalitesine ve ├Âzellikle mekanizmas─▒na bak─▒larak almak kullanmak mant─▒kl─▒, kald─▒ ki bu t├╝r saatlerin bir ├žo─ču safir caml─▒, mekanizmalar kendini kan─▒tlam─▒┼č NH35, Miyota, Seagull vs.

Steinhart'─▒n Ocean One'─▒na, Maurice Lacroix'in Aikon'una bay─▒l─▒yoruz, bir d├Ânem Seiko'nun Tank'─▒n─▒ ├žok aram─▒┼čt─▒m, Orient'in Datejust'unu halen severek kullan─▒yorum,

Homage saatlerin, replika/sahte saatlerle pek fark─▒ yok demek do─čru de─čil, replikalar ancak balyozla ya da buldozerle par├žalanmaya lay─▒k.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
harun

Kay─▒t: 17 Haz 2015, 21:59

Mesaj syndrome23 » 10 Ara 2020, 01:31

Homage saat=sahte saat mant─▒─č─▒n─▒ da ola─čan├╝st├╝ ilgin├ž buldum.

Bu mant─▒kla piyasada 3-5 marka d─▒┼č─▒nda kimse saat ├╝retmesin, 3-5 insan d─▒┼č─▒nda da kimse saat kullanmas─▒n o zaman?

Ben Homage saatlerin sahte saatlerle k─▒yaslanamayacak kadar iyi oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. Sahte saat hem ├╝reteni hatta hem de takan─▒ tarafndan yap─▒lan bir sahtekarl─▒kt─▒r. Olmayan bir ┼čeyi varm─▒┼č gibi g├Âsterme ├žabas─▒yla, ba┼čka bir firman─▒n kendi ├žap─▒nda be─čenildi─či onaylanm─▒┼č bir tasar─▒m─▒ kullanmas─▒ kesinlikle ayn─▒ de─čil. G├╝n├╝m├╝zde arabalar─▒n bile y├╝zde 90 tasar─▒mlar─▒ birbirinin ayn─▒. B├╝t├╝n hatcback arabalariyi k├Ât├╝ birbirlerini and─▒r─▒rlar. Hatta insanlar ├Âzellikle T├╝rkiye'de standarda benzemeyen hatchback modelleri hi├ž tercih etmiyorlar.

Nike/mike olay─▒n─▒ ├Ârne─čini de hi├ž mant─▒kl─▒ bulmuyorum. En nihayetinde bu adamlar kendi markalar─▒n─▒ kocaman basm─▒┼člar saatin ├╝zerine. Rolex yerime Polex diye bir marka ├ž─▒karmam─▒┼člar?

Ben ├žin yapam─▒ homage kullanmad─▒m hi├ž, ama ilk resimdeki Pagani Design markas─▒n─▒n ba┼čka bir saatini bir arkada┼č─▒m kullan─▒yor. ├çok komik bir paraya ald─▒─č─▒ saat son derece ba┼čar─▒l─▒.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
syndrome23

Kay─▒t: 07 Eki 2019, 22:47

Mesaj mturann » 10 Ara 2020, 02:08

Arabalar da birbirine benziyor.
Biri bir tasar─▒m yap─▒yor sonra hepsi birbirine benzemeye ba┼čl─▒yor.
Sedanlar Suv lar hepsi birbirine benziyor
Saatler de benzeyebilir.
Kalite ├Ânemli bence homage olarak kaliteli bir ┼čey yap─▒ld─▒ysa neden olmas─▒n
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Kay─▒t: 13 Kas 2014, 18:00

Homage Saatlerle ─░lgili Yorum

Mesaj Aequidas » 10 Ara 2020, 10:09

├ľzg├╝n bir tasar─▒m bulma ikonik tutulmu┼č bir modeli rengine varana kadar kopyala sonra ama ben kendi markam─▒ bast─▒m de....
Bunun araba modelleri ile ne alakas─▒ var birebir kopyas─▒n─▒ yapan ├žinli araba ├╝reticileri haricinde benim bildi─čim yok.
Son olarak replikan─▒n legal hali diyelim o zaman.

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Aequidas

Kay─▒t: 13 Haz 2019, 17:15

Mesaj fbC » 10 Ara 2020, 10:38

syndrome23 yazd─▒:Homage saat=sahte saat mant─▒─č─▒n─▒ da ola─čan├╝st├╝ ilgin├ž buldum.

Bu mant─▒kla piyasada 3-5 marka d─▒┼č─▒nda kimse saat ├╝retmesin, 3-5 insan d─▒┼č─▒nda da kimse saat kullanmas─▒n o zaman?

Ben Homage saatlerin sahte saatlerle k─▒yaslanamayacak kadar iyi oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. Sahte saat hem ├╝reteni hatta hem de takan─▒ tarafndan yap─▒lan bir sahtekarl─▒kt─▒r. Olmayan bir ┼čeyi varm─▒┼č gibi g├Âsterme ├žabas─▒yla, ba┼čka bir firman─▒n kendi ├žap─▒nda be─čenildi─či onaylanm─▒┼č bir tasar─▒m─▒ kullanmas─▒ kesinlikle ayn─▒ de─čil. G├╝n├╝m├╝zde arabalar─▒n bile y├╝zde 90 tasar─▒mlar─▒ birbirinin ayn─▒. B├╝t├╝n hatcback arabalariyi k├Ât├╝ birbirlerini and─▒r─▒rlar. Hatta insanlar ├Âzellikle T├╝rkiye'de standarda benzemeyen hatchback modelleri hi├ž tercih etmiyorlar.

Nike/mike olay─▒n─▒ ├Ârne─čini de hi├ž mant─▒kl─▒ bulmuyorum. En nihayetinde bu adamlar kendi markalar─▒n─▒ kocaman basm─▒┼člar saatin ├╝zerine. Rolex yerime Polex diye bir marka ├ž─▒karmam─▒┼člar?

Ben ├žin yapam─▒ homage kullanmad─▒m hi├ž, ama ilk resimdeki Pagani Design markas─▒n─▒n ba┼čka bir saatini bir arkada┼č─▒m kullan─▒yor. ├çok komik bir paraya ald─▒─č─▒ saat son derece ba┼čar─▒l─▒.

Her c├╝mlenize kat─▒l─▒yorum hocam :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fbC

Kay─▒t: 01 Ara 2019, 21:17

├ľncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    G├Âr├╝nt├╝leme
    Yazar

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners