J羹bilenizi Hangi Saatle Yapard覺n覺z?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: J羹bilenizi Hangi Saatle Yapard覺n覺z?

Mesaj mturann » 21 ub 2023, 11:48

varistas yazd覺:Resim

unu ald覺覺m g羹n j羹bilemi yapm覺 olaca覺m. S羹re hedefini 癟ok esnek tuttum, olumun d羹羹n羹nden 繹nce al覺cam inallah (olum 3 ya覺nda).

:)
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj muratcan87 » 25 ub 2023, 10:25

Benim k覺smetse son saat hedefim bir JLC. Lacivert, siyah ve koyu kahve deri kay覺larla g羹nl羹k olmasa da 癟ok s覺kl覺kla kullanmak istiyorum. Bir dresswatch-sever olarak bana en hitap eden saat bu geliyor. Hep bir full calendar saat istiyorum. JLCnin mekanizma konusundaki baar覺s覺na hayran覺m. Bilinirlik, fark edilebilirlik vs. gibi eyler ise benim i癟in hi癟bir ey ifade etmiyor. Fiyat, markan覺n konumu vs. gibi stat羹sel kriterler a癟覺s覺ndan da bana uymayacak bir saat deil. Var覺n覺 younu saate yat覺ran biri olmak ya da maddi g羹c羹 olup herhangi bir saat tutku ve g繹rg羹s羹 olmadan pahal覺 ve bilinir bir ey al覺p ge癟en biri olmak istemiyorum. 10-15 y覺l i癟erisinde emeklilik hediyem gibi kendime bu saati al覺p bu defteri kapatay覺m istiyorum. Umar覺m ger癟ekleir.

Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
muratcan87

Kay覺t: 17 Tem 2017, 14:20

Mesaj Mtn » 26 ub 2023, 22:17

muratcan87 yazd覺:Benim k覺smetse son saat hedefim bir JLC. Lacivert, siyah ve koyu kahve deri kay覺larla g羹nl羹k olmasa da 癟ok s覺kl覺kla kullanmak istiyorum. Bir dresswatch-sever olarak bana en hitap eden saat bu geliyor. Hep bir full calendar saat istiyorum. JLCnin mekanizma konusundaki baar覺s覺na hayran覺m. Bilinirlik, fark edilebilirlik vs. gibi eyler ise benim i癟in hi癟bir ey ifade etmiyor. Fiyat, markan覺n konumu vs. gibi stat羹sel kriterler a癟覺s覺ndan da bana uymayacak bir saat deil. Var覺n覺 younu saate yat覺ran biri olmak ya da maddi g羹c羹 olup herhangi bir saat tutku ve g繹rg羹s羹 olmadan pahal覺 ve bilinir bir ey al覺p ge癟en biri olmak istemiyorum. 10-15 y覺l i癟erisinde emeklilik hediyem gibi kendime bu saati al覺p bu defteri kapatay覺m istiyorum. Umar覺m ger癟ekleir.

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230225/3bcdd77034f86c185dcff06756c91a29.jpg[/img

Ben de beyaz kadranl覺 moonphase kullan覺yorum, spor giyim harici antik kahve kay覺la hemen her k覺yafetle kombinlenebilir oluyor. Ayr覺ca bu saat gayet farkedilebilir, g繹rd羹羹m en g羹zel dress saatlerlerden. Umar覺m en k覺sa s羹rede kavuursunuz:)
Kullan覺c覺 avatar覺
Mtn

Kay覺t: 07 May 2022, 16:05

Mesaj muratcan87 » 27 ub 2023, 10:22

Mtn yazd覺:
muratcan87 yazd覺:Benim k覺smetse son saat hedefim bir JLC. Lacivert, siyah ve koyu kahve deri kay覺larla g羹nl羹k olmasa da 癟ok s覺kl覺kla kullanmak istiyorum. Bir dresswatch-sever olarak bana en hitap eden saat bu geliyor. Hep bir full calendar saat istiyorum. JLCnin mekanizma konusundaki baar覺s覺na hayran覺m. Bilinirlik, fark edilebilirlik vs. gibi eyler ise benim i癟in hi癟bir ey ifade etmiyor. Fiyat, markan覺n konumu vs. gibi stat羹sel kriterler a癟覺s覺ndan da bana uymayacak bir saat deil. Var覺n覺 younu saate yat覺ran biri olmak ya da maddi g羹c羹 olup herhangi bir saat tutku ve g繹rg羹s羹 olmadan pahal覺 ve bilinir bir ey al覺p ge癟en biri olmak istemiyorum. 10-15 y覺l i癟erisinde emeklilik hediyem gibi kendime bu saati al覺p bu defteri kapatay覺m istiyorum. Umar覺m ger癟ekleir.

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230225/3bcdd77034f86c185dcff06756c91a29.jpg[/img

Ben de beyaz kadranl覺 moonphase kullan覺yorum, spor giyim harici antik kahve kay覺la hemen her k覺yafetle kombinlenebilir oluyor. Ayr覺ca bu saat gayet farkedilebilir, g繹rd羹羹m en g羹zel dress saatlerlerden. Umar覺m en k覺sa s羹rede kavuursunuz:)

Moonphase kadran da 癟ok g羹zel ger癟ekten. G羹zel g羹nler g繹stersin size :champ: . Birka癟 tane 癟ok sade dresswatch'um olduundan bu kez full calendar istemekteyim. Bu tarz saatlerin bana kal覺rsa en g羹zel 繹rneklerini Patek'lerde g繹r羹yoruz, sonras覺nda ise JLC Master 癟ok iyi i 癟覺karm覺. Son olarak Breitling Premier de 癟ok ho modeller 癟覺kartmay覺 baard覺 bu anlamda ancak hemen hemen ayn覺 fiyatlara JLC varken elim Breitling'e gitmez san覺yorum ki. Beyaz kadran覺n avantaj覺 bence siyah, kahve ya da lacivert kay覺a uygun olup kombinlenmesi 癟ok kolay bir kadran oluu. Bu saat de tam bir strapmonster bu haliyle. Fark edilir, edilmez benim i癟in 癟ok 繹nemli deil. Benim saatten ald覺覺m keyifi deitirecek bir kriter deil. Ancak elbette saat癟iliin en 羹st noktalar覺ndan olan JLC ister istemez fark edilir, g繹ze batar bir saat. Hemen hemen t羹m versiyonlar覺n覺 (Mavi kadran, beyaz kadran, ultra thin modeli, normal modeli, Moonphase, full calendar vs.) denedim ve bileime de tam oluyor g繹r羹n羹yor. Asl覺nda u anda da alsam alacak durumday覺m ancak keyfini 癟覺kartmak ve saati bir t覺k daha ileri yalar覺m i癟in beklemek istiyorum. u an j羹bile yapma fikri biraz erken geliyor, belki de bu y羹zden :D
Kullan覺c覺 avatar覺
muratcan87

Mesaj Mtn » 27 ub 2023, 12:44

muratcan87 yazd覺:
Mtn yazd覺:

Moonphase kadran da 癟ok g羹zel ger癟ekten. G羹zel g羹nler g繹stersin size :champ: . Birka癟 tane 癟ok sade dresswatch'um olduundan bu kez full calendar istemekteyim. Bu tarz saatlerin bana kal覺rsa en g羹zel 繹rneklerini Patek'lerde g繹r羹yoruz, sonras覺nda ise JLC Master 癟ok iyi i 癟覺karm覺. Son olarak Breitling Premier de 癟ok ho modeller 癟覺kartmay覺 baard覺 bu anlamda ancak hemen hemen ayn覺 fiyatlara JLC varken elim Breitling'e gitmez san覺yorum ki. Beyaz kadran覺n avantaj覺 bence siyah, kahve ya da lacivert kay覺a uygun olup kombinlenmesi 癟ok kolay bir kadran oluu. Bu saat de tam bir strapmonster bu haliyle. Fark edilir, edilmez benim i癟in 癟ok 繹nemli deil. Benim saatten ald覺覺m keyifi deitirecek bir kriter deil. Ancak elbette saat癟iliin en 羹st noktalar覺ndan olan JLC ister istemez fark edilir, g繹ze batar bir saat. Hemen hemen t羹m versiyonlar覺n覺 (Mavi kadran, beyaz kadran, ultra thin modeli, normal modeli, Moonphase, full calendar vs.) denedim ve bileime de tam oluyor g繹r羹n羹yor. Asl覺nda u anda da alsam alacak durumday覺m ancak keyfini 癟覺kartmak ve saati bir t覺k daha ileri yalar覺m i癟in beklemek istiyorum. u an j羹bile yapma fikri biraz erken geliyor, belki de bu y羹zden :D

Teekk羹r ederim. ok g羹zel 繹zetlemisiniz konuyu. Breitling bana hitap etmiyor, 覺s覺namad覺m. Premieri de inceledim bakt覺m, o fiyat band覺nda omegay覺 tercih ederim san覺r覺m. lkemizde sat覺覺n覺n azl覺覺, bilinirlik gibi nedenlerden 繹t羹r羹 pek g繹remiyorum o markay覺 ondan da kaynaklanabilir.
Bu arada farkedilen saatler genelde moda saatleri oluyor zaten, en az覺ndan benim i癟in 繹yle oldu:) u aamada 'luxury' saatlere sahip olmad覺覺m i癟in marka doygunluuna ulaamad覺m. O y羹zden ben biraz b羹t癟e ve marka dengesi oluturmaya 癟al覺覺yorum a癟覺k癟as覺:)
Dress olarak Longines master collection moonphase kullan覺yorum. ap 42mm bir t覺k b羹y羹k olduunu d羹羹n羹yorum ama kal覺nl覺k 11.2mm olunca bir nebze olsun bilei rahatlat覺yor. ok komplikasyonlu saatlere kal覺nl覺ktan dolay覺 hi癟 bakm覺yorum. Ayr覺ca koleksiyonu da tarz olarak da 癟eitlendirmek istiyorum.
JLC'nin bu saatini de hep g繹r羹yorum. Kadran覺 m羹thi dengeli ve 癟ok 覺k. Alma imkan覺 varken deerlendirmek laz覺m bence. Bu hobinin ucu buca覺 yok, elbette yeni hedefler koyars覺n覺z:) Patek i癟in ayr覺 bir paragraf a癟mak gerekir galiba :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
Mtn

Kay覺t: 07 May 2022, 16:05

Mesaj muratcan87 » 27 ub 2023, 17:21

Mtn yazd覺:
muratcan87 yazd覺:
Mtn yazd覺:

Teekk羹r ederim. ok g羹zel 繹zetlemisiniz konuyu. Breitling bana hitap etmiyor, 覺s覺namad覺m. Premieri de inceledim bakt覺m, o fiyat band覺nda omegay覺 tercih ederim san覺r覺m. lkemizde sat覺覺n覺n azl覺覺, bilinirlik gibi nedenlerden 繹t羹r羹 pek g繹remiyorum o markay覺 ondan da kaynaklanabilir.
Bu arada farkedilen saatler genelde moda saatleri oluyor zaten, en az覺ndan benim i癟in 繹yle oldu:) u aamada 'luxury' saatlere sahip olmad覺覺m i癟in marka doygunluuna ulaamad覺m. O y羹zden ben biraz b羹t癟e ve marka dengesi oluturmaya 癟al覺覺yorum a癟覺k癟as覺:)
Dress olarak Longines master collection moonphase kullan覺yorum. ap 42mm bir t覺k b羹y羹k olduunu d羹羹n羹yorum ama kal覺nl覺k 11.2mm olunca bir nebze olsun bilei rahatlat覺yor. ok komplikasyonlu saatlere kal覺nl覺ktan dolay覺 hi癟 bakm覺yorum. Ayr覺ca koleksiyonu da tarz olarak da 癟eitlendirmek istiyorum.
JLC'nin bu saatini de hep g繹r羹yorum. Kadran覺 m羹thi dengeli ve 癟ok 覺k. Alma imkan覺 varken deerlendirmek laz覺m bence. Bu hobinin ucu buca覺 yok, elbette yeni hedefler koyars覺n覺z:) Patek i癟in ayr覺 bir paragraf a癟mak gerekir galiba :thumbup:

Teekk羹rler :thumbup:

Breitling a癟覺k癟as覺 bana da hitap etmiyor ancak yeni Premierleri dizayn olarak ger癟ekten 癟ok beendim. Zaten 癟ounlukla da bir Breitling ald覺覺ma inanam覺yorum diyen yeni Premier sahipleri g繹r羹yorum internette.

Anl覺yorum, benim kendi ad覺ma l羹ks saat segmenti diyebileceim segmentte de saatlerim var. JLC, Blancpain gibi bir marka ile j羹bile yapmay覺 d羹羹n羹yorum. Ancak burada 繹nemli olan asl覺nda kendimize, b羹t癟emize uyan saatler aras覺ndan doru se癟imi yapabilmek. Sayg覺 duyduum ya da entellekt羹el bulduum seviye bu benim. O nedenle daha l羹ks marka olsun deil b羹t癟em dahilinde en iyisi olsun derdindeyim. Bileimden 繹t羹r羹 benim i癟in s覺n覺r 40mm dial, 50mm lug to lug gibi duruyor. Kal覺nl覺a her zaman tak覺lm覺yorum. Hatta hafif kal覺n saatleri seviyorum da diyebilirim. Tasar覺mlar覺na bay覺ld覺覺m IWC ise kal覺nl覺k olarak en g繹z羹me batan ve istediim halde kal覺nl覺覺 y羹z羹nden bileimde bir garip duran bir saat markas覺 mesela. Onun d覺覺nda ultrathin'ler yerine normal 10-15mm aras覺nda kal覺nl覺ktaki saatleri zevkle takar覺m.

Patek benim i癟in saat d羹nyas覺n覺n en 羹st羹n羹 temsil ediyor. Ancak y覺lda 60bin adet saat 羹reten bir firmadan saat almak i癟in boazda oturuyor olmal覺y覺m diye d羹羹n羹yorum :D Bu bundan 10-15 sene 繹ncesinde b繹yle deildi. Genel m羹d羹r ya da b羹roktrat saati bile denebilirdi. yle ki rolex ya da Omega'n覺n x2,x3'羹ne ayn覺 komplikasyon ve materyallerdeki Patek'leri almak iten bile deildi. yle kalsa muhtemelen hedefi de oraya koyard覺m herhalde. imdi ise JLC diyorum. JLC'nin bir Patek olmayaca覺n覺 d羹羹n羹yorum. En iyi mekanizma ancak en iddial覺 saatler deiller. Bu anlamda bana 癟ok uyuyor. Bakal覺m belki bir 癟覺lg覺nl覺k yap覺p 繹nce de alabilirim. 襤nsan gaza geliyor zira ancak kendimi tutma konusunda da iyi bir disiplinim vard覺r :lol:
Kullan覺c覺 avatar覺
muratcan87

Mesaj murat3406 » 03 Mar 2023, 01:21

Piaget Altiplano ultimate mekanik saati ve Jaeger-Reverso Gyrotourbillon saati hayal olanlar.
Ulasilabilir olanlar ise 1967 Bulova Accutron Spaceview ve ayn覺 saatin spaceview 2 modeli

SM-A047F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
murat3406

Ya: 54
Kay覺t: 21 ub 2023, 17:16

Mesaj Heesh » 03 Mar 2023, 13:41

Patek olabilir di

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Heesh

Kay覺t: 30 Eki 2015, 16:00

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: selmanesk ve 91 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners