Royal Orient/Orient Star Mechanical Selection Japan Katalog

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Royal Orient/Orient Star Mechanical Selection Japan Katalog

Mesaj gphoton » 22 Eki 2010, 00:55

Selamlar, benim bildigim kadariyla "7s36 kalibreli saatler"in hepsi made in japan. Asla ciwar ülkelerde yapilmiyorlar. Yanlis biliyorsam düzeltin, cok emin degilim. Hassasiyette aralarinda hicbir fark yok. Bu arada saatin fotolari sizi kandirmasin oldukca kucuk bir seiko 5. Capi digerleriyle ayni. Sadece 50 metre su direnci farki var ve yabanci sitelerde bahsedildigine göre saniye, dakika ve saat kollari cok fazla parlatilmis. Cidden bir ayri parliyorlar. (Bu sitede http://quartzimodo.com/seiko-5-snke01k-pmgs-review/ bütün ayrintilar var.) 7S36 kalibrede fazladan 2 jewel daha var fakat hic bir ayrim olusturmuyor bu diye biliyorum. Bir saatciye gidip regüle ettiricem bu saatimi. Günde +\- 2 sn arasi bir otomatik saat kullanmak pek rahatsiz edici olmaz, ama günde + 10 sn hicte iyi sayilmaz. (5 yada 6 hafta daha beklemeyi düsünüyorum bi islem icin. Hele bir zemberek kendine gelsin.) Ben almanyada yasiyorum buradaki tum tren metro otobusler cok dakik geliyorlar. Burda her zaman gittigim saatcim bana hassasiyet ölcen makinesi olmadigini o nedenle regülasyon icin saatin en az 2 hafta onda kalmasi gerektigini söyledi. 25 € alirim bu islem karsiliginda dedi :D yeni bir seiko 5 daha alirim o fiyata :) Memlekete döndügümde izmirde bir saatci bulmam gerek, ciddi manada isinin erbabi olan.
Kullanıcı avatarı
gphoton

Mesaj safir » 22 Eki 2010, 01:05

bende cevap yazdığımı sanıyordum unutmuşum,hayırlı olsun,üstelik sapmayı da güncelleyerek alaka göstermeniz büyük incelik,lordmatiği de merak ettim şimdi
izmire geldiğinizde işini oldukça iyi yapan ,mesleğini babasından devralan birine yönlendirebilirim sizi,ben yaptığı tamirden memnun kalmıştım
Kullanıcı avatarı
safir

Mesaj mlm » 22 Eki 2010, 01:19

Benim bildiğim kadarıyla 7S36 makineler Japonya haricindeki ülkelerde de üretiliyorlar, bugüne kadar incelediğim 7s36 makineli Seiko 5 lerin rotorlarının bir kısmında Japan ibaresi yer alırken bazılarında yer almıyordu. Bu husus o makinelerin japon üretimi olmadığının tam olarak kanıtı değildir belki ama en azından böyle bir fark hatırlıyorum ben.

Bence senin SNKE01 i deri bir kordonla kombine etmen saate daha hoş bir hava katar diye düşünüyorum, malum bu Seiko 5 lerin kordonları solid yapıya sahip değil, bu husus kimine göre önemli kimine göre değil belki ama ben deri kordonla daha güzel görüneceğini düşünüyorum yine de. Kasa, kadran yapısına ve güzelliğine ise diyecek hiçbir sözüm yok, çok şık hakikaten. Tekrar güle güle kullan diyorum, hayırlı olsun.. :)

Not: İzmir'de işinin erbabı bir üstad tanıyorum ben, Colortime Üstad, biliyorsundur zaten kendisi forumumuzun da üyelerinden, Türkiye'ye geldiğinde irtibat kurarsan sana yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Görüşürüz, sevgiler.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj gphoton » 22 Eki 2010, 01:29

Benimde rahmetli babam ve dedem saatciydi, ama ben teorik fizikci oldum. izmire aralik sonu gelicem, o zamana kadar özelden msj atarim yer isimlerini almak icin sizden. Ilginiz icin cok tesekkürler safir ve mlm. Lordmatik review'im özel baslik altinda olucak safir bey, emin olun bu seferki cok detayli olucak insallah.
Kullanıcı avatarı
gphoton

Mesaj sosyalcan » 24 Eki 2010, 14:52

Saatin hayırlı olsun sana izmirden belki yardımcı olabilirim.İstediğin tam olarak nedir?özelden msj at.
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: hakannn, Solestar ve 83 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners