Rolex Periyodik Servisi Tecr羹beler ve Bak覺m覺n Kapsam覺 Bilgi

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex Periyodik Servisi Tecr羹beler ve Bak覺m覺n Kapsam覺 Bi

Mesaj g繹rkemk » 17 Kas 2020, 22:29

ikinci el saat al覺rken art覺k 5 ya覺n 羹st羹ne 癟覺km覺 ise her zaman servise girebileceiini bilerek al覺n
iyi ustalar standart bir bak覺m覺 1000 - 1500 tl aras覺na 羹st seviye markalar i癟in yap覺yor ancak par癟a deiimi ihtiyac覺 olduunda iler 癟ok deiebilir
orjinal servise bak覺m yapt覺rma oran覺 羹lkemizde y羹zde 20 leri ge癟mez be o y羹zden servis ka覺d覺 bulma olas覺l覺覺n覺z az
saatini orjinal servise veren adamda o saati 癟ok seviyordur ve genelde mecbur kalmad覺k癟a satmaz
orjinal servise girmeyen saat lerde ayr覺ca fazla su ge癟irmezik beklememek gerekir
bu ilerden ka癟覺nman覺n en kolay yolu saati al覺rken tan覺d覺覺n覺z bir saat癟ide elektronik time graphera sokmak 10 dakikada saatin genel sal覺覺 hakk覺nda b羹y羹k oranda kasay覺 a癟madan bilgi edinmi olursunuz.
eer saatin deeri iki bin dolar覺n 羹zerinde ve ya覺 varsa bu yol en mant覺kl覺s覺 olur. ayr覺ca transparan arka kapak varsa saat癟i basit bir loupe kullanarak yalar覺n kuruyup kurumad覺覺n覺 g繹rebilir.
Kullan覺c覺 avatar覺
g繹rkemk

Kay覺t: 02 Eyl 2016, 14:57

Mesaj nemes117 » 01 Mar 2022, 19:43

Herkese Selamlar,
Forumu uzun zamand覺r ara ara ziyaret ediyordum ama yeni 羹ye oldum ve bu ilk mesaj覺m. Yakla覺k 12 ya覺nda olan rolex datejust saatim, koldan 癟覺kard覺ktan 3-4 saat sonra durduu i癟in servise g繹t羹rmeye karar verdim. Rhodiumun fiyat覺 癟ok geldii i癟in Cengiz Ustaya g繹t羹rmeyi planl覺yorum. Saat 12 ya覺nda olduu i癟in 癟ok fazla derin olmayan 癟izii var. Ara ara okuduum yabanc覺 bir forumda polish iinin 癟ok hassas olduu, baz覺 y繹ntemlerle yap覺lan polish iinin sonunda saatin bileziindeki rolex armas覺n覺n belirsizlemesi gibi s覺k覺nt覺lar 癟覺kabildii yaz覺l覺yor. Polish konusunda bir deneyimim olmad覺覺 i癟in saate bu ilemi yat覺r覺rken se癟mem gereken bir y繹ntem vs. var m覺 diye merak ediyorum.
Ayr覺ca, benim saatimde steel bezel var, ve ben fluted bezelleri 癟ok beeniyorum. T羹rkiye'de after market whitegold veya steel fluted bezel bulabileceim bir yer biliyor musunuz? Eer yoksa yurtd覺覺ndan sipari edersem nelere dikkat etmem konusunda tecr羹besi olan var m覺 ?

imdiden teekk羹rler.
Kullan覺c覺 avatar覺
nemes117

Kay覺t: 01 Mar 2022, 17:37

Mesaj odeon » 02 Mar 2022, 20:29

Sanilanin, bilinenin, soylenenin aksine ulkemizde yetkili bir Rolex servisi bulunmamaktadir.
Ilginc geldi sanirim... Bir daha tekrarlamak gerekirse ulkemizde bir Rolex Service Center yoktur.
Peki ne vardir... Yetkili bayiler, grey saticilar ve bagimsiz saat ustalari.

Resim

En heyecanli kisima gelirsek... nedir bu Rolex Service Center?
Rolex Service Center; Rolex marka saatin bakiminin yapildigi, uzun yillar hizmet etmesi icin mekanizmanin ve metal aksamin devaminin saglandigi yerlerdir. Oncelikle sizin saatinizi incelerler, saate dair her seyi rapor halinde size sunarlar. Bu raporda saatin neresinde cizik var, ne sorunu var, ne yapilabilir yazar. Siz de bu rapora gore arzu ettiginiz bakim secenegini secersiniz. Ornegin; saatin caminda ve yelkovanda cizik bulundugu anlatilir, siz sadece camin degisimini ve yelkovanin ayni kalmasini secebilirsiniz. Zaman perspektifinden bakilinca ne tur yenileme ve mudahale yapilmasi gerektigini sorabilir, mantikli oneriler alabilirsiniz.
Yapilacak islemde mutabik kalinca sizin saatiniz tamamen demonte edilir; tum parcalari temizlenir, kontrol edilir ya da degistirilir. Saat yeniden toplanir, zaman olcumu yapilir, basinc olcumu uygulanir. Tum kontrollerden gectikten sonra yapilan islemlerin dokumu ile birlikte saat size gonderilir. Polisaj isterseniz polisaj da saatin orijinaline uygun yapilir.

Rolex saatimi Turkiye'de yetkili oldugunu iddia eden bir servise, daha sonra o yetkili servisin ehil olduguna inandigim tecrubeli ustasina ve en nihayetinde Londra'da Rolex Service Center'a yolladim. Ve sunu acikca soyleyebilirim ki saatini seven, saatini uzun yillar kullanmayi dusunen kisiler varsa hic dusunmesin, saati buyuk sehirlerdeki (Geneva, London, NYC ve benzeri) bir Rolex Service Center'a teslim etsin. Maddi kismini hic dusunmesin, zira her cent'i hak ediyorlar.

Bagimsiz cok iyi ustalar da var bu arada... yani soyle bir usta bulursaniz onu da deniyebilirsiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=tjd6eZc3oRs
Kullan覺c覺 avatar覺
odeon

Kay覺t: 04 May 2016, 13:32

Mesaj kilimanjaro » 02 Mar 2022, 21:12

Say覺n odeon , m羹terisi olduum Adana rolex bayinde son al覺veriim esnas覺nda binan覺n arkas覺ndaki bak覺m tamir servisini gezdirdiler bana.Labaratuar k覺vam覺nda bir yerdi.Sadece 1 usta 癟al覺覺yor ... 襤svi癟re rolex de eitim alm覺 , sertifikas覺n覺 g繹sterdiler.Orada bak覺m ve/veya tamire gelmi olan bir癟ok rolex g繹rd羹m.襤steyen iletiime ge癟ip bilgi alabilir.lkenin d繹rt bir yan覺ndan rolexler geliyormu buraya.

Bu g繹r羹p ,gezdiim yeri hangi s覺n覺fa koyabiliriz bilemedim.Bu arada 羹niteyi 襤svi癟re rolex ,Adanaya gelip kendileri kurmu ve belli periyotlarla denetlemeye geliyorlarm覺.
Ne kadar farkl覺 olursa olsun, sana ait olmayana tenezz羹l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge癟me

Ernesto Che GUEVARA
Kullan覺c覺 avatar覺
kilimanjaro

Ya: 50
Kay覺t: 15 Eki 2014, 21:43

nceki

• Similar topics
    Cevaplar
    G繹r羹nt羹leme
    Yazar

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 198 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners