1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Homage Saatlerle İlgili Yorumlar

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Homage Saatlerle İlgili Yorum

Mesaj HknDrsn » 23 Mar 2022, 21:43

rasras yazdı:
solinari yazdı:Eğer 1 Mayıs'tan itibaren geçerliyse rasras arkadaşın alışverişinde gümrük müşavirliği niye devreye girmiş ki?
%18 gümrük vergisi haricinde herhangi bir ücret alındı mı sizden?
Zaten aliexpress sepette gümrük vergisi hesaplama ve tahsil etmeye başlamıştı, arttırılan oranlar ve bireysel ithalat işi iyice imkânsızlaştırdı.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2020 Şubattaki alışverişte %18 alındı.

Aralık 2021'de dış hatlardan geçerken gelecekteki muhtemel alışverişlerimde nasıl olacağını öğrenmek için görevlilere sorduğumda ise ''%30'a yakın olabilir'' demişlerdi. Bu durumda, bahsettikleri oran 5 ay sonra olacak şekilde devreye girmiş oluyor.

Avrupa birliği dışındaki ülkelerden alacağınız ürünlerde 1 mayıstan itibariyle %30 vergi alınacak.
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj emreyigin » 25 Mar 2022, 21:52

Resim
3 yıldır rotasyonda kullanıyorum ve oldukça memnunum. Bileğime taktığımda verdiği kalite hissiyatı bence benzer klasmandaki orient mako 2nin önünde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
emreyigin

Mesaj evsen81 » 01 Nis 2022, 12:30

Homage olarak 1 tane heimdallr 1 tane de san martin var elimde fiyatına göre çok kaliteli saatler :thumbup:
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj castilla » 01 Nis 2022, 15:58

Homage olduğunu sipariş ettikten sonra öğrendiğim Sugess racing chronograph modeli sipariş verdim:) Farkında olmadan homage almış olduk, ama ben başka bir saate benzediğini bilmeden aldığım için homage almış gibi hissetmiyorum.Bakalım gelince fotoğrafını eklerim.Breitling deus ex modelinin homage ıymış.
Kullanıcı avatarı
castilla

Mesaj solinari » 02 Nis 2022, 01:59

Bugün değişecek gümrük mevzuatı nedeniyle kafamda oluşan soruları üstüne mesajda gelince DHL' e sordum.
1 Mayıs tarihi gümrük işlemlerinin sonuçlanacağı tarih olarak baz alınacakmış. Yani çok önceden gümrüğe girse bile 1 Mayıs'ta işlemler hala sonuçlanmadıysa yeni mevzuat geçerli olacakmış.
150 euronun üstü gönderilerde eğer gönderiniz DHL ile gelmişse müşavirlik işlemlerinin DHL tarafından yapılmasıyla ilgili çalışmaları devam ediyormuş.
Aksi halde yani taşıyıcı firmanın böyle bir hizmeti yoksa bir müşavirlik firmasından hizmet alınması gerekecekmiş. Her iki durumda da gönderinin ağırlığına göre değişmekle beraber yaklaşık 1500 lira gibi bir ek masraf çıkarmış.
Söylenen bu. Daha net bilgileri 1 Mayıs'tan sonra tecrübe edeceğiz.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
solinari

Re: Homage Saatlere Bakış Açınız Nedir?

Mesaj evsen81 » 04 Nis 2022, 14:24

esenturk yazdı:Açıkçası birçok homage saat kullanmış biri olarak bu saatlerin sahte olduğu üzerine başka isim yazıldığı konusuna katılmıyorum. O zaman Tudor da rolexin mi sahtesi ?

İçerisinde kendini kanıtlamış seiko nh gibi mekanizmalar olan cihazla ölçüldüğünde gerçek safir olduğu kanıtlanan cam seramik bezel ve kaliteli malzeme ve işçilik olduktan sonra o saat benim için farklı marka yazılmış saat falan değildir kimse kusura bakmasın.

Bence gayet de alınıp kullanılır hatta otomatik saat hobisine giriş için bence çok ideal.

Öte yandan ülkemizdeki kurlar vs de malum. Bugün eli yüzü düzgün otomatik bi swiss 10k civarları.

Bu sebeple ama onlar farklı marka basılmış sahteler vs gibi söylemlere kulak asmayıp gayet de alınıp keyifle kullanılır.

Asıl sahte replikadır üstünde rolex ap patek yazan replikalar.

Katılıyorum :thumbup:

Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj Derici » 04 Nis 2022, 18:15

esenturk yazdı:Açıkçası birçok homage saat kullanmış biri olarak bu saatlerin sahte olduğu üzerine başka isim yazıldığı konusuna katılmıyorum. O zaman Tudor da rolexin mi sahtesi ?

İçerisinde kendini kanıtlamış seiko nh gibi mekanizmalar olan cihazla ölçüldüğünde gerçek safir olduğu kanıtlanan cam seramik bezel ve kaliteli malzeme ve işçilik olduktan sonra o saat benim için farklı marka yazılmış saat falan değildir kimse kusura bakmasın.

Bence gayet de alınıp kullanılır hatta otomatik saat hobisine giriş için bence çok ideal.

Öte yandan ülkemizdeki kurlar vs de malum. Bugün eli yüzü düzgün otomatik bi swiss 10k civarları.

Bu sebeple ama onlar farklı marka basılmış sahteler vs gibi söylemlere kulak asmayıp gayet de alınıp keyifle kullanılır.

Asıl sahte replikadır üstünde rolex ap patek yazan replikalar.

[emoji106]
Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj Roxio » 04 Nis 2022, 20:23

Benim gözümde de replika saatten farkı yok. Kendi mekanizmasıymış, kaliteymiş hikaye. Daha çok satsın diye tutan, bilinen, risksiz bir modeli birebir kopyalıyorlar. E aynısını replikalar da yapıyor? Mercedes gidip BMW’nin tasarımını olduğu gibi alıp kendi motorunu koysa Mercedes diye bir marka kalmaz.
Kullanıcı avatarı
Roxio

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 67 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners