Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj MrPandül » 24 Eyl 2021, 12:14

Emirr yazdı:Resim
Resim
Resim
Resim
Öncelikle saatleri çektiğim saçma açı için kusura bakmayın. Kameraya dik olacak şekilde başarılı bir poz yakalamak beni aşıyor. Bunun sebebi ışık oyunlarının üst sınırlarda dolaşıyor oluşu.

Fifty Fathoms Bathyscaphe modelinin siyah seramik versiyonu 2015’te çıkmıştı ve o günden beri inanılmaz hoşuma giden bir saatti fakat ilk defa deneme şansım oldu. Hazır bulmuşken gri seramik olanı da denedim. İki model de 43.6 mm çapa sahip, titanyum ve çelik versiyonlar 43 mm fakat seramiklerde bulunan titanyum kafesten dolayı 0.6 mm kasaya ekleniyor. Öncelikle saatlerin kalitesi inanılmaz. Siyah saatlerin kaliteyi göstermediği, hatta “ucuz” (fiyattan bağımsız) gözüktüğü söylenir. Fakat Bathyscaphe özelinde böyle bir durum söz konusu değil. Lug yapısının kısa oluşundan dolayı oldukça rahat oturdu bileğime. (Bileğim 16.5 cm) Seramikler bilekte neredeyse yok gibi, inanılmaz hafifler. Sailcloth kayışların kalitesi oldukça üst düzey. Saat benim olsaydı kayışla ilgili bir arayışım asla olmazdı.

Son olarak, marka geçmişiyle, hikayesiyle, 120 saat güç rezerviyle alınıp tepe tepe kullanılabilecek bir saat olarak görüyorum.

Not: İzlemeyenler için Blancpain Youtube kanalında 2 bölümlük Fifty Fathoms belgeseli var. Kesinlikle öneririm. [emoji1360]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Saatlerin kalitesi ve geçmişi tartışılmaz gerçekten ama ilk iki modelde indeksler neden o kadar ufak anlam veremedim saatin kadranı çok boş duruyor ve içinde kayboluyorlar sanırım 38 veya 40mm versiyonu bence çok daha hoş olabilirdi ama dalışta büyük saat avantaj tabi ki
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj kirpi » 11 Eki 2021, 00:23

Resim
Kullanıcı avatarı
kirpi

Mesaj Ozgur » 15 Eki 2021, 17:59

Resim
Resim
Resim
Resim
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj copycat » 11 Kas 2021, 11:25

Uzun zamandır görüşemediğim yakın bir dostumun saatini şöyle bir takıp denedim.

Titanyum saat gerçekten çok hafif. Boyutu da büyük ama ince bir saat. Kayışında kauçuk ibaresi var ve yumuşacık.

Fiyatını sormadığım için parasını hak eden bir model mi bu konuda yorum yapamıyorum. Ancak son zamanlarda bayağı popüler olduğunu duyuyorum.Resim

CPH2113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Ozgur » 19 Kas 2021, 19:13

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj Ozgur » 19 Kas 2021, 19:15

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj Ozgur » 03 Ara 2021, 11:26

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Hangi Saati Denediniz / İncelediniz?

Mesaj haylo » 03 Ara 2021, 12:49

Ozgur yazdı:Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Özellikle bu saati denemeyi ben de istiyorum. Yeni Pelagos Fxd çok hoşuma gitti. Nato kordon çok sevmesem de kendi orijinal kordonu da güzel ama başka başka çok daha yakışan nato kordonlar gördüm. Mavi BB58 ile bir kıyas yapmak lazım aslında. Tarih çarkı falan da gidince simetri süper olmuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
haylo

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 129 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners