2 Model Aras覺nda Kald覺m / Seiko SNZF15 - SKX009J1

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

2 Model Aras覺nda Kald覺m / Seiko SNZF15 - SKX009J1

Mesaj msbbsm » 01 Mar 2020, 19:02

Herkese merhaba forumda yeniyim s羹r癟-i lisan edersek affola.

Bir ka癟 ay 繹nce snk807 ald覺覺mdan beri seiko otomatik saatleri arat覺r覺r oldum. 襤kinci bir saat bakarken bu 2 model aras覺nda kald覺m. Anlad覺覺m kadar覺yla skx serisi daha eski bir seri ve 200m su ge癟irmezlii var. Buna kar覺n snzf15 ise fiyat覺n覺n bir t覺k uygun olmas覺yla akl覺m覺 癟eldi.

Skx009 u jomashop'ta buldum en uygun ekilde vergide eklersek yakla覺k 2300 tl ye geliyor.(Kodu skx009j1 diye ge癟iyor japan 羹retim deniyor dier malezya 羹retimlerden 羹st羹n bir y繹n羹 var m覺 bilmiyorum)
Snzf15 i ise abt saat sat覺yor fiyat覺 yakla覺k 1500 tl.(Kafama tak覺lan kodu snzf15j diye ge癟iyor dier t羹m yabanc覺 sitelerde snsf15 diye ge癟mesine ramen abt'de sat覺lan modelde J olmas覺n覺 anlayamad覺m)

Sizce bu iki modelden hangisi kalite kullan覺m anlam覺nda daha iyidir?Su ge癟irmezlik benim i癟in 癟ok 繹nemli deil yani 200m 100m 癟ok iime yaram覺yacak ama skx serisi daha kaliteli ise tercih edebilirim
Kullan覺c覺 avatar覺
msbbsm

Kay覺t: 25 ub 2020, 13:22

Re: 2 model aras覺nda kald覺m (SEIKO SNZF15 - SKX009J1)

Mesaj seastar1000 » 02 Mar 2020, 09:50

襤kiside birbirinden g羹zel saatler mekanizmalar覺 ayn覺 ikisinide modlayabilirsiniz yani safir cam seramik bezel 羹st kalibre makine vs
Hangisini isterseniz al覺n derim skx de tepe vidal覺 olup urchin de vidal覺 de覺ld覺r bu ozellik e dikkat ed覺n
Kullan覺c覺 avatar覺
seastar1000

Kay覺t: 17 Nis 2011, 19:46

Mesaj msbbsm » 02 Mar 2020, 10:36

seastar1000 yazd覺:襤kiside birbirinden g羹zel saatler mekanizmalar覺 ayn覺 ikisinide modlayabilirsiniz yani safir cam seramik bezel 羹st kalibre makine vs
Hangisini isterseniz al覺n derim skx de tepe vidal覺 olup urchin de vidal覺 de覺ld覺r bu ozellik e dikkat ed覺n

Tepe vidal覺 olunca ne oluyor acaba? Su ge癟irmezlie katk覺s覺 oluyordu sanki diye hat覺rl覺yorum ama. Peki sizce tek saat'ten skx k serisini mi almal覺 jomashop'tan j olan japan 羹rettimi mi? Deecek bir fark覺 var m覺d覺r?
Kullan覺c覺 avatar覺
msbbsm

Mesaj Ankthas » 02 Mar 2020, 11:41

SNZF15 yani Sea Urchin 癟ok g羹zel bir saattir. Ama SKX bir efsanedir. Filmlerde boy g繹stermi, saatseverlerin favorisi, kendine her saat kutusunda yer bulabilecek ISO sertifikal覺 ger癟ek bir diver. Art覺k 羹retilmiyor oluu, ikame olarak 癟覺kar覺lan modellerin ondan daha d羹羹k seviyede olmas覺 onu daha da deerli k覺l覺yor. J ve K kodu aras覺nda kalite olarka bir fark yok, onu dert etmeyin. Benim tavsiyem u an yurtd覺覺ndan 2300 TL'ye geliyorsa saati yurti癟inden alman覺z, n11'de 2250 TL:

https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/seiko-skx009k2-erkek-kol-saati-P406703902?gclid=CjwKCAiA-vLyBRBWEiwAzOkGVOmrlC-I7CxDpNQNffXkxTd_DazBC4zlDGQiloVV-H7XMXivZ5f7ORoCoSQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Burda da Robert Redford'un kolunda:
Resim
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj msbbsm » 02 Mar 2020, 14:17

Ankthas yazd覺:SNZF15 yani Sea Urchin 癟ok g羹zel bir saattir. Ama SKX bir efsanedir. Filmlerde boy g繹stermi, saatseverlerin favorisi, kendine her saat kutusunda yer bulabilecek ISO sertifikal覺 ger癟ek bir diver. Art覺k 羹retilmiyor oluu, ikame olarak 癟覺kar覺lan modellerin ondan daha d羹羹k seviyede olmas覺 onu daha da deerli k覺l覺yor. J ve K kodu aras覺nda kalite olarka bir fark yok, onu dert etmeyin. Benim tavsiyem u an yurtd覺覺ndan 2300 TL'ye geliyorsa saati yurti癟inden alman覺z, n11'de 2250 TL:

https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/seiko-skx009k2-erkek-kol-saati-P406703902?gclid=CjwKCAiA-vLyBRBWEiwAzOkGVOmrlC-I7CxDpNQNffXkxTd_DazBC4zlDGQiloVV-H7XMXivZ5f7ORoCoSQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Resim

Asl覺nda yurti癟inde daha uyguna da var ama grey market 羹r羹n羹 herhalde.Sat覺c覺 tek saat diye bir firma 1990 tl ye sat覺yor 羹stelik ama iyimidir k繹t羹m羹d羹r bilemedim.

https://www.gittigidiyor.com/taki-saat/ ... nt=desktop
Kullan覺c覺 avatar覺
msbbsm

Mesaj Ankthas » 02 Mar 2020, 17:16

msbbsm yazd覺:
Ankthas yazd覺:SNZF15 yani Sea Urchin 癟ok g羹zel bir saattir. Ama SKX bir efsanedir. Filmlerde boy g繹stermi, saatseverlerin favorisi, kendine her saat kutusunda yer bulabilecek ISO sertifikal覺 ger癟ek bir diver. Art覺k 羹retilmiyor oluu, ikame olarak 癟覺kar覺lan modellerin ondan daha d羹羹k seviyede olmas覺 onu daha da deerli k覺l覺yor. J ve K kodu aras覺nda kalite olarka bir fark yok, onu dert etmeyin. Benim tavsiyem u an yurtd覺覺ndan 2300 TL'ye geliyorsa saati yurti癟inden alman覺z, n11'de 2250 TL:

Resim

Asl覺nda yurti癟inde daha uyguna da var ama grey market 羹r羹n羹 herhalde.Sat覺c覺 tek saat diye bir firma 1990 tl ye sat覺yor 羹stelik ama iyimidir k繹t羹m羹d羹r bilemedim.

Hi癟 duymad覺m sat覺c覺y覺, d羹zg羹n bir yer de olabilir bi ey diyemeyeceim. Ama gittigidiyor sitesi isminden midir site d羹zeninden aray羹z羹nden midir bilmiyorum bende hep negatif bir alg覺s覺 var nedense :lol:
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj msbbsm » 02 Mar 2020, 18:22

Ankthas yazd覺:
msbbsm yazd覺:

Resim

Hi癟 duymad覺m sat覺c覺y覺, d羹zg羹n bir yer de olabilir bi ey diyemeyeceim. Ama gittigidiyor sitesi isminden midir site d羹zeninden aray羹z羹nden midir bilmiyorum bende hep negatif bir alg覺s覺 var nedense :lol:

Yok sat覺c覺n覺n hepsiburada n11 vb yerlerde de sat覺覺 var yorumlar iyi.Sadece gittigidiyor komisyon oranlar覺 d羹羹k diye herhalde en uygun orada yoksa sat覺c覺 ayn覺

Read more: viewtopic.php?f=12&t=33033&p=616463#p616463#ixzz6FXtDoQFf
Kullan覺c覺 avatar覺
msbbsm

Mesaj ekdellal » 02 Mar 2020, 19:12

Saati beendiysen yap覺t覺r ge癟 hocam gg'den. S覺k覺nt覺 olmaz. %98 olumlu yorumlar覺 var sat覺c覺n覺n, olmad覺 iade imk璽n覺 da var. Axess kredi kart覺na 75 de chippara var. Ha ben sxk serisine 2k verir miyim, asla vermem. Saatte elle kurma ve saniye durdurma yok, fan覺 癟ok ama ben tipini de hi癟 beenmiyorum. Kolay gelsin.
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 275 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners