1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

IWC Aquatimer Deep Two ve JLC Master Compressor Diving Pro

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: IWC Aquatimer Deep Two ve JLC Master Compressor Diving Pro

Mesaj 2fast4u » 30 Mar 2010, 14:43

http://media.photobucket.com/image/bulgari%20diagono/TLex_05/BvlgariDiagonoProfessionalScubaD-2.jpg
tip olarak ideal bir diver, fonksiyonel ama sade kaba gorunumlu ama şık
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj razz » 30 Mar 2010, 15:36

Ben klasik Sea Dweller 16600'un bir diver'dan beklenen özellikleri karşıladığını düşünüyorum.. Sonuçta smokin ile bile kullanılabilecek çok şık bir saat.. Bunun yanında 1000M+ su basıncına dayanıklı olması dalış amaçlı olarak kullanılmasına imkan veriyor.. Marka imajı ve dizaynındaki sade güzellikten bahsetmeye gerek bile görmüyorum..

Günümüzde, dalış için özel olarak geliştirilmiş arayüzlere sahip modern dalgıç saatleri kullanılıyor.. Örn; Sunto Stinger.. Bir arkadaşım aktif olarak dalgıçlık hobisine devam ediyor ve herzaman bu saati kullanıyor.. Saatin dalış sırasındaki bazı kayıtlarını NoteBook'una aktarıp kendine ait çeşitli tablolar oluşturuyor..
Sonuçta kimse 100M+ derinliğe kolunda analog bir dalgıç saati ile inmiyor artık.. Nette de araştırdığınızda, özellikle 90'lı yıllarla beraber profesyonel dalış amaçlı, dijital dalgıç saatlerinin kullanımının yaygınlaştığını ancak tıpkı profesyonel bir fotoğrafçının DSLR makinesinin yanında bir tane de analog "back up camera" taşıması gibi bu dalgıçlarında diğer bileklerinde bir "analog" back up diver watch'la daldıklarını görebilirsiniz..

Bence bir diver saatin kesinlikle olması gereken özellikleri;
-analog lay out
-otomatik kalibre
-safir cam
-çelik ve diver extension'lı bilezik

Ben Rolex Submariner 16613 ( Black ) seçerken estetik olarak üretilmiş en güzel saatlerden biri olduğunu düşünürek seçmiştim.. Bir önceki Rolex'im 16610'du.. 16613 altın ilavesiyle "tool watch" özelliğinin biraz dışına çıkmış bir model olduğu ve ara sıra çelik Submariner'ı da özlediğimden yakın zamanda bir 14060 aldım.. 1953'te üretilen ve estetik kaygılardan ziyade dalışa uygunluk amacı gözönüne alınarak dizayn edilmiş ilk Submariner'a günümüz modelleri içinde en çok benzeyen saattir 14060.. Ve pek çoğunuzun bildiği üzere tarih göstergesi bile yoktur..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Clk » 30 Mar 2010, 15:39

Adresi link icine alirmisin? Kirik.

Ben iki üreticininde amatör dalgiclara oyuncak niyetine cikarttigini düsünüyorum. Yoksa isimlerinde ki pro yada deep biraz hikaye yani :) Pro yazan dogru derinlik göstermiyor, Deep yazan da derine inemiyor :)

Razz, hayirli ugurlu olsun. Yine ne fotograf var ne bilgilendirme :) Hep kendine mi saklayacaksin bu güzellikleri?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj 2fast4u » 30 Mar 2010, 15:44

The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj 2fast4u » 30 Mar 2010, 15:52

benim bildigim rolex submariner bir tanedir fakat goruyorum ki elli cesit kodlu sub varmis neyse ki bugune kadar hata yapip bilmeden almamisiz.No date kazigini yemekten son dakika 100 dolar yuzunden yirtmistim .Simdi 16 binle baslayan kodlu saatlerin gorunus farklari varmidir.Bunla ilgili topici kacirmisim herhalde
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj razz » 30 Mar 2010, 16:02

clk yazdı:Razz, hayirli ugurlu olsun. Yine ne fotograf var ne bilgilendirme :) Hep kendine mi saklayacaksin bu güzellikleri?

Dostum teşekkür ederim..
Günlük takıyorum anack inan daha bir fotosunu çekmek kısmet olmadı..

Kısaca bahsetmek gerekirse; W serial ( 94/95 prod. ), Non-COSC caliber ( but keeps time well within COSC specs +2sn./day.. )
PS: Bu kısım e-bay ilanı gibi oldu biraz :)

Ebay ilanini begendim :) Tekrar güle güle kullan ve resimlerini mutlaka ekle :) Bu arada Rolex ailesine yeni bir üye daha katildi. Kisa zamanda burada paylasacagini umuyorum. Daha fazla konusmayayim, heyecani kacmasin :)
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj 2fast4u » 30 Mar 2010, 16:04

bu arada benimde nacizene fikrim bir saat diver model olsa dahi takim elbiseyle takilabilmeli ayni zamanda sort mayo ile de siritmamali.Bond amcamizdan miras kalmis olabilir bu kareler..:)amator dalislarda korkmadan kullanilabilmeli ve fosforlari guclu olmali.celik bezeli kalin ve saatin bir yerlerinde scuba havasi esmeli diye dusunuyorum.Mutlaka agir ama rahatsiz etmeyen celikten olup uzerinde min.300 lu wr yazmali.Asagisi alerji yapiyor kolumda:)mavi ekran omega yi cagristirsa da guzel dusunulmus bir espri oldugunu kabul etmek gerekir.2.olarak diver saatlere referans olabilecek saat markasi elbette doxa dir benim icin
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj razz » 30 Mar 2010, 16:32

2fast4u yazdı:benim bildigim rolex submariner bir tanedir fakat goruyorum ki elli cesit kodlu sub varmis neyse ki bugune kadar hata yapip bilmeden almamisiz.No date kazigini yemekten son dakika 100 dolar yuzunden yirtmistim .Simdi 16 binle baslayan kodlu saatlerin gorunus farklari varmidir.Bunla ilgili topici kacirmisim herhalde

16610 SS, Date
16610 SS, Date 50th Anniversary ( Green Bezel )
14060 SS, Non-Date ( new generation has COSC caliber )
16613 Blue / Black 18K Gold/SS Date
16600 SeaDweller

Bunun dışında tamamı sarı altın, tamamı beyaz altın, pırlantalı kadran ( Serti Dial ) gibi Submariner'lar da mevcuttur..

Bu "Non-Date kazığı" mevzusunu merak ettim bu arada?
Kullanıcı avatarı
razz

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners