TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Homage Saatlerle ─░lgili Yorum

T├╝m Genel Saat Konular─▒ ├ťzerine Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B├Âl├╝m├╝m├╝zde Saatlerle ─░lgili Di─čer Spesifik Konu Ba┼čl─▒klar─▒m─▒z Haricideki Sohbet ve Payla┼č─▒mlar─▒n─▒z─▒ Yapabilirisiniz. D├╝zenli ve Anla┼č─▒labilir Bir Ortam Olmas─▒ Amac─▒ ile L├╝tfen Mesajlar─▒n─▒z─▒ Yaz─▒m Kurallar─▒na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Homage Saatlerle ─░lgili Yorum

Mesaj F─▒ratYldrm » 10 Ara 2020, 16:38

mlm yazd─▒:Ya o de─čil de, San Martin bi 6200 Sub homage yapm─▒┼č, s├╝d s├╝d.

https://youtu.be/rQsvVF4bfng

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi

Sonunda bir homage ald─▒racaks─▒n─▒z, saat jilet gibi, mis. Fiyat─▒ da makul.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
F─▒ratYldrm

Kay─▒t: 08 Oca 2019, 12:36

Mesaj evsen81 » 10 Ara 2020, 23:13

Saat enfes duruyor :thumbup:
Ya oldu─čun gibi g├Âr├╝n ya da g├Âr├╝nd├╝─č├╝n gibi ol.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
evsen81

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 25 Nis 2014, 19:29

Mesaj oserin » 11 Ara 2020, 07:55

Ben de, 7s mekanizmal─▒, tenekeden bozma kordonu ve ger├žekten ├žok ├Âzensiz i┼č├žili─či olan saatlerin bile 1500-2000 band─▒nda oldu─ču yerde, nerdeyse yar─▒ fiyat─▒na, bence daha da kaliteli olan saatlerimi zevkle kullaniyorum

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
oserin

Kay─▒t: 21 Nis 2014, 19:07

Mesaj syndrome23 » 11 Ara 2020, 08:41

copycat yazd─▒:Fikri m├╝lkiyet haklar─▒n─▒n ├Ânemli bir birimi de (end├╝striyel) tasar─▒md─▒r. Kanunlar binlerce y─▒ll─▒k tecr├╝be ve ihtiya├žlarla adeta bir ortak ak─▒l olarak belirlenir. Her ne kadar Fikri m├╝lkiyet haklar─▒ ├╝lkesel bazda korunuyor olsa da, evrensel pratikler de s├Âz konusudur.

Yasa koyucu toplumun menfaatlerini g├Âzeterek, tasar─▒m haklar─▒n─▒n korunmas─▒n─▒ 25 y─▒l ile s─▒n─▒rlam─▒┼čt─▒r. Yani yasa koyucu ├╝retilen tasar─▒m ile 5 er y─▒ll─▒k toplam 5 d├Ânem menfaat elde eden tasar─▒m sahibine, art─▒k yeter bu tasar─▒m toplum yarar─▒na halka m├ól olmu┼čtur der. Bu noktada konuyu marka ile kar─▒┼čt─▒rmamak gerekir.

Yukar─▒daki hal ortadayken, homage saatlere ┼čiddetli d├╝┼čmanl─▒k yapanlar─▒n, "ben bir d├╝nya para vererek orijinal Rolex al─▒yorum. Bu bana bir se├žkinlik sa─člayacakken, kimse uygun fiyata, kabul edilebilir kalitede benim se├žkinli─čime ortak olmas─▒n" g├Âr├╝┼č├╝nde oldu─čuna inan─▒yorum. Elbette bu g├Âr├╝┼če de sayg─▒m var ama kusura bakmas─▒nlar, tasar─▒m sahibi bile bunu diyemiyorken bu talepleri sonu├žsuz kalacakt─▒r.

Yukar─▒daki saatlere gelirsek, benim tavsiyem, 100 USD'a pagani benzeri marka yerine 200 USD civar─▒na san Martin tercih edilmesi y├Ân├╝nde.

┼×ahsi d├╝┼č├╝ncem, san Martin i┼č├žilik ve kalite hissiyat─▒ olarak steinhart'in da ├╝st├╝nde, belki davosa'nin biraz alt─▒nda. Bu ├╝├ž markayi da kullanm─▒┼č olarak yaz─▒yorum.Resim

MI 6 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi

Ben de s├Âylediklerinizin tamam─▒na kat─▒l─▒yorum. Telif konusunda ├žok g├╝zel bir tespit yapm─▒┼čs─▒n─▒z. Teknolojide de kar┼č─▒m─▒za ├žok ├ž─▒k─▒yor bu. Bir ara patent i┼čleriyle ha┼č─▒r ne┼čir olmak zorunda kalm─▒┼č biri olarak, e─čer "homage" ya da daha genel tabiriyle "taklit" diye bir ┼čey olmasayd─▒ teknoloji bu kadar ilerlemezdi diyecek kadar bile ileri gidebilirim.

Saatler i├žin de hem rekabeti art─▒rmas─▒ hem de eri┼čebilirli─či art─▒rarak sekt├Âr├╝ b├╝y├╝tmesi a├ž─▒s─▒ndan b├╝y├╝k avantaj. Firmalar─▒n da konunun ├╝zerine gitmemesi belki de bundan. Bug├╝n ├Â─črenciyken homage saat alan arkada┼č 10 y─▒l sonra ba┼čar─▒l─▒ bir ├žal─▒┼čan olursa gider orijinalini al─▒r zaten.

Ayr─▒ca saat de ├žok ba┼čar─▒l─▒ :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
syndrome23

Kay─▒t: 07 Eki 2019, 22:47

Mesaj fbC » 11 Ara 2020, 09:42

┼×urada da t├╝rk├že altyaz─▒l─▒ incelemesi mevcut

https://youtu.be/z_pITF2fQzI

Saat ├žok g├╝zel ama ke┼čke bilezik klasik oyster tarz─▒nda olsaym─▒┼č tad─▒ndan yenmezmi┼č :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fbC

Kay─▒t: 01 Ara 2019, 21:17

Mesaj fbC » 11 Ara 2020, 09:49

copycat yazd─▒:Fikri m├╝lkiyet haklar─▒n─▒n ├Ânemli bir birimi de (end├╝striyel) tasar─▒md─▒r. Kanunlar binlerce y─▒ll─▒k tecr├╝be ve ihtiya├žlarla adeta bir ortak ak─▒l olarak belirlenir. Her ne kadar Fikri m├╝lkiyet haklar─▒ ├╝lkesel bazda korunuyor olsa da, evrensel pratikler de s├Âz konusudur.

Yasa koyucu toplumun menfaatlerini g├Âzeterek, tasar─▒m haklar─▒n─▒n korunmas─▒n─▒ 25 y─▒l ile s─▒n─▒rlam─▒┼čt─▒r. Yani yasa koyucu ├╝retilen tasar─▒m ile 5 er y─▒ll─▒k toplam 5 d├Ânem menfaat elde eden tasar─▒m sahibine, art─▒k yeter bu tasar─▒m toplum yarar─▒na halka m├ól olmu┼čtur der. Bu noktada konuyu marka ile kar─▒┼čt─▒rmamak gerekir.

Yukar─▒daki hal ortadayken, homage saatlere ┼čiddetli d├╝┼čmanl─▒k yapanlar─▒n, "ben bir d├╝nya para vererek orijinal Rolex al─▒yorum. Bu bana bir se├žkinlik sa─člayacakken, kimse uygun fiyata, kabul edilebilir kalitede benim se├žkinli─čime ortak olmas─▒n" g├Âr├╝┼č├╝nde oldu─čuna inan─▒yorum. Elbette bu g├Âr├╝┼če de sayg─▒m var ama kusura bakmas─▒nlar, tasar─▒m sahibi bile bunu diyemiyorken bu talepleri sonu├žsuz kalacakt─▒r.

Yukar─▒daki saatlere gelirsek, benim tavsiyem, 100 USD'a pagani benzeri marka yerine 200 USD civar─▒na san Martin tercih edilmesi y├Ân├╝nde.

┼×ahsi d├╝┼č├╝ncem, san Martin i┼č├žilik ve kalite hissiyat─▒ olarak steinhart'in da ├╝st├╝nde, belki davosa'nin biraz alt─▒nda. Bu ├╝├ž markayi da kullanm─▒┼č olarak yaz─▒yorum.Resim

+1

Bu konuya ek olarak de─činmek istedi─čim bir de SKX homagelar─▒ var. Halihazirda SKX fiyatlar─▒ hem ├╝lkemizde hem yurtd─▒┼č─▒nda alm─▒┼č ba┼č─▒n─▒ gitmi┼čken 100-200 $ band─▒nda NH35 mekanizmal─▒, safir caml─▒, seramik bezelli, j├╝bile kordonlu homage almay─▒ ben ├žok mant─▒kl─▒ buluyorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fbC

Kay─▒t: 01 Ara 2019, 21:17

Mesaj Oguzhanm » 11 Ara 2020, 10:35

fbC yazd─▒:

+1

Bu konuya ek olarak de─činmek istedi─čim bir de SKX homagelar─▒ var. Halihazirda SKX fiyatlar─▒ hem ├╝lkemizde hem yurtd─▒┼č─▒nda alm─▒┼č ba┼č─▒n─▒ gitmi┼čken 100-200 $ band─▒nda NH35 mekanizmal─▒, safir caml─▒, seramik bezelli, j├╝bile kordonlu homage almay─▒ ben ├žok mant─▒kl─▒ buluyorum.

Ek olarak s├Âylemek istiyorum. Bende ├Âzellikle Seiko homagelar─▒ i├žin ayn─▒ ┼čeyleri d├╝┼č├╝n├╝yorum. Seikonun yapt─▒─č─▒ ars─▒zl─▒k olmaya ba┼člad─▒. Ayn─▒ saati hi├žbir upgrade olmadan -Safir cam, seramik bezel, solid endlink ve link- daha y├╝ksek fiyatlar ├žekmesi m├╝┼čteri kitlesine kar┼č─▒ yanl─▒┼č bir hareket. O paralar─▒ bo┼č paket seikoya verecegime giri┼č seviye isvi├žreli al─▒r─▒m. Veya daha ucuza homage
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Oguzhanm

Kay─▒t: 24 Mar 2014, 15:34

Homage Saatlerle ─░lgili Yorum

Mesaj mlm » 11 Ara 2020, 10:46

fbC yazd─▒:

┼×urada da t├╝rk├že altyaz─▒l─▒ incelemesi mevcut

https://youtu.be/z_pITF2fQzI

Saat ├žok g├╝zel ama ke┼čke bilezik klasik oyster tarz─▒nda olsaym─▒┼č tad─▒ndan yenmezmi┼č :D
Bence bu bilezikle ├žok iyi:)

D├╝n geldi payla┼čay─▒m;
San Martin 6200 Sub homage. 38 mm, NH35 mekanizma, seramik bezel safir cam, saati videodan da ├žok be─čenmi┼čtim ama yak─▒ndan g├Ârd├╝─č├╝mde kallavi bir ohaÔÇÖy─▒ haketti─čini d├╝┼č├╝nd├╝m.
Resim

Instagram: watchtron
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

├ľncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    G├Âr├╝nt├╝leme
    Yazar

D├Ân TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners