Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Saatçilik Tarihine Ne Katmış ki International Olmuş!!! IWC

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saatçilik Tarihine Ne Katmış ki International Olmuş!!! IWC

Mesaj Clk » 27 Tem 2010, 17:04

Bu ücüncüsü

Meine Portugieser (inzwischen verkauft) hatte auch enorm unschöne Gangwerte (anfangs +18 Sekunden/Tag). Nach zweimal regulieren lief Sie dann aber wirklich perfect (+1Sekunde/Tag).

Die fehlende Funktion der Krone hat mich auch einmal ereilt... Ging auf Garantie. Wenngleich mir die Uhr stets gut gefiel habe ich mich leider von den anfänglichen Unzulängigkeiten nicht erholt und die Uhr nach einem Jahre Tragezeit verkauft.

Gruß

Benjamin
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Clk » 27 Tem 2010, 17:07

bir tane daha

Habe seit einigen Tagen festgestellt, daß sich bei meinem Fliegerchrono die Scheibe für das Datum bereits um 9.00 bzw. 21.00 Uhr dreht, die Wochentagsscheibe aber erst - korrekt - um 12.00 bzw. 24.00 Uhr.

Weiß jemand, woran sowas liegt ?????

Bir tane daha

Hallo allerseits!

Habe selbige Uhr, bei der es genauso ist. Ebenso ist es beim IWC Fliegerchrono von meinem Bruder.
Habe mal bei IWC in München angerufen. Die sagten mir, das Datum und Wochentag getrennt voneinander umschalten müssen, da bei gleichzeitiger Umschaltung zuviel Energie gebraucht wird und die Amplitude dann zu stark abfallen würde was zur Folge hat, das die Uhr dann ungenau geht.
Deswegen passiert der Schaltvorgang auch relativ langsam.
Gruß!
Sascha
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Clk » 27 Tem 2010, 17:08

Birazda Ingilizce :)

Hello everyone, newby here.

Has anyone had difficulty contacting the IWC Technical Center?

My 6-month old Mark XVI has been with the Richemont Technical Center in Fort Worth, TX for 6 weeks now, and I've repeatedly tried to contact them by phone, email, and fax, and nobody ever gets back to me.

I sent my 6-month old Mark XVI for repair about 6 weeks ago because something was wrong with the mechanism. The Richemont Technical Center in Forth Worth sent me a bill for over $600 and wrote that they won't cover the repair under warranty because the watch had received a shock. Since I have been wearing the watch on my wrist all the time, there is really no way it could have received a shock beyond normal wear. So ever since I received this bill, I tried contacting them to talk to a human being and discuss the issue, but no dice.

This seems pretty lousy customer service for a $4000 watch...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Clk » 27 Tem 2010, 17:29

IWC ile ilgili bunlar gibi sikayet mesajlarindan internet üzerinde yüzlercesini bulmak mümkün.

Yukarida ki mesajlarin ikincisi haric tamaminda ki saatler yeni. Bütün kullanicilar teknik hatalar, fonksyinonunu yitiren saat parcalari yada kirilmalara kadar giden üretim bozukluklarindan bahsediyorlar.

IWC Komplikasyon (ama problem anlaminda komplikasyon :lol: ) üretiyor arkadaslar. Binlerce TL karsiliginda ki Dolar yada Euro'yu bu saatlere baglamis insanlar bunlar. Yazdiklarina bir kac örnek...

2 tane IWC Portekizli saatim var. Bunlardan bir tanesi Kirmizi Altin (2 yasinda), digeri ise Celik (1 yasinda). Ikisi de bu sürec icerisinde 2 kere bozulup servise gitti. Altin olanin tepe islevini kaybediyor. Servise gidip 10 hafta sonra geliyor ve servis sonrasi günlük sapmasi 2 dakika/gün üzerine cikiyor. Sapmadan dolayi saat tekrar Schaffhausen'a gönderiliyor ve 4 hafta sonra geri geliyor.
Geldikten sonra el yikarken saat su aliyor. Hadi bir daha Schaffhausen :) Bu sefer 8 hafta.... Hatirlatayim bu saat bugün 15.000 Euro civari fiyat ile satiliyor :)

Celik model ise ilk günden cok kötü bir hassasiyete sahipmis. Bu saati de servise gönderiyorlar ve cikan sonuc dislide 3-4 adet dis eksik :) IWC seni seviyorum :)

Digerleri de, bu sekilde. Isterseniz ceviririm ama bu yönde o kadar cok e-mail var ki yada forum mesaji inanamazsiniz.

Diyeceksiniz ki surada birkac yüz mesaj cok mu... Ben de sorarim IWC denen atölye senede kac tane saat satiyor ki :) Allah bilir hepsi hatalidir :)
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Redliner » 27 Tem 2010, 18:17

Rolex rulles diyosun yani sen gene anladım onu ben :D
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj Clk » 27 Tem 2010, 18:20

:D
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 27 Tem 2010, 18:22

Tüm yazılan kullanıcı ve servis şikayetlerine rağmen ilerde kolleksiyonuna birde güzel IWC katacağını tahmin ediyorum :)

SIHH 2010'da tanıtılan "Portugaise Remontage Manuel" halen pek tarzıma uygun bir saat olmamasına rağmen renk kombinasyonu ve zarifliği ile benim oldukça hoşuma gitti.

Resim
IWC Portugaise Remontage Manuel
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 27 Tem 2010, 18:29

Kurmali, ince güzel bir model. Aliyorsun, iki gün sonra kurma kolu elinde kaliyor :) ahahaha :D
Kullanıcı avatarı
Clk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Anpilfan, Google [Bot] ve 56 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners