Hamilton Khaki King Scuba

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hamilton Scuba

Mesaj kemalcan » 07 Ara 2011, 22:12

Clk yazdı:Ben bu forumun delisi olarak bir soru sormak istiyorum. Ismi Scuba olan bir saate neden deri kayis taktin?

Hocam fazla gelen ağırlıkları atmak istedim.
Kullanıcı avatarı
kemalcan

Mesaj msturan » 07 Ara 2011, 23:15

Saati yakından görmek isteyenlerden biri de benim, hoşgeldin ve teşekkürler kemalcan :champ:
Eğer bir Patek Philippe'e sahipseniz, artık ölebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullanıcı avatarı
msturan

Mesaj kemalcan » 07 Ara 2011, 23:22

msturan yazdı:Saati yakından görmek isteyenlerden biri de benim, hoşgeldin ve teşekkürler kemalcan :champ:

teşekkürler , en yakın zamanda paylaşırım hocam
Kullanıcı avatarı
kemalcan

Mesaj Bond » 07 Ara 2011, 23:32

TSF'ye hoşgeldin Kemalcan. :champ:

Saatin tam modeli Hamilton Khaki King Scuba olmalı. İnceleme konuna detay ve ekstra fotoğraflar eklemeni rica ediyorum. Diğer konulara göz atarsan saat incelemeleri TSF'de genelde bu şekilde olmuyor. Kendi kişisel kullanım düşüncelerini ekleyerek tanıtım ve ön inceleme yada detaylı foto ile foto inceleme olabilir. Eklemen halinde diğer üyeler adına daha faydalı olacaktır. :thumbup:

Saatin model isminde Scuba geçtiğine göre ISO 6425 Standardında olması büyük ihtimal. 100m WR standardı genelde çok eski saatlerde kullanılan bir değer. Artık üreticiler pro diver için minimum ISO 6425 200m WR kullanıyorlar. Su geçirmezlik ile ilgili yazdığın bilgilerde bazı eksik kısımlar mevcut. Biraz karışık bir konu olmasına ve halen bazı anlaşılmaz bölümler bulunmasına rağmen ISO standartları ve basınç değerleri ile ilgili detaylı bilgiler için linki ekliyorum. Konu ile ilgileniyorsan okuman ek bilgi sağlayabilir.

ISO 2281 Horology WR ve ISO 6425 Diver WR Standardı :arrow: viewtopic.php?f=12&t=2963&p=31612&hilit=bas%C4%B1n%C3%A7#p31599

Silikon bir kayışta hoş durabilir bu modelde ;)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj SeRxx » 07 Ara 2011, 23:34

Saat çok güzelmiş KemalCan :thumbup: Ayrıca foruma hoşgeldin :champ:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Hamilton Khaki King Scuba

Mesaj someone » 08 Ara 2011, 00:35

WATER RESISTANT 100M
(10 ATM / 300 Feet) *
Protected in everyday life, swimming, snorkeling, mountain climbing, parachuting, hang gliding, skiing and all kinds of sports challenges
It is tested for water resistance up to 10 ATM corresponding to 100 m

Burada yazana gore pek scuba sayilmiyor gibi??? Sanirim scuba 300M den basliyor.
Kullanıcı avatarı
someone

Re: Hamilton Khaki King Scuba

Mesaj Thevenin » 08 Ara 2011, 00:41

someone yazdı:Burada yazana gore pek scuba sayilmiyor gibi??? Sanirim scuba 300M den basliyor.

Buyuk pencereli gun ile scuba zaten pek yanyana durmuyor :D

Gule gule kullanin :champ:
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Re: Hamilton Khaki King Scuba

Mesaj kemalcan » 08 Ara 2011, 02:11

Selamlar arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim. Ben saati günlük kullanım için aldım. Su geçermezlik konusunda bir yorum yapmıycam çünkü 100 mt benim için yeterli bir rakam.

Fakat yorum yapabileceğim konu şuki oda saattin hassasiyeti... Saat yaklaşık olarak 1 ayda 10-15 saniye saptı ki bu gerçekten takdir edilmesi gereken bir konu. Gün ayrıntısı ise benim gibi günü sıksık unutanlar için bir avantaj.

Saatin orjinali metal kordonlu. Fakat diğer metal kordonlu saatlerimle kordonu karşılaştırdığım zaman kordonu hantal, kalın ve ağır buldum. Dolayısıyla deri kayış ile değiştirdim. Şimdi saatin ağırlığı 95 grama indi. Benim için ideal bir ağırlık. Daha detaylı incelememi ve yakın çekim fotoları en yakın zamanda paylaşacağım.

Teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
kemalcan

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 147 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners