Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Wakmann - Germany ( Gerçek Mekanizmalı Reproduction )

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Wakmann - Germany ( Gerçek Mekanizmalı Reproduction )

Mesaj Clk » 10 Eyl 2010, 23:59

Fiyat dekorsuz mekanizmali saat icin 1000 Euro dekorlu icin 1700 Euro
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Redliner » 11 Eyl 2010, 00:55

Son aldığın steinhart saatten tarz ve mekanizma olarak çok büyük bir fark göremiyorum ben. Ama el işçiliği farkı zannedersem seni cezb eden en önemli nokta. Mekanizma yi çok beğendiysen alıp almama konusu bir detay senin için. Ama 1700 Euro ya almam. Gider başka bir Alman markası var ya hani onuda sen yüklemiştin foruma adını tam hatirlayamadim ama schamburgwatch muydu neydi hani güzel tok bir saat. Ben onu alırdım. En azından tarzı farklı... Haa diyosanki bu saat 35 sene sonra acayip değerlendirmek
is olur bende belki satarim ılerde hoşuma gitmez ise dersen o başka...
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj Clk » 11 Eyl 2010, 01:10

Bu saat 135 sonra bile deger kazanmaz :) Dedigin gibi bu fiyatlara alinabilecek cok saat var. Hatta bunlardan bir tanesi de Longines Legend Diver. Ama saatin el isciligi beni cezb ediyor. Gerci Bond'ta alma dedi :)

Bakalim, hafta sonu düsünüp yanlis yapmamak lazim :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj polemik » 11 Eyl 2010, 01:39

Saat güzel de bence deli para. Bu paraya çok daha iyi saatler alınabilir bence.

Amaç farklı olmaksa, yine yanlış seçim bence. Bu tasarıma sahip onlarca saat bulmak mümkün. Hani Radiomir ya da RO gibi adeta imza tasarımlara sahip olan bir saat olsa tamam diyeceğim, ama son derece basit bir tasarıma sahip bu saat. Kötü mü, asla. Ama değer mi, iyi düşünmek lazım.

Mutlaka alınacaksa dekorsuz olanı alırdım, böyle bir saatin dekorsuz olmasını tercih ederim.
Kullanıcı avatarı
polemik

Mesaj Frax » 11 Eyl 2010, 10:16

Abi sen bunun yerine Legend Diver al hem artik senin pilot saatin var :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj razz » 11 Eyl 2010, 12:13

clk; seni tanıdığım kadarıyla ( ve biraz da yukarıda hayranlıkla bahsetemenden :) ) 1700 EUR'luk dekore edilmiş opsiyona yönelirsin.. Ancak saatin marka/model/kalibre gibi parametreleri göz önüne alındığında talep edilen etiket fiyatına çok daha başarılı opsiyonlar bulmak mümkün, sen de biliyorsun.. Ayrıca hatırlatayım, TSF SE de kuvvetle muhtemel Pilot olarak üretilecek ;)
Sonuç: Save it bro.. :thumbup:
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Modern60 » 12 Eyl 2010, 20:25

Saatin içerisindeki makine vintage FH 27. Muhtemelen İsviçre'de tanınmış bir üretici tarafından replika olarak yeniden üretilmişitr. Çünkü ETA FH yani Fontameleon Horlogere i üretmiyor. Makine sebebiyle değeri artcak olan saatlerden olabilir. Ama kaç yıl sonra derseniz bence en erken 20 sene sonra diyebilirim. İsviçre de üretilmiş en değerli makinelerden birisi.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Clk » 16 Eyl 2010, 17:12

Modern60, Wakmann firmasi makinelerin orijinal oldugunu belirtiyor. Yani replika degil o dönemde üretilmis mekanizmalar. Bu nedenle mekanizmanin yasi icin 75 yazdim. Hatta firma bana saat ve firma ile ilgili brosurler yollamis. En kisa zamanda scan edip paylasmak niyetindeyim.

Bu noktada yorumlarin önemli...
Kullanıcı avatarı
Clk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: ErsinGS, EvrenT, Majestic-12 [Bot] ve 48 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners