TSF Üyelerine Özel İndirimli Lüks Saat Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız

Diver, Scuba Diver, Submariner vs. Kavramları ve WR İlişkisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Diver, Scuba Diver, Submariner vs. Kavramları ve WR İlişkisi

Mesaj mlm » 21 Ağu 2010, 17:52

Arkadaşlar merhaba,
Bu merakımı üstadlara özel mesaj yoluyla sorup o şekilde de giderebilirdim lakin belki benim gibi merak eden veya edebilecek başkaları da olur düşüncesiyle bir konu açmayı uygun buldum. Şimdi sorum şu;

1. Diver, Scuba Diver, Submariner, Marinemaster kavramları ne anlama gelmektedir, farkları nelerdir?
2. Örneğin WR si 300 m olan bir saati WR si 200 m olan bir saatten ayıran teknik farklar ve yapımda kullanılan teknoloji nasıl bir fark arz etmektedir? ( Aynı soru 200m WR-100m WR, 100m WR- 50m WR için de geçerlidir) Yani demek istediğim kolumuzda 300 m WR li Marinemaster ve 200m WR li Scuba Diver ile dalış yapıyoruz, teorik olarak 200 m ye kadar herşey güzel, fakat ne hikmetse 200 ncü metrede Marinemaster bana mısın demez iken, Scuba su koyvermeye başlıyor.. Tam da bu safhada Marinemaster'a Seyyid Onbaşı kuvvetini sağlayan ve suya dayanmaya devam etmesini temin eden teknik farklar nelerdir? :D

Verilecek cevapların foruma ve WR li saat meraklılarına faydalı olacağı düşüncesindeyim.
( Bu arada bu konunun daha önce başka bir başlık altında açılmış olma ihtimali olabileceği şimdi aklıma geldi eğer öyle ise yetkili arkadaşlar yönlendirme yapıp silebilirler, kalabalık etmesin.. ) :)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Re: Diver, Scuba Diver, Submariner vs. Kavramları ve WR İlişkisi

Mesaj Clk » 21 Ağu 2010, 17:57

Ohooo, yine is cikti :D Aslinda soru muhtesem ama cevabi icin uzunca calismak lazim. Resimler ile desteklemeden anlatmak biraz zor.

Bugün tembelim aksama da yemege cikacagim. Eger bu sürecte kimse cevaplamaz ise yarin yazarim tatmin edici bir cevap ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mlm » 21 Ağu 2010, 18:02

Merakla bekliyoruz, afiyet olsun clk.. ;)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Redliner » 21 Ağu 2010, 18:05

Bu sorularının hepsine değilde genel anlam itibariyle çoğuna zaten forumumuzda bulunan saatlerin WR seviyeleriyle alakalı bir bölümde yanıt bulabileceğini düşünüyorum. Ben clk dan daha tembel olduğum için linkini bile veremiyorum tabi ama :lol: Sen sen ol WR si 50m den düşük bir saat alma ve alırsanda suya yaklaşma. Nasıl öneri ama :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj Bond » 21 Ağu 2010, 18:11

Mlm var bu sorunun cevabı. Hatta bunu ben sormuştum, merak edip. Onun dışında diverların farklarını anlatan ve özelliklerinden bahseden 3 ayrı konu daha olmalı forumda. Bulup buraya ekleyeyim. Silmeye falan gerek hiç yok ne olacak burdan yönlendirme yaparız daha da güzel olur. :)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 21 Ağu 2010, 18:15

Iyide arkadaslar bu isin teknigi yok forumda. Ben tekniginden bahsediyorum. Olursa hicte fena olmaz. Aciklamalari yaptiktan sonrada basligi "WR degerlerine göre saatlerin teknik farklari" seklinde degistiririz.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 21 Ağu 2010, 18:21

Forumdan Diver, WR seviyeleri, Scuba saatler konularında bilgi içeren bazı konu başlıkları; İlki senin soruna yakın diyebilirim. 2 ve 3'te ekstra genel bilgiler detaylıca mevcut. Diğerleride ilgili bazı konular. Daha var aslında ama aralarda konuştuk hep şimdi bakamadım. Bu sorun iyi oldu neden dersen, forumda böyle ilgili başlıklara link verilen ana konular açılabilir sonra. Erişim açısından baya bir kolaylık olacaktır. Teşekkürler :thumbup:

Saatlerin Su Geçirmezlik Seviyeleri Hakkında Bir Soru :arrow: viewtopic.php?f=12&t=3126

Forumun En Yüksek WR Seviyesine Dayanıklı Saati Hangisi? :arrow: viewtopic.php?f=12&t=2963

Helium Valve - Helyum Vanası ve İşlevi Hakında Bilgi :arrow: viewtopic.php?f=49&t=3316

WR Özellikli Diver Saatleriniz İle Ne Yapıyorsunuz? :arrow: viewtopic.php?f=12&t=3243

Deepsea Under The Pole - Buzlar Altında Deepsea :arrow: viewtopic.php?f=12&t=3124
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Bond » 21 Ağu 2010, 18:23

clk yazdı:Iyide arkadaslar bu isin teknigi yok forumda. Ben tekniginden bahsediyorum. Olursa hicte fena olmaz. Aciklamalari yaptiktan sonrada basligi "WR degerlerine göre saatlerin teknik farklari" seklinde degistiririz.

Clk sanırım sen ben o soruyu sorduğumda tatilde idin, görmemiş olabilirsin. Bende o soruda benzer bir durumu sormaya çalıştım. Teknik olarak onu diyorsan elbette. Dediğim ilk verdiğim link listede. Evet iyi fikir, başlığı öyle daha uygun yaparız bu ve benim sorduğum konu ile beraber.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners