Yaz saati - K覺 saati uygulamas覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Yaz saati - K覺 saati uygulamas覺

Mesaj digitusmaximus » 02 Eki 2020, 12:40

Herkese merhaba.

Biliyorsunuz ki 2016 y覺l覺ndan itibaren yaz saati uygulamas覺 s羹rekli hale getirilmiti. Sebep olarak da enerji tasarrufu g繹steriliyor. Fakat bu uygulama sebebiyle pek 癟oumuz sabah覺n karanl覺k vakitlerinde ie gidebilmek i癟in yollara d繹k羹l羹yoruz. Enerji tasarrufu deniyor ama o karanl覺kta evde i yerinde hepimizin 覺覺klar覺 mecburen a癟覺k oluyor. (Bu ne 癟eit bir tasarruf anlamad覺m.)

Benzer ekilde 癟ocuklar覺n覺 okullara ve krelere g繹nderenler de o karanl覺kta 癟ocuklar覺n覺 teslim etmek zorunda kal覺yorlar. Sabah ezan覺 baz覺 illerde okunmas覺 07:00'yi ge癟iyor, yani namaz覺n覺 k覺lmak isteyen de evden k覺lamadan 癟覺kmak zorunda kal覺yor. Bunun gibi daha pek 癟ok sorunlar s覺k覺nt覺lar yaan覺yor g羹nl羹k hayatta..

Yani ben kendi hayat覺mda hi癟 bir olumlu taraf覺n覺 g繹remedim bu S羹rekli Yaz Saati uygulamas覺n覺n. lkeye faydal覺 oluyor diyecekler ama ekonomi ad覺na iyi y繹nde deien bir ey de yok 2016'dan beri. Bir an 繹nce eskisi gibi K覺 saati - Yaz saati uygulamas覺na ge癟ilirse iyi olacak diye d羹羹n羹yorum.

Siz faydal覺 buluyor musunuz bu uygulamay覺? B繹yle mi olmas覺 gerekiyor sizce ?
En son digitusmaximus taraf覺ndan 02 Eki 2020, 13:21 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
digitusmaximus

Kay覺t: 14 Eyl 2020, 08:34

Re: K覺 saati uygulamas覺

Mesaj Noodles » 02 Eki 2020, 13:03

Daha 繹nce bir bal覺kta tart覺覺ld覺覺n覺 hat覺rl覺yorum. Asl覺nda u an i癟inde bulunduumuz kal覺c覺 yaz saati uygulamas覺. Zaten 羹lkede bir ka癟 kii haricinde hi癟 kimsenin memnun olmad覺覺 sa癟ma bir uygulama. Umar覺m d羹zeltilir.
Kullan覺c覺 avatar覺
Noodles

Ya: 40
Kay覺t: 10 ub 2013, 22:23

Re: Yaz saati - K覺 saati uygulamas覺

Mesaj syndrome23 » 02 Eki 2020, 20:05

Bu 羹lkede mesaili 癟al覺an insanlar覺n ba覺na gelen en b羹y羹k felaketlerden biri olduuna inan覺yorum. Benim i癟in dolar覺n artmas覺yla falan edeerdir o derece yani :)

Ben de hi癟 memnun olan birini g繹rmedim. Yani en az覺ndan mant覺kl覺 olanlardan g繹rmedim, bu karar覺 alanlara hastal覺k derecesinde bir sevda duyan, tak覺nt覺s覺 olan birka癟 insan覺n dayanak olmadan iyi dediklerini tabii duydum ama onlar覺 saym覺yorum, zaten say覺lar覺da ger癟ekten 2 faland覺r.

T羹rkiye'da sa癟masapan bir癟ok politikaya, karara 覺srar edildiini duydum ama bu kadar覺n覺 g繹rmemitim ger癟ekten. 襤zmir'deyken 癟覺ld覺rt覺yordu resmen yine Ankara daha douda olduu i癟in nispeten daha ayd覺nl覺k havada 癟覺k覺yorum evden.
Kullan覺c覺 avatar覺
syndrome23

Kay覺t: 07 Eki 2019, 22:47

Mesaj digitusmaximus » 02 Eki 2020, 23:30

syndrome23 yazd覺:Bu 羹lkede mesaili 癟al覺an insanlar覺n ba覺na gelen en b羹y羹k felaketlerden biri olduuna inan覺yorum. Benim i癟in dolar覺n artmas覺yla falan edeerdir o derece yani :)

Ben de hi癟 memnun olan birini g繹rmedim. Yani en az覺ndan mant覺kl覺 olanlardan g繹rmedim, bu karar覺 alanlara hastal覺k derecesinde bir sevda duyan, tak覺nt覺s覺 olan birka癟 insan覺n dayanak olmadan iyi dediklerini tabii duydum ama onlar覺 saym覺yorum, zaten say覺lar覺da ger癟ekten 2 faland覺r.

T羹rkiye'da sa癟masapan bir癟ok politikaya, karara 覺srar edildiini duydum ama bu kadar覺n覺 g繹rmemitim ger癟ekten. 襤zmir'deyken 癟覺ld覺rt覺yordu resmen yine Ankara daha douda olduu i癟in nispeten daha ayd覺nl覺k havada 癟覺k覺yorum evden.

Ekonominin ana dilileri 襤stanbulda Marmarada ve Egede deil mi. N羹fusun en youn olduu b繹lgeleri karanl覺a mahkum edip 羹lkenin en tenha olan yerlerine g繹re mi karar veriliyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
digitusmaximus

Mesaj syndrome23 » 04 Eki 2020, 00:31

digitusmaximus yazd覺:
syndrome23 yazd覺:Bu 羹lkede mesaili 癟al覺an insanlar覺n ba覺na gelen en b羹y羹k felaketlerden biri olduuna inan覺yorum. Benim i癟in dolar覺n artmas覺yla falan edeerdir o derece yani :)

Ekonominin ana dilileri 襤stanbulda Marmarada ve Egede deil mi. N羹fusun en youn olduu b繹lgeleri karanl覺a mahkum edip 羹lkenin en tenha olan yerlerine g繹re mi karar veriliyor.

Anla覺lan o ki, 繹yle yap覺l覺yor.

Sadece ekonominin deil, n羹fusun da y羹zde 98'i falan temel al覺nan paralelin bat覺s覺nda diye d羹羹n羹yorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
syndrome23

Kay覺t: 07 Eki 2019, 22:47

Mesaj Altar » 07 Eki 2020, 08:37

Yak覺n da g羹ne g繹rmeden evden-ie iten-eve saat uygulamas覺.
Muhta癟 olduun kudret, damarlar覺ndaki asil kanda mevcuttur
Kullan覺c覺 avatar覺
Altar

Kay覺t: 17 ub 2014, 10:47

Mesaj digitusmaximus » 07 Eki 2020, 10:16

Altar yazd覺:Yak覺n da g羹ne g繹rmeden evden-ie iten-eve saat uygulamas覺.

Psikolojik olarak da insanlar mutsuz ve motivasyonu d羹羹k bir d繹nem ge癟iriyor. Baz覺 癟al覺anlar var 繹rnein depo g繹revlisi gibi, karanl覺kta iyerine var覺yor, akama kadar o depoda 癟al覺覺yor. Akam iten 癟覺kt覺覺nda yine karanl覺k. Yani g羹n y羹z羹 g繹rmeden g羹n ge癟iriyorlar.. Sonra insanlar覺m覺z neden sinirli, neden tahamm羹ls羹z, Otob羹ste kavga 癟覺kt覺 haberleri v.s
Kullan覺c覺 avatar覺
digitusmaximus

Mesaj cagataycelik » 07 Eki 2020, 10:44

Pandemi s羹recine kadar isyan ettiren bir uygulamayd覺. Bizim gibi evden 癟al覺abilen bir kesim i癟in art覺k pek bir 繹nemi kalmam覺t覺r. Ancak ie gitmek zorunda olanlar i癟in ger癟ekten eziyet vericidir.
Kullan覺c覺 avatar覺
cagataycelik

Kay覺t: 28 ub 2019, 11:17

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 113 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners