TSF Üyelerine Özel İndirimli Lüks Saat Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız

Celik? Altin? Altin kaplama?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Celik? Altin? Altin kaplama?

Mesaj Ziyaliv » 05 Kas 2009, 21:40

bende yazayım fikrimi ben daha çok çelik, titanyum tercih ederim saf altın olan saatler özellikle yumuşak ayar yani 18K üzeri ise olursa hatta 18K da dahil ilk yıllarda değil fakat 10 ya da 15 yıla dayanırken sürekli kulllanılırsa saatte alltın yavas yavas yıpranmaya başlıyor. Özellikle kuyumculuk yaparken sattığım altın saatler ki kuyumculugu bırakalı 10 civarı oldu bazıları pil için bazıları da revizyon için geliyorlar bakıyorum da yuvarlak hatlı olan saatlerde pek belli olmuyor ama köşeli keskin hatlara sahip saatlerin keskin detaylı yumuşamaya başlıyor. Benim saatıklarımı ben ARPAŞ firmasına yaptırıyordum bilmiyorum bu ullysse nardin gibi saatlerde acaba altını sertleştirici bir alaşım kullanıyorlar mı eğer kullanıyorlar ise o tarz saatlerde de bu dediğim kullanımdan dolayı aşınma olmaz eger ki olursa da pek altın tercih etmem.
"Saat, Saatçiden Alınır...."
Kullanıcı avatarı
Ziyaliv

Mesaj Egunns » 06 Kas 2009, 00:24

benim pilli tag...bezel brushed rose gold...tüm numaratörler parlak rose..kasa mat çelik...satıyorum 1000 tl verdiler vermedim

Resim
Commander Chronograph,Mido
Kullanıcı avatarı
Egunns

Mesaj Egunns » 06 Kas 2009, 01:41

keyfe keder 1700 yazmıştım arayan soran olmadı..1250 tl yazdım...1000 veririz dediler vermedim...aslında tamam 1200 e alıcam deseler belkide vermicem :)...aslında ben bunu metal bezelli ve mavi kadranlı almıştım...ama rose gold bezelli de aklıma fena takılmıştı ve çıkmadı :)....5 sene önce sadece bezeline 650 tl..kadrana 150 dolar..saniye akrep yelkovana 150 tl verdim...yani 2. elini rahat bulurdum o paralara :)...kaplama değil altın
Commander Chronograph,Mido
Kullanıcı avatarı
Egunns

Mesaj MortingenStrasse » 08 Kas 2009, 12:56

Beyaz altın olmasını tercih ederdim, ama duygusal nedenlerden dolayı çelik :)
Kullanıcı avatarı
MortingenStrasse

Mesaj asiruh2009 » 10 Kas 2009, 17:24

kesinlikle çelik ...
MAY THE FORCE BE WİTH YOU...
Kullanıcı avatarı
asiruh2009

Mesaj deha » 10 Kas 2009, 18:37

Eninde sonunda saat eskiyecektir, ikinci el saat piyasasına baktığınızda altın kaplama olan tüm saatlerin cilde değen kısımlarında hep aşınma vardır, altın kaplama gitmiş onun altındaki kasa malzemesi görülmektedir. Saatinize çok iyi baksanız bile terin aşındırıcı etkisi bu sonucu yaratacaktır. Dolayısıyla bana göre ne yapmak istediğinize bağlı, eğer kısa vadeli olarak ben 2-3 yıl takarım sonra elimden çıkarırım diyorsanız, altın kaplama saat tabi ki hoştur, ama uzun yıllar saklıyacağım diyorsanız ya da ikinci el eski bir saat alacaksanız kesinlikle çelik saat öneririm. Komple altın saati ise malzemenin çok yumuşak olması nedeniyle önermiyorum, çok çabuk çiziliyor veya darbe izi kalıyor, çelik ise tank gibi, çizik mutlaka oluyor ama en azından daha diri kalabiliyor saat. Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
deha

Mesaj sedir » 04 May 2010, 19:19

Ya çelik ya da titanyum.
Saati mücevherleştirmek bana aykırı geliyor.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners