Rolex Datejust II ve IWC Pilot Chronograph Kutu Açılış

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj ezcomeezgo » 18 Kas 2011, 19:40

Selamlar arkadaşlar,

Ancak fırsat bulabildim foruma yazmaya. sonunda bu forum bana o kadar yardımcı olduki, herkese özellikle CLK ve DRK 'a teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Bayramda Amsterdamda çok beğenerek ve araştırdığım Datejust II modelini aldım, hemde koyu mavi kadranlısını, birde yedek olarak klasik beyaz üzeri silver Roma rakamlı kadranda yedek aldım. Bununla yetinmeyip - gaza gelip çok da araştırmasam da IWC pilot aldım. bunun daha önce ne fiyatını biliyordum ne birşey, dediğim gibi Rolexe kafayı takmış durumdaydım. Resimleri aşağıda, umarım forumdaki exper arkadaşlar " ne yaptın olum, o en dandik modeli, alınırmı o model" demez, kalbime iner.

Rolex, retail fiyatlarından % 20 ve Tax free den % 11 olmak üzere ciddi bir indirime denk geldi. Tabiiki eşimle gittiğim için bir de ona lady Rolex modeli aldıkki- tatil oldukça pahalıya patladı maalesef.

Aranıza 2 saatle girmiş bulunuyorum. 2 seneye kadar bir de Panerai alacağım. 46 yaşımda bir de milgauss alma hedefim var. açıkçası Rolex muhteşem ama , submariner, gmt master.vb. harika ama bana göre değil tipi itiabrı ile. bu datejust II çok başka birşey, hem klasik, hem tarz, hem bileğime cuk oturdu. ne bileyim çok ama çok beğendim.

Sizlerinde değerli yorumlarınızı bekliyorum. IWC için hatamı ettim- bu model iyimi o konuda hala anlatamadığım bir sıkıntı var içimde. Ne bileyim öyle işte.. Resimler aşağıda. Sağlıcakla kalın & Sevgiler.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
ezcomeezgo

Rolex Datejust II 41 mm Görüş ve Öneri

Mesaj Ahbob » 18 Kas 2011, 19:47

Buyulediniz beni. Top gun, sahsen benim en begendigim IWC'lerdendir. Datejust'un kadrani ise bambaska. Saatlerinizi saglikli gunlerde kullanin ...
Kullanıcı avatarı
Ahbob

Re: Rolex Datejust II 41 mm Görüş ve Öneri

Mesaj ezcomeezgo » 18 Kas 2011, 19:51

Ahbob, sağolasın,

içimdeki huzursuzluğu erittin bir anda. İnsan araştırmayınca böyle oluyor işte.. Neyse rahatladım. Çok teşekkür. Belliki iyi model. Satıcı da elli şey soyledi, klasiktir. 20 sene sonra yine harika kalacak falan. Satıcı uydurması falan sandım sonra gece yatarken.. puff.fff :D
Kullanıcı avatarı
ezcomeezgo

Re: Rolex Datejust II ve IWC Pilot Chronograph Kutu Açılış

Mesaj Frax » 18 Kas 2011, 19:59

Çok güzel 2 saat almışsınız bize söyleyecek bir şey düşmez :) Hayırlı olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj cenk » 18 Kas 2011, 21:17

mavi kadran date just harika ıwc de bir o kadar güzel çok güzel seçimler olmuşlar güle güle kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
cenk

Mesaj SeRxx » 18 Kas 2011, 21:24

Olayı bitirmişsiniz Ezcomeezgo :thumbup: iyi günlerde kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Ahbob » 18 Kas 2011, 21:53

Simdi birdaha bakinca dikkatimi cekti. IWC'nin kadrani bana digerlerinden degisik geldi. Acaba modelin yilindan vb. kaynaklaniyor olabilir mi ustadlar ?
Kullanıcı avatarı
Ahbob

Mesaj Frax » 18 Kas 2011, 22:06

Farklı olanın fotoğrafını ekler misin ahbob? Model bu zira...

http://www.prestigetime.com/item/IWC/Classic-Pilot%27s-Automatic-Chronograph/IW3717-01.html
Kullanıcı avatarı
Frax

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 154 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners