Panerai Historic Radiomir PAM00337 Kutu Açılış ve İnceleme

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Panerai Historic Radiomir PAM00337 Kutu Açılış ve İnceleme

Mesaj serhat200 » 16 Kas 2011, 14:17

Çelik bilezikli AP RO saatimi aldıktan sonra 6-7 aydır kahve kayışlı bir saat arayışım vardı, e tabi her gün bu forumu takip edipte kendime uygun kahve kayışlı bir saat bulmam zor olmadı :)

İlk zamanlar Zenith Elite Captain Central Second modeline takılmıştım klasik görünümü, inceliği ve in-house mekanızmasıyla beni etkilemişti hatta forumda var olan bir konuda fikirlerinizi bile almıştım. http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=75&t=3358&p=71812&hilit=zenith+elite#p71812

Fakat son zamanlarda forumda bir Panerai rüzgarı esiyordu ve bu rüzgar benide etkisine altına aldı bende Zenith yerine Panerai olamaz mı diye düşünmeye başladım, derken yoğun bir araştırmaya girdim hergün Panerai internet sayfasındaydım. Ve tabi forumumuzdaki kullanıcı incelemeleri işte beni Panerai sahibi yapanda o incelemeler oldu. Çok istiyordum bir Panerai almayı ama önümde bir engel vardı; Panerai saatler genelde iri yapılıydılar ve bende bu tarz saatleri kullanamıyorum. Özellikle kalınlığı fazla olan saatler beni rahatsız ediyordu.Tamam Radiomir modeli daha narin yapılıydı zaten bende onlara bakıyordum 183 mü 210 mu 380 mi derken 42mm çapa sahip Pam337 modeli gözüme ilişti yeni geliştirilen 999/1 in-house mekanizma sayesinde (kalınlığı sadece 3mm) Pam 337 oldukça inceydi ve tam bana göreydi. Sıra yakından görmeye gelmişti İstanbul'daki tüm Panerai satıcılarına sordum fakat ellerinde yoktu. Saatin yeni model olması (SIHH 2010'da tanıtılmış) ve sadece 700 adet üretilmesi sebebiyle İstanbul'da bu saati bulamamıştım. Eh madem burda bulamadım bende anavatanına giderim diyip atladım uçağa ve Milano'dayım.

Daha otelden yeni çıkmıştımki meydandaki ilk gördüğüm saatçiye daldım :D Ama o da ne Panerai satmasına rağmen orada da yok 337. Nerde bulurum diye sorduğumda tek bulacağım yerin Via Montenapoleone'deki Panerai butik olacağını söyledi. Tabi doooğru oraya gittim sorduğum her modeli buldum 337 338 183 210 380 hepsini kıyasladım ve hem ince yapısı, hem in-house mekanizması ve hemde kadranının sade oluşu sayesinde 337 ye karar kıldım.

Daha önce çok detaylı Radiomir incelemeleri yapıldığı için sohbet şekilde anlatmayı tercih ettim zaten 337 nin diğer Radiomir'lerden farklı kısmı yeni ve ince in-house mekanizması ve daha narin kasa yapısı. Bu arada kullanılan kayış çok kaliteli amerikan malı(verdikleri sertifikada öyle yazıyor) alligator mississippiensis. Şimdi sıra resimlerde.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
serhat200

Re: Panerai Historic Radiomir PAM00337 Kutu Açılış ve İncele

Mesaj mvurucu » 16 Kas 2011, 14:30

Hayırlı olsun
iyi günlerde kullanın
gerçekten çok zarif ve kibar duruyor kolda..
"He' s winding watch of his wit; by and by it will strike..." W. Shakespeare
Kullanıcı avatarı
mvurucu

Mesaj Emre » 16 Kas 2011, 14:39

serhat200 inceleme cok hizli ve super :) Guzel gunlerde kullan. Benim gibi tembelleri zor duruma sokuyosun :D

Tercihlerin genellikle zerafetten yana ve cok basarili bence :thumbup: Simdi bi 10 tane kayis alirsin sanirim :)
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj serhat200 » 16 Kas 2011, 14:43

Teşekkür ederim mvurucu ve emre08.
Emre Pam338 in orijinal siyah kayışını hediye ettiler yani birinci kayış tamam sıra diğerlerinde :lol:
Kullanıcı avatarı
serhat200

Mesaj Clk » 16 Kas 2011, 14:53

Serhat, :thumbup: En güzel Panerai modellerinden bir tanesi. Tebrik ederim :champ:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj drk » 16 Kas 2011, 14:56

Çok şık ve zarif, iyi günlerde kullanın :champ: Düşündüğüm kadar küçük olmamış hatta şık saat için ideal boyutta :thumbup: Rica etsem RO ile yan yana bir fotoğrafını ekleyip, konfor açısından ikisini kıyaslayabilir misiniz?

Mekanizma hakkında küçük bir detay vereyim. Bir diğer richemont grubu şirketi olan Piaget ile ortaklaşa geliştirilen P.999, piaget 838P ile birçok benzerlik taşıyor. İnce mekanizmalarda haklı bir üne sahip piageti düşündüğümüzde bu saat için en uygun mekanizmalardan biri bu sanırım.

Resim
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj herofb » 16 Kas 2011, 15:05

hayırlı olsun serhat200 , güzel ve zarif bir tercih
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj asymptote » 16 Kas 2011, 15:18

Hayırlı olsun Serhat, :champ: saat bileğine çok yakışmış, iyi günlerde kullan :thumbup: sıradaki hedefin nedir? ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 156 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners