TSF yelerine zel 襤ndirimli L羹ks Saat Modellerini 襤ncelemek 襤癟in T覺klay覺n覺z

Seiko mekanizma sat覺覺 hakk覺nda

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko mekanizma sat覺覺 hakk覺nda

Mesaj Mkose38 » 10 Haz 2024, 11:48

Merhaba

Bir s羹redir akl覺ma tak覺lan bir konu var. Bilindii gibi art覺k isvi癟re mekanizmalar覺n d覺ar覺 sat覺覺 durduruldu fakat japon mekanizmalar覺n sat覺lar覺 hala devam etmekte. 4R36 mekanizmal覺 saat kullan覺yorum ve arat覺rmalar覺mda bu mekanizman覺n d覺ar覺 sat覺lan NH36 mekanizmayla neredeyse. Beni rahats覺z eden konu y羹ksek 羹cretler vererek ald覺覺n saatin mekanizmas覺n覺n d覺ar覺da daha uyguna sat覺l覺p bir 癟ok uygun fiyatl覺 homege ve dier saatlerde de kullan覺l覺yor olmas覺. Mesela kulland覺覺m saatin ayn覺s覺n覺 mod par癟alarla ve ayn覺 mekanizmayla d覺ardan toplayabilirsin. Bu durumda saatin seiko garantili olmas覺 d覺覺nda pek bir fark kalm覺yor gibi ve d覺ar覺 sat覺lan mekanizmalar覺n ayn覺s覺 kullan覺lan seikolardan souma hissi yarat覺yor. Sizce bu mekanizmalar覺 kullanan seiko saatleri almaya deer mi? :!:
Kullan覺c覺 avatar覺
Mkose38

Kay覺t: 17 May 2022, 22:36

Re: Seiko mekanizma sat覺覺 hakk覺nda

Mesaj hfatih » 10 Haz 2024, 14:24

Seiko hala sayg覺 duyduum sevdiim bir marka. Ancak 癟ok fazla alanda 癟ok geride kald覺覺n覺 d羹羹n羹yorum.

Microbrand ve inli saatlere ula覺m bu kadar kolaylasmisken, bu kadar fazla se癟enek varken giri seviye Seiko saatlerin marka etiketi d覺覺nda hi癟bir esprisi kalmad覺.

K繹t羹 bilezikler, kalitesiz camlar, bezeller, kalite kontrol hatalar覺, regule edilmemi mekanizmalar, gereksiz kal覺n kasalar...

Eskiden bir Seiko 5 rakipsizdi, o fiyata daha iyi saat bulamazd覺n覺z, imdi ise bir Seiko 5, fiyat覺na g繹re alabileceiniz en kalitesiz saat olabilir. Yar覺 fiyat覺na alaca覺n覺z herhangi bir Microbrand veya homage saat 癟ok daha fazla kalite hissiyat覺 sunuyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
hfatih

Ya: 31
Kay覺t: 23 Haz 2016, 19:36

Mesaj Mkose38 » 10 Haz 2024, 16:35

hfatih yazd覺:Seiko hala sayg覺 duyduum sevdiim bir marka. Ancak 癟ok fazla alanda 癟ok geride kald覺覺n覺 d羹羹n羹yorum.

Microbrand ve inli saatlere ula覺m bu kadar kolaylasmisken, bu kadar fazla se癟enek varken giri seviye Seiko saatlerin marka etiketi d覺覺nda hi癟bir esprisi kalmad覺.

K繹t羹 bilezikler, kalitesiz camlar, bezeller, kalite kontrol hatalar覺, regule edilmemi mekanizmalar, gereksiz kal覺n kasalar...

Eskiden bir Seiko 5 rakipsizdi, o fiyata daha iyi saat bulamazd覺n覺z, imdi ise bir Seiko 5, fiyat覺na g繹re alabileceiniz en kalitesiz saat olabilir. Yar覺 fiyat覺na alaca覺n覺z herhangi bir Microbrand veya homage saat 癟ok daha fazla kalite hissiyat覺 sunuyor.

Bende 繹yle d羹羹n羹yorum. 癟ok ayak alt覺nda art覺k dediiniz gibi marka etiketi hari癟 hi癟bir espirisi kalmad覺. Bence bu kadar aa覺 d羹memesi gerekirdi. Bir isvi癟re mekanizma istiyorsan mecburen bir isvi癟re saat alman laz覺m kullan覺c覺n覺n kendisini ve saatini 繹zel hissetmesi laz覺m. mesela benim seiko saatimin ayn覺s覺n覺 adamlar mod olarak yapm覺 buda benim biraz saate olan ilgimi yitirmeme neden oldu
Kullan覺c覺 avatar覺
Mkose38

Kay覺t: 17 May 2022, 22:36

Mesaj mturann » 11 Haz 2024, 12:07

hfatih yazd覺:Seiko hala sayg覺 duyduum sevdiim bir marka. Ancak 癟ok fazla alanda 癟ok geride kald覺覺n覺 d羹羹n羹yorum.

Kesinlikle size kat覺l覺yorum
Bir de benim anlamad覺覺m 4 bin TL 5 bin TL Seiko 5 satmak nedir ak覺nl覺k i癟indeyim
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj recepergun » 11 Haz 2024, 15:34

mturann yazd覺:

Kesinlikle size kat覺l覺yorum
Bir de benim anlamad覺覺m 4 bin TL 5 bin TL Seiko 5 satmak nedir ak覺nl覺k i癟indeyim
Seiko hi癟 bir art覺 koymadan kadran deitirerek fiyat art覺rmaya devam ederse mikrobrandlerin y羹kselii daha da artacakt覺r.

En basit 繹rnei ile 200 USD civar覺nda olan SNXS serisinin yeni modeli 400 Euro liste fiyat覺 ile 癟覺km覺. Neredeyse x2 yapm覺lar.

Kendi pazarlama departman覺 bilinmedik mikrobrand benim nh mekanizmam ile 400 - 500 dolara saat sat覺yorsa benim markam 200 dolara saat satamaz demise birey diyemeyiz fakat en az覺ndan bir safir cam eklense m羹teri ikna olacakt覺r, ama o da yok.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
recepergun

Kay覺t: 10 Oca 2020, 23:36

Mesaj payday3d » 24 Haz 2024, 16:07

ok doru bir yorumlama olmu :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
payday3d

Kay覺t: 26 Tem 2016, 19:39

Mesaj kesikparmak » 24 Haz 2024, 17:34

uan farkl覺 meslekle urasam da aslen tekstil m羹hendisiyim. Kuma sat覺nalma sorumlusu olarak 癟al覺t覺覺m d繹nemde bir kuma覺 iki 羹癟 farkl覺 markan覺n beendii olurdu. Ayn覺 kumatan o markalara kot pantolon 羹retirdik. Y覺kama, talama, kimyasal farklar覺, aksesuar, d羹me, fermuar farklar覺 illaki 3-5 euro fark yarat覺rd覺.(1 Euro'nun 3-4 tl olduu zamanlar) Ama ayn覺 kumatan 羹retilme pantolonu X markas覺 200 tl'ye satard覺, Y markas覺 500 tl'ye satard覺, Z markas覺 800 tl'ye satard覺.

Seiko'nun yapt覺覺 da ayn覺 hesap. Saatin deerinden daha fazlas覺n覺 ismi i癟in talep ediyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
kesikparmak

Kay覺t: 30 Kas 2020, 00:28

Mesaj mturann » 25 Haz 2024, 10:53

kesikparmak yazd覺:uan farkl覺 meslekle urasam da aslen tekstil m羹hendisiyim. Kuma sat覺nalma sorumlusu olarak 癟al覺t覺覺m d繹nemde bir kuma覺 iki 羹癟 farkl覺 markan覺n beendii olurdu. Ayn覺 kumatan o markalara kot pantolon 羹retirdik. Y覺kama, talama, kimyasal farklar覺, aksesuar, d羹me, fermuar farklar覺 illaki 3-5 euro fark yarat覺rd覺.(1 Euro'nun 3-4 tl olduu zamanlar) Ama ayn覺 kumatan 羹retilme pantolonu X markas覺 200 tl'ye satard覺, Y markas覺 500 tl'ye satard覺, Z markas覺 800 tl'ye satard覺.

Seiko'nun yapt覺覺 da ayn覺 hesap. Saatin deerinden daha fazlas覺n覺 ismi i癟in talep ediyor.

:thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: aegnor ve 54 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners