1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Homage Saatlerle İlgili Yorumlar

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Homage Saatlerle İlgili Yorum

Mesaj solinari » 12 Şub 2021, 18:52

Hayırlı olsun. Güzel zamanlar göstersin.

Bu arada bu konuda sayılı ve az kişiyiz bu tür paylaşımlar çok faydalı oluyor

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
solinari

Mesaj mturann » 12 Şub 2021, 21:06

azizkaya yazdı:
copycat yazdı:Arkadaşlar saat geldi.

Aşağıda birkaç fotoğraf paylaşıyorum. Bileziği ayarlamak bayağı uğraştırdı. Küçük vidaların arasına giren çelik barlar var sistem olarak. Vidalar bayağı küçük.

Saatin canlı görüntüsü fotoğraflardan daha iyi. bezel mat siyah seramik ve bayağı iyi duruyor. Bezel hareketi süper, sertliği tam kararında ve geri kaçırma sıfır.

Cam hafif kubbe.

Pt5000 mekanizma ilk izlenim olarak sellita'nin aynısı (dolayısıyla eta 2824). Kurma hissi, ayarlama nh-35'ten daha kaliteli. Tarih 2824 gibi bir anda değişiyor. Bir tek mekanizma miyota kadar olmasa da hafif sesli kuruluyor hareket esnasında. Orijinal eta ve sellitada olmadığı şekilde.

Zaman tutmayı, bu konuya meraklı olmasam da ayrıca ölçeceğim

Saat çapı 41, kıyas olsun diye TSF Oris ile foto paylaştım.

Endlinklerin kasaya baglantisinda hiçbir oynama yok.

Ne bezelde ne indislerde hiçbir hizalama sorunu yok ya da ben göremedim.

Saatin genel kalitesi Pagani, Parnis gibi aliexpress markalarından oldukça yukarıda, San Martin ve Cronos'a göre yarım adım geride bunu da aşağıda yazacağım.

Anladığım kadarıyla saatin maliyetinin yükselmemesi için iki yerden fedakarlık yapmışlar. Bir saatin arka kapağında, iki kurma kolu üzerinde logo ya da herhangi bir yazı yok. Dümdüz bırakmışlar. Beni rahatsız etmedi.

Ayrıca saatin bileziği görsel olarak ve ağırlık kalite hissi olarak gayet başarılı. Diver's extension var ancak mikro ayarlama yok. Bileziğin iki tarafında sonlarda kısa parçalar var. Bunlarla ince ayar yapabiliyorsunuz.

Saatin kusuru da benim için klips. Zor açılıp kapanan bir klipsi var. Butonların hükmettiği yaylar başarısız.

Bu arada helium valfi açılıp kapanıyor, görsel amaçlı mi bir işe yarıyor mu bilmiyorum, ki bu tarz bir saatte hiçbir önemi olmayacaktır.

Ayrıca su geçirmezlik 200 m.

Sonuç olarak sanırım bu satmayıp, tutacağım saatlerden biri oldu.

İş pt5000 mekanizmanın performansına kaldı.ResimResimResimResimResim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Güle güle kullanın.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun. Çok güzel görünüyor.
Bileziğin kasa ile bağlantı parçaları dahil tümü içi dolu solid mi acaba?
Zaman tutma değerlerini ve lume performansını ben de çok merak ediyorum.
Güzel zamanlarınızı göstersin :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj copycat » 12 Şub 2021, 22:51

mturann yazdı:
azizkaya yazdı:

Aşağıda birkaç fotoğraf paylaşıyorum. Bileziği ayarlamak bayağı uğraştırdı. Küçük vidaların arasına giren çelik barlar var sistem olarak. Vidalar bayağı küçük.

Saatin canlı görüntüsü fotoğraflardan daha iyi. bezel mat siyah seramik ve bayağı iyi duruyor. Bezel hareketi süper, sertliği tam kararında ve geri kaçırma sıfır.

Cam hafif kubbe.

Pt5000 mekanizma ilk izlenim olarak sellita'nin aynısı (dolayısıyla eta 2824). Kurma hissi, ayarlama nh-35'ten daha kaliteli. Tarih 2824 gibi bir anda değişiyor. Bir tek mekanizma miyota kadar olmasa da hafif sesli kuruluyor hareket esnasında. Orijinal eta ve sellitada olmadığı şekilde.

Saatin genel kalitesi Pagani, Parnis gibi aliexpress markalarından oldukça yukarıda, San Martin ve Cronos'a göre yarım adım geride bunu da aşağıda yazacağım.

Anladığım kadarıyla saatin maliyetinin yükselmemesi için iki yerden fedakarlık yapmışlar. Bir saatin arka kapağında, iki kurma kolu üzerinde logo ya da herhangi bir yazı yok. Dümdüz bırakmışlar. Beni rahatsız etmedi.

Ayrıca saatin bileziği görsel olarak ve ağırlık kalite hissi olarak gayet başarılı. Diver's extension var ancak mikro ayarlama yok. Bileziğin iki tarafında sonlarda kısa parçalar var. Bunlarla ince ayar yapabiliyorsunuz.

Saatin kusuru da benim için klips. Zor açılıp kapanan bir klipsi var. Butonların hükmettiği yaylar başarısız.

Bu arada helium valfi açılıp kapanıyor, görsel amaçlı mi bir işe yarıyor mu bilmiyorum, ki bu tarz bir saatte hiçbir önemi olmayacaktır.

Güle güle kullanın.

Güzel zamanlarınızı göstersin [emoji106] [emoji106] [emoji106]
Tebrik eden tüm arkadaşlara teşekkürler. İnşallah diğer özellikleri de tecrübe ettikçe paylaşacağım.

Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Tgm » 12 Şub 2021, 23:20

Homage saatlerin Horoloji’de bir yerinin olduğunu düşünmüyorum. Neyi temsil ettiklerini de anlamıyorum. Tarihe geçmiş kült dizaynları %99.99 kopyalayıp, karşılaştırılamayacak işçilik ve malzeme kalitesiyle üretip, kadrana başka bir marka basmanın replika’dan farkı yok bence
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj kuntik17 » 13 Şub 2021, 08:07

Homage saat sahibi değilim ama bence replikadan farkları var. Yani örneğin Rolex Submariner tasarımını çok seviyorsunuz fakat Rolex sizin için hayalse neden bir Steinhart olmasın. Hem kimseyi benim Rolex'im var diye kandırmıyorsunuz, hem de beğendiğiniz tasarıma sahip oluyorsunuz.

Tgm yazdı:Homage saatlerin Horoloji’de bir yerinin olduğunu düşünmüyorum. Neyi temsil ettiklerini de anlamıyorum. Tarihe geçmiş kült dizaynları %99.99 kopyalayıp, karşılaştırılamayacak işçilik ve malzeme kalitesiyle üretip, kadrana başka bir marka basmanın replika’dan farkı yok bence
Kullanıcı avatarı
kuntik17

Mesaj Reczebb » 13 Şub 2021, 09:13

Ben de steinhart ocean one kullandim bir dönem. Açıkçası o döneme kadar pek submariner merakım yoktu. Ocean one kullandıktan sonra aklımın bir köşesinde yer etti Sub.

Steinhart özelinde oldukça memnun kaldığımı söylemeliyim.

Homage saatler ile ilgili genel olarak gördüğüm en büyük sorun "heves alma" seviyesinde kalmaları. Orjinalliği olmadığı ve kendi başlarına bir değer yaratmadıkları için koleksiyonlarda kalıcı olmuyorlar kanaatimce.

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
“Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insandır.”
Kullanıcı avatarı
Reczebb

Mesaj copycat » 13 Şub 2021, 09:20

mturann yazdı:
azizkaya yazdı:

Cam hafif kubbe.

Güle güle kullanın.

Güzel zamanlarınızı göstersin [emoji106] [emoji106] [emoji106]
1 günlük zaman tutma değeri +1 sn.
Lume ile ilgili yakından ve normal mesafeden iki fotoğraf paylaşıyorum.
Ayrıca endlinkler dahil tüm bilezik solid.ResimResim

Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj varistas » 13 Şub 2021, 10:19

Tgm yazdı:Homage saatlerin Horoloji’de bir yerinin olduğunu düşünmüyorum. Neyi temsil ettiklerini de anlamıyorum. Tarihe geçmiş kült dizaynları %99.99 kopyalayıp, karşılaştırılamayacak işçilik ve malzeme kalitesiyle üretip, kadrana başka bir marka basmanın replika’dan farkı yok bence
Bana %99 kopyalayıp kadrana kendi firma ismini yazan firmalar daha samimi geliyor. Örneğin rolex pepsi çok başarılı popüler bir tasarıma sahip. Ufak tefek dizayn değişiklikleriyle bu modele çok benzeyen ama birebir aynı tasarım olmayan yani sizin düşüncenize göre homage olmayan onlarca model var. Şimdi bu modeller ufak tasarım değişiklikleri yapınca kopyalamış olmadılar mı? Bu modellerin var olma sebebi belli. Rolex Pepsi’yi kopyalamak ama bunun yanında hırsız damgası yememek.
Ben bir tüketici olarak örneğin omega seamaster, rolex pepsi, rolex paul newman daytona modellerini çok beğeniyorum, ancak kazancım bunları elde etmeye yetmiyor. Bu yüzden legal olan homage modellere yönelmek benim için tek seçenek.
Kalite konusu da zor bir konu. Acaba gerçekten bir rolex pepsi ile steinhart pepsi arasında kalite anlamında aradaki inanılmaz fiyat farkını hakedecek işçilik ve kalite farkı mevcut mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
varistas

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: MrJingles ve 72 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners