Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj anywhere » 09 Tem 2021, 22:31

Kadrandaki ışık oyunları muazzam.
Kullanıcı avatarı
anywhere

Mesaj Emirr » 21 Tem 2021, 14:00

Resim
Resim
Resim
Resim
Öncelikle saatleri çektiğim saçma açı için kusura bakmayın. Kameraya dik olacak şekilde başarılı bir poz yakalamak beni aşıyor. Bunun sebebi ışık oyunlarının üst sınırlarda dolaşıyor oluşu.

Fifty Fathoms Bathyscaphe modelinin siyah seramik versiyonu 2015’te çıkmıştı ve o günden beri inanılmaz hoşuma giden bir saatti fakat ilk defa deneme şansım oldu. Hazır bulmuşken gri seramik olanı da denedim. İki model de 43.6 mm çapa sahip, titanyum ve çelik versiyonlar 43 mm fakat seramiklerde bulunan titanyum kafesten dolayı 0.6 mm kasaya ekleniyor. Öncelikle saatlerin kalitesi inanılmaz. Siyah saatlerin kaliteyi göstermediği, hatta “ucuz” (fiyattan bağımsız) gözüktüğü söylenir. Fakat Bathyscaphe özelinde böyle bir durum söz konusu değil. Lug yapısının kısa oluşundan dolayı oldukça rahat oturdu bileğime. (Bileğim 16.5 cm) Seramikler bilekte neredeyse yok gibi, inanılmaz hafifler. Sailcloth kayışların kalitesi oldukça üst düzey. Saat benim olsaydı kayışla ilgili bir arayışım asla olmazdı.

Son olarak, marka geçmişiyle, hikayesiyle, 120 saat güç rezerviyle alınıp tepe tepe kullanılabilecek bir saat olarak görüyorum.

Not: İzlemeyenler için Blancpain Youtube kanalında 2 bölümlük Fifty Fathoms belgeseli var. Kesinlikle öneririm. [emoji1360]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Emirr

Mesaj eskiserkan » 21 Tem 2021, 14:17

Blancpain benimde ilgimi cekiyor fakat Fifty Fathoms modelleri boyut olarak cok orantisiz. Olmasi gereken 40mm boyutlu olanlari surekli limitli versiyon olarak cikartiyorlar hatta bunlarin en iyi ornegide Hodinkee icin yaptiklari diye dusunuyorum. Bathyscape icinde aynisini yaptilar. Sanki Hodinkee Blancpain’den daha iyi biliyor ne yapmalari gerektigini gibi bir durum soz konusu.

Gunumuz materyalleriyle 50-60 yil onceki tasarimlarini yeniden uretmeye baslasalar Submariner’a gercekten rakip olur diye dusunmekteyim.
Kullanıcı avatarı
eskiserkan

Mesaj Emirr » 21 Tem 2021, 15:34

eskiserkan yazdı:Blancpain benimde ilgimi cekiyor fakat Fifty Fathoms modelleri boyut olarak cok orantisiz. Olmasi gereken 40mm boyutlu olanlari surekli limitli versiyon olarak cikartiyorlar hatta bunlarin en iyi ornegide Hodinkee icin yaptiklari diye dusunuyorum. Bathyscape icinde aynisini yaptilar. Sanki Hodinkee Blancpain’den daha iyi biliyor ne yapmalari gerektigini gibi bir durum soz konusu.

Gunumuz materyalleriyle 50-60 yil onceki tasarimlarini yeniden uretmeye baslasalar Submariner’a gercekten rakip olur diye dusunmekteyim.

Söylediklerinize katılmıyorum. Bence Blancpain markasının Rolex'e takip olmak gibi bir iddaası yok ve umarım gelecekte de olmaz. Bütün diver saatleri Submariner'e benzetelim, 40 mm'ye çekip standartlaştıralım gibi bir düşünce yapısı olmamalı. Bathyscaphe modelinin 38 mm modelleri de var fakat fazla tutulmuyor. Bathyscaphe'nin Hodinkee versiyonu da 38 mm ve tarih penceresi eksik. Belgeselde Marc Hayek özetle şunu söylüyor: "Önceliğiniz dalmak ise: Fifty Fathoms. Önceliğiniz saati gündelik takmak ve belki dalmak ise: Bathyscaphe". Bence markanın kendini konumlandırdığı yer ile ürünlerin uyumu mükemmel. İnce bilekli biri olarak saatlerin boyutu beni hiç rahatsız etmiyor çünkü amacına uygun.
Emirr

Mesaj eskiserkan » 21 Tem 2021, 18:24

İddiasi var mi yok mu tabi bilemem olsun diye de bir dusuncem yok. Sadece eski tasarimlarina yaklassalar cok daha basarili olabilecekken 45mm veya limitli modeller ile konuyu surdurmelerine anlam verememekteyim. Madem bir takim oncelikleri var 40mm Fifty Fathoms modelleri neden limitli merak etmekteyim ??? 250 limitli yaptiklari Hodinkee “tarihsiz” Mil-Spec duyuruldugu anda satildi. 45mm dalgic saatlerinin de o fiyatlar ile muadiller karsisinda pek sansi olmuyor.

Blancpain ozunde cok basarili bir marka, oldugu yerin cok daha ilerisinde olabilir, modellerin iyi yonetilemedigine inanmaktayim.
Kullanıcı avatarı
eskiserkan

Mesaj Althor » 10 Eyl 2021, 21:16

Resim
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj mturann » 11 Eyl 2021, 17:11

Althor yazdı:Resim

Harika saatler :thumbup:
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Ozgur » 24 Eyl 2021, 11:17

Resim
Resim
Resim
Resim
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners