Saatlerimizin Güvenliği İçin Neler Yapıyoruz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saatlerimizin Güvenliği İçin Neler Yapıyoruz?

Mesaj erenedip » 17 Mar 2017, 09:24

Cok gecmis olsun kardesim cidden cok uzuldum. Bu hirsiz olayinin bu ulkede en ufak caresi yok ya deli oluyorum

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
erenedip

Mesaj khef » 17 Mar 2017, 09:39

Dostum gercekten çok üzüldüm. Allahtan siz evde yokken olmuş. Sağlığınız her şeyden önemli. Geçmiş olsun.

Benzer bir olay bizim başımıza gelmişti. Hatun evdeyken, önce birkaç kere zile basıp, kimse yok sanıp zorla girmişler. Banyodan çıkınca hırsızlarla (bir kadın bir erkek) denk gelmiş. Şans eseri şahıslar sesleri duyunca arkalarına bakmadan evden çıkmışlar. Bizimki de peşlerinden gitmiş. "Kimsiniz?" diye sorunca, "apt. temizliğine geldik abla" demiş kadın olan. Adam o sırada merdivenlerden aşağıya, koşar adım iniyormuş. Tabi polis ve ben gelene kadar ortadan kaybolmuşlar. Olay pazar öğle 12'de meydana geldi ve biz en üst katta oturuyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Tgm » 17 Mar 2017, 09:58

İnanın çok üzüldüm :( 1 sene kadar önce ben de aynı şeyi yaşamıştım. Çok kötü bir duygu. Çok geçmiş olsun
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj kethuda57 » 17 Mar 2017, 10:48

herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim.

Bu işler gerçekten yasalar ve polisler tarafından ciddiye alınsa önüne geçilebilir. suç üstü yakaladıkları adamları 2 gün sonra salıyorlar sonra aynı adamlar 2 gün sonra başka birinin evine hırsızlığa gidiyor. bunu birebir yaşamış insanlardan duyunca pek bir ümidim kalmadı.
örneğin tanıdığım bir abi anlattı 2 erkek 1 kadın pazarlamacı şeklinde binalarına girmiş adamları suç üstü yakalamış ve hırsızları polise teslim etmiş. 1 hafta sonra arkadaşının dairesine hırsız girmiş evinden bir dünya şey çalınmış. çalanlar kim peki : yine aynı 2 erkek ve 1 kadın pazarlamacı görünümlü hırsızlar....

polise sordum oldu ya ben bu saati herhangi bir internet ilanında gördüm ne yapmam gerekiyor diye. adamla buluşma ayarlaman lazım sonra biz geliriz suç üstü yaparız, ama bu tür insanlar buluşmalara gelmez... ( siz bize ilan numarasını verin biz takibe alırız falan yok yani ) yani gittiğim karakolda polis prosedürleri uygulamakla görevinin tamamlandığını düşünüyor. ifade aldı eve geldi parmak izi aldılar tamam artık görevimiz tamamlandı düşüncesindeler.
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj Tgm » 17 Mar 2017, 11:00

Ben ek tutanak tutturmak için karakola gitmiştim tekrar. Asayişe bir girdim ki, adamlar uyuyor.. Allahım dedim bunlar mı benim derdime derman olacak.. Dürterek uyandıracaktım "kalk hemşehrim geldik" diye.. Evet arka sokaklar sadece bir diziden ibaret
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj kethuda57 » 17 Mar 2017, 11:21

Tgm yazdı:Ben ek tutanak tutturmak için karakola gitmiştim tekrar. Asayişe bir girdim ki, adamlar uyuyor.. Allahım dedim bunlar mı benim derdime derman olacak.. Dürterek uyandıracaktım "kalk hemşehrim geldik" diye.. Evet arka sokaklar sadece bir diziden ibaret

sabah yazılı ifade vermeye gittik akşam açılan dosyayı bulamadılar durum o kadar vahim yani :roll: :roll:
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj erenedip » 17 Mar 2017, 11:32

Ya gercekten klise olacak ama bu ulke bitmis... ortadogu ulkelerinde bile bir sistem vardir bize uyar veya uymaz. Bizim ulke cidden cigrindan cikti. Adalet sifir nereye kadar boyle gidecek bilmiyorum. Bir polisle konusmustum onlara da hak verdim adam diyor ki once deli gibi ugrastiklarimiz oldu. Suc ustu yakaliyorsunuz ama yasalar en fazla 3ay ceza veriyor. Biz de bezdik insanin ugrasasi gelmiyor demisti. Gercekten cok skildim!!

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
erenedip

Mesaj Baran » 17 Mar 2017, 11:37

Ya şantiyemden 15bin liralık malzeme calındı elimde güvenlik kameralarıyla görüntülerle gittim bulamadılar adamları.Bulamaz tabi kendi mahallesinden arkadası polisin yada komşusu hemşerisi..Bense amaaan koymaz sana dediği Muthait.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 78 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners