Ekim 2020'de İsviçre menşeili saatlere zam mı geliyor ?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Ekim 2020'de İsviçre menşeili saatlere zam mı geliyor ?

Mesaj Altar » 18 Oca 2021, 15:28

AltayKirimli yazdı:2 gün önce Sirkecide hem atabey hem tevfik saate Longines Hydroconquest sordum , zar zor %10 + %5 indirim yaptılar. Bir ay önce 9350 olan fiyat şimdi en iyi ihtimalle 10600 olabiliyor. Bir de tavsiyede bulundular istersen bekleme al kurlar böyle gidiyorken gene zam gelir dediler. Bu arada Güven saat var Marmara Park'ta ve Avcılarda , bunlardan Rado ceramica almıştım çok iyi fiyata , deniyim dedim onlar da burunlarından kıl aldırmıyorlar. Herkeste aynı cümle : Avrupaya göre fiyatlarımız düşük.

Hangi avrupa bu çok merak ediyorum işleri güçleri fırsatçılık. İsviçre de asgari ücret 3.500 frank ,oris sitesinde diver bir saat 2.500 frank yani 2.500 birim. 2500 birime Türkiye de orisin kordonunu alamıyorsun.
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj freedom36 » 19 Oca 2021, 15:38

Edip Saat keriz mi silkelemeye çalışıyor, bilemiyorum ama kendilerince denedikleri uyanıklık girişimleri takdire şayan. Yılbaşından önce 12 bin lira olan saatin fiyatı önce %25 zam yedi (neye göre, kime göre?). Üstelik döviz kurları düşmüşken... Sonra Sevgililer Günü sloganıyla kampanya/indirim günleri düzenlediklerini iddia edip %5 gibi bir indirime gitmişlerdi ki, sanırım bu da 1 veya 2 gün sürdü. :? Şu an yine eski fiyatlar geçerli ve süslü sitelerinde halen muhteşem (!) liste fiyatlarını yazıp, olağanüstü (!) indirimlerini sergiliyorlar. Ne denebilir ki...
Kullanıcı avatarı
freedom36

Mesaj Mandos » 19 Oca 2021, 16:04

freedom36 yazdı:Edip Saat keriz mi silkelemeye çalışıyor, bilemiyorum ama kendilerince denedikleri uyanıklık girişimleri takdire şayan. Yılbaşından önce 12 bin lira olan saatin fiyatı önce %25 zam yedi (neye göre, kime göre?). Üstelik döviz kurları düşmüşken... Sonra Sevgililer Günü sloganıyla kampanya/indirim günleri düzenlediklerini iddia edip %5 gibi bir indirime gitmişlerdi ki, sanırım bu da 1 veya 2 gün sürdü. :? Şu an yine eski fiyatlar geçerli ve süslü sitelerinde halen muhteşem (!) liste fiyatlarını yazıp, olağanüstü (!) indirimlerini sergiliyorlar. Ne denebilir ki...
Sundukları fiyatlar hala en uygun ve yurtdışına göre uygundur diye düşünüyorum ama benim de anlamadığım bir şekilde indirim çarkı koyup fiyatları %15 zamlandırıp %10 indirim yaptılar çark koduyla. Sonra o hatadan bir gün sonra döndüler %15i de geri çekip :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Eterna » 19 Oca 2021, 16:24

Belki 10 yıl boyunca edip saatten alışveriş yaptım çok fazla sayıda Saat aldım.

Benim için şu anda güvenilmez ve alışveriş yapmayacağım bir yer haline gelmiştir. Döviz beş kuruş yükseldiği zaman arkadaşlar zam geliyor kaçırmayın diye hemen zammı yapıştırır ayrıca indirim yapmaz zam bahanesi ile.

Ama döviz düştüğü zaman görmezden gelir yokmuş gibi davranır Hatta zamlarada devam eder.

Ayrıca yukarıda bahsedilen çark indirim kodu falan birkaç kere gördüm fiyatlarla oynuyorlar Yazık diyorum
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj kbtrgt » 19 Oca 2021, 17:01

Döviz kurundan bağımsız olarak saçma zamlar geliyor sadece sıfır saatlerde değil ikinci el saatlerde de durum aynı herkes kendi malını olduğundan daha değerli sanıyor gibi geliyor bana.

Kullanıcı avatarı
kbtrgt

Mesaj freedom36 » 19 Oca 2021, 17:26

Mandos yazdı:
freedom36 yazdı:Edip Saat keriz mi silkelemeye çalışıyor, bilemiyorum ama kendilerince denedikleri uyanıklık girişimleri takdire şayan. Yılbaşından önce 12 bin lira olan saatin fiyatı önce %25 zam yedi (neye göre, kime göre?). Üstelik döviz kurları düşmüşken... Sonra Sevgililer Günü sloganıyla kampanya/indirim günleri düzenlediklerini iddia edip %5 gibi bir indirime gitmişlerdi ki, sanırım bu da 1 veya 2 gün sürdü. :? Şu an yine eski fiyatlar geçerli ve süslü sitelerinde halen muhteşem (!) liste fiyatlarını yazıp, olağanüstü (!) indirimlerini sergiliyorlar. Ne denebilir ki...
Sundukları fiyatlar hala en uygun ve yurtdışına göre uygundur diye düşünüyorum ama benim de anlamadığım bir şekilde indirim çarkı koyup fiyatları %15 zamlandırıp %10 indirim yaptılar çark koduyla. Sonra o hatadan bir gün sonra döndüler %15i de geri çekip :)

Y.dışına kıyasla %40 fazla fiyat çektikleri saat var hocam, yapmayın. Uyguna olan olduğunu sanmıyorum ama makul veya aynı seviyede sattıkları modeller olur, bilemeyeceğim.
Kullanıcı avatarı
freedom36

Mesaj hlkshnr » 19 Oca 2021, 17:48

Arkadaşlar pandemi sebebi ile berat albayrak'ın koyduğu extra gümrük vergileri kalktı. AB dışı ülkelerden gelen saatlere indirim gelmesi gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj avbey » 22 Oca 2021, 20:52

Bu başlığı açtığım 17 eylül 2020 günü dolar kuru 7.52 , euro 8.85 üzerinden işlem görüyormuş. Ekim ayında ise dolar kuru 8-8.4 ,euro ise 9.5-10 civarında işlem görüyormuş. Şu anda ise eylül fiyatlarında geziniyor. Peki ekim ve devamı aylada gelen kur zamları fiyatlara düşüş olarak yansıdı mi sizce ? Yoksa satıcının aracının cebine kâr olarak mi kaldı? Son ve asıl sorum , 2020 eylül fiyatından satılmaya devam eden yahut fiyatı düşen tespit edebildiğiniz marka/model var o ?
Kullanıcı avatarı
avbey

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 139 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners